Trečiadienis, 27 rugsėjo, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosAiškinosi poliklinikos ir ligoninės pacientų „pasitenkinimo lygį“

Aiškinosi poliklinikos ir ligoninės pacientų „pasitenkinimo lygį“

Paskutiniajame (gegužės 24 d.) posėdyje rajono tarybai svarstant klausimus dėl Varėnos pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) ir Varėnos ligoninės vadovų mėnesinės algos kintamosios dalies dydžių, kurie priklauso nuo jų vadovaujamų įstaigų veiklos rezultatų, kalbėta ir apie ilgas pacientų eiles pas poliklinikos gydytojus, ir apie ligoninės Vaikų ligų skyriaus atidarymo trukdžius, ir apie kitas bėdas mūsų medicinos įstaigose, kaip jas mato vietos politikai…

Kas trukdo atidaryti ligoninėje Vaikų ligų skyrių

Pristačius rajono tarybai sprendimo projektą su siūlymu nustatyti Varėnos ligoninės direktoriui jo mėnesinės algos kintamosios dalies dydį už praėjusių metų ligoninės veiklos rezultatus – 15 proc. nuo pastoviosios dalies dydžio, šios gydymo įstaigos direktorius Algirdas Miklyčius netruko susilaukti ir tarybos narių klausimų.

Pirmasis klausimas jam – kada pradės veiklą ligoninės Vaikų ligų skyrius?

„Kai tiktai sveikatos apsaugos ministras panaikins reikalavimus, kurie dabar keliami infekcijų kontrolei užtikrinti, – atsakė ligoninės vadovas negaišuodamas ir, patvirtindamas savo teiginį, pridūrė: – Kai tik tie reikalavimai bus panaikinti, tą pačią dieną atidarom Vaikų ligų skyrių.“

„Taip tik atrodo visuomenei, kad ekstremalioji situacija yra panaikinta ir nėra jokių apribojimų, – toliau aiškino A. Miklyčius. – O gydymo įstaigose yra labai konkretūs ribojimai, ir pagal juos mes organizuojam savo veiklą. Atidaryti Vaikų ligų skyrių konkrečiai trukdo, pirmiausia, įstaigos infrastruktūra – mes naudojam to skyriaus patalpas ligoniams, kuriuos įtariame sergant „kovidu“ ir kurių nuolat ten būna po 5-7, nes tos patalpos – atskiros, per jas nesikerta pacientų keliai. Antra, esam pasitelkę Vaikų ligų skyriaus personalą tam darbui organizuoti. Tik tai trukdo.“

Daug skundų, bet pacientų „pasitenkinimo“ rodiklis aukštas

Varėnos ligoninės direktoriui taip pat teko atsakyti, ar iki jo „daeina“ skundai dėl „chirurginio skyriaus, operacijų darymo, dėl nebuvimo realiai budinčio gydytojo naktimis arba jo neatvykimo, jeigu jis formaliai buvo“, taip pat – „dėl labai prasto bendravimo su žmonėmis, nesiskaitymo su jais paskutiniu metu ir visiškai realiai ignoravimo žmonių“.

Ligoninės vadovas A. Miklyčius patikino, kad jis taip pat gauna daug skundų, ir į juos visus yra reaguojama, o „pagal mūsų gydymo įstaigos struktūrą ir darbo organizavimą mes atitinkam teisės aktų reikalavimams“.

„Visi gydytojai ir neturi budėti naktimis, turi atvykti tik kai kurie, kurie tuo metu nebudi, bet, jei neatvyko, informuokit mus, ir mes kiekvieną atvejį išsiaiškinsim“, – siūlė A. Miklyčius. Jis taip pat pasidomėjo, kas konkrečiai iš ligoninės personalo „labai prastai“ bendrauja su pacientais bei „visiškai realiai“ juos ignoruoja, bet gavo atsakymą, kad tas nebus pasakyta „prie visų“.

„Tada pasakykit man asmeniškai, ir mes tikrai tuos klausimus išspręsim“, – didelės bėdos dėl paviešintų trūkumų neįžvelgė ligoninės direktorius.

Beje, prie svarstyto sprendimo projekto pridėtoje lentelėje apie Varėnos ligoninės pernykštės veiklos rezultatus, kaip pastebėjo kai kurie rajono tarybos nariai, ligoninės „pacientų pasitenkinimo teikiamomis asmens sveikatos priežiūros paslaugomis lygis“ yra nurodytas netgi aukštesnis nei Varėnos PSPC.

Tiktai kiek konkrečiai „tų pasitenkinusių buvo“ pernai, ligoninės vadovas prisipažino nepasiruošęs atsakyti, bet pridūrė galėsiąs vėliau atsiųsti skaičius, jei tarybos nariams įdomu.

Valdymo išlaidos netelpa į ministerijos nustatytus rėmus

O štai kodėl Varėnos ligoninės valdymo išlaidoms pernai skirta dalis (4,55 proc.) „praktiškai dvigubai viršija siektiną reikšmę“ (siekis – ne daugiau kaip 2,4 proc.), direktorius A. Miklyčius aiškino, kad tiesiog „tas rodiklis“ (valdymo išlaidoms skirta dalis), kurį nustato Sveikatos apsaugos ministerija, „rajoninėms ligoninėms yra nerealus“.

„Šitas dalykas tęsiasi metai iš metų, rodiklį ministerija po truputį kelia, nes mes, ligoninių vadovai, per savo asociacijas visą laiką aiškinam, kad tas rodiklis yra tendencingai mažas, – kalbėjo A. Miklyčius. – Gydymo įstaigoje turi būti atitinkamas administracinis aparatas, dirbantis administracinį darbą, kurį mes turim padaryti ir užtikrinti jo kokybę. Ir, nors valdymo išlaidoms skirtos dalies rodiklis po truputį didėja, jis vis dar nėra realus“.

Problemų vietos politikai įžvelgė ir Varėnos ligoninės informacinių technologijų diegimo bei plėtros srityje, su kuo beveik sutiko ir pats šios gydymo įstaigos vadovas, patikinęs, kad vis dėlto praėjusiais metais „praktiškai baigėm visiškai įdiegti šitą kompiuterinę sistemą, nes buvom gerokai atsilikę nuo Lietuvos – praktiškai gerus 10 metų“.

„Vijomės, vijomės ir pasivijom: personalas yra apmokytas ir, iš principo, kiek gaunam siuntimų elektroniniu būdu, tiek ir atsakom tokiu pat būdu, tik negalim rašyt atsakymo, jei nėra siuntimo, – teigė A. Miklyčius. – Gydytojai epikrizių ir daugiau rašo, bet čia yra įvairių aspektų – reikia greitai parašyti, kartais nespėja, užstringa sistema, bet mūsų siekiamybė yra pasiekti reikiamus rodiklius ir viską pervesti į elektroninę erdvę“.

Tuo pačiu ligoninės vadovas pritarė, kad mūsų rajone gyvenantiems senyvo amžiaus pacientams daugiausia išrašoma paprastų „popierinių“ siuntimų, į kuriuos elektroniniu būdu atsakyti „iš principo neįmanoma“, nes „tokia sistema“.

Kad Varėnos ligoninės direktoriui būtų nustatyta mėnesinės jo algos kintamoji dalis, kokia buvo pasiūlyta pateiktame sprendimo projekte, pritarė 11 rajono tarybos narių, 6 susilaikė, 1 nebalsavo visai.

Diana Zubavičienė

Evelinos Kuliešės nuotr.

2 KOMENTARAI

  1. koks idijotiskas aptarnavimas žmonių prisiskambinti įmanoma bet papulti pas gydytoją reikia laukti menesiais kodel anksčiau nebuvo jokio vargo pakliutipas giditojus o dabar ka jie šoka viena dudele soroso uz ka gauna pinigus kad pasedi kabinetuose nori kad pacijientus greičiau nugalaninti taip mūsų sveikatos sistema neveikia

  2. Kai nori visada galima rasti sprendimą. Jo paprašiausia neieškoma, o ieškoma argumentų kaip pasiteisinti.

Comments are closed.

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai