Sekmadienis, 8 spalio, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienos32 tūkst. eurų už šventinį turizmo sezono atidarymą – daug ar mažai?

32 tūkst. eurų už šventinį turizmo sezono atidarymą – daug ar mažai?

Gegužės 24 dieną rajono tarybos posėdžių salėje viena pirmųjų labiausiai diskutuotų klausimų – jau šį savaitgalį vyksiantis Varėnos turizmo sezono ir tuo pačiu atnaujinto Dainų slėnio atidarymo renginys…

Renginio kaina – daugiau kaip 30 tūkst. eurų

Netruko praeiti maždaug pusvalandis nuo posėdžio pradžios, kai diskusijų audrą įplieskė birželio 4-5 dienomis numatytas Varėnos turizmo sezono bei Dainų slėnio atidarymas. Renginyje numatytas ir dainininkės Justės Arlauskaitės, geriau žinomos Jazzu (Džiazu) pseudonimu, pasirodymas.

Rajono tarybos opozicija teiravosi savivaldybės Ekonomikos ir turizmo skyriaus vedėjos Ilonos Norkūnienės, kiek savivaldybei kainuos šios atlikėjos koncertas. Nors I. Norkūnienė negalėjo tiksliai pasakyti, koks bus Jazzu honoraras, tačiau visas renginys, pasak vedėjos, rajono biudžetui kainuos 32 tūkst. eurų. „Į šią sumą įeina visas paslaugų paketas – atidarymo ceremonija, keturių grupių gyvo garso koncertas, tarp kurių yra ir atlikėja Jazzu. Taip pat scena ir visas techninis aptarnavimas“, – sakė I. Norkūnienė.

Yra svarbesnių dalykų negu Jazzu

Oponentai taip pat domėjosi, kodėl renginiui reikalingomis techninėmis priemonėmis negalėjo aprūpinti Varėnos kultūros centras. Ekonomikos ir turizmo skyriaus vedėjos I. Norkūnienės paaiškinimu, Kultūros centras nepajėgus aptarnauti gyvo garso grupę.

Opozicijos atstovas Vidas Mikalauskas atvirai piktinosi, kad pinigų renginiui skiriama per daug, tvirtindamas, jog yra svarbesnių dalykų negu Jazzu ir Dainų slėnio atidarymas, pavyzdžiui, – prasta rajono kelių būklė. „Šis renginys neprilygsta jau daug metų vykstančiai Grybų šventei, kuri yra tikras reprezentacinis renginys, – gyrė tarybos narys jo meravimo laikais itin puoselėtą šventę su kviestiniais svečiais, kuriai taip pat negailėta pinigų. – Argi negalime atidarymo suorganizuoti savo jėgomis? Neturime atsakomybės ir negalvojame apie rajono žmones, važinėjančius per sulopytus, negreideriuotus kelius. Neįgalieji laukia nuovažų, kad galėtų patekti į savo gyvenamąsias patalpas“.

Grybų šventė kainuos dar brangiau

Tuo tarpu rajono meras Algis Kašėta, atsakydamas į oponentų kaltinimus, kad jis sieka pasidaryti politinę reklamą, kalbėjo, jog jie patys anksčiau priekaištaudavo, jog Varėnoje trūksta renginių. „Noriu priminti, kad tai bus ne tik Dainų slėnio, bet ir turizmo sezono atidarymas, – kalbėjo meras. – Taip pat dažnai tenka girdėti priekaištų, kad turizmui skiriama labai mažai dėmesio. Jau tampa įprasta, kad nemokamas važiavimas – blogai, ir visi kiti geri darbai tik tam, kad meras galėtų pasireklamuoti. Jeigu mero reklama daro Varėnos gyventojams patogesnį gyvenimą, manau, kad viskas gerai, ir galime tęsti toliau“.

Po dvejų metų pertraukos šiemet ketinama surengti ir tradicinę, 35 metus skaičiuojančią, Grybų šventę (2020-aisiais šventė neįvyko dėl koronaviruso, o štai pernai ji buvo paminėta kukliau nei įprastai, organizuojant tik šventinę mugę). Savivaldybė paskaičiavo, kad šis tradicinis renginys turėtų kainuoti maždaug 35 tūkst. eurų. Savivaldybės administracijos Finansų ir investicijų skyriaus vedėja Svetlana Griškevičienė aiškino, kad suma palyginti maža, mat vien scena, anksčiau kainavusi apie 7 tūkst. eurų, šiemet jau kainuoja net 13 tūkst. eurų, todėl šiam renginiui bus ieškoma rėmėjų.

Šurmulys kaip reikiant

Kaip viešai skelbiama savivaldybės internetinėje svetainėje, birželio 4-ąją į turizmo sezono pradžios renginį iš Vilniaus bus galima atvažiuoti „Pasakojančiu traukiniu“, kuriame keleivių lauks gidas. Bus atidarytas motociklininkų sezonas, vyks nemokamos ekskursijos bei atvirų durų dienos kultūros įstaigose. Taip pat visą savaitgalį rajone bus organizuojamas interaktyvus lobių ieškojimo žaidimas, naudojantis mobiliąja programėle „Actionbound“.

Varėnos miesto centre vyks gatvės maisto festivalis, jame dalyvaus Vytaras Radzevičius su „Pasaulio puodais“, o maisto furgonėliai iš visos Lietuvos siūlys įvairiausių šalių ir skonių patiekalų. Miesto parke ir jo prieigose veiks erdvė vaikams bei stacionarios orientavimosi trasos.

Pirmą kartą po Dainų slėnio rekonstrukcijos renginių organizatoriams ir dalyviams atvertoje slėnio saloje, be Jazzu, vyks ją apšildančių grupių („Gamka“, „The Mooniers“, „Sidabro“) koncertas.

Evelina Kuliešė

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai