Penktadienis, 13 spalio, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosAiškinosi poliklinikos ir ligoninės pacientų „pasitenkinimo lygį“

Aiškinosi poliklinikos ir ligoninės pacientų „pasitenkinimo lygį“

Paskutiniajame (gegužės 24 d.) posėdyje rajono tarybai svarstant klausimus dėl Varėnos pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) ir Varėnos ligoninės vadovų mėnesinės algos kintamosios dalies dydžių, kurie priklauso nuo jų vadovaujamų įstaigų veiklos rezultatų, kalbėta ir apie ilgas pacientų eiles pas poliklinikos gydytojus, ir apie ligoninės Vaikų ligų skyriaus atidarymo trukdžius, ir apie kitas bėdas mūsų medicinos įstaigose, kaip jas mato vietos politikai…

„Pacientų pasitenkinimas nustatomas pagal raštiškas anketas“

Sprendimo projektą, siūlantį rajono tarybai nustatyti Varėnos pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) direktoriui jo mėnesinės algos kintamosios dalies dydį už praėjusių metų PSPC veiklos rezultatus – 20 proc. nuo pastoviosios dalies dydžio, pristatė Švietimo skyriaus vyr. specialistė, tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė Danutė Mazaliauskienė, laikinai vykdanti ir savivaldybės gydytojo funkcijas.

Beje, nuolat rajono savivaldybės gydytojo pareigas tinkamo eiti žmogaus, kai iš šių pareigų pasitraukė Irma Lukminienė, savivaldybės administracijai, kaip paaiškėjo tame pat posėdyje, kol kas nepavyksta rasti. Savivaldybės administracijos direktorius Alvydas Verbickas sakė, kad paskelbtame konkurse į savivaldybės gydytojo pareigas panoro dalyvauti tik vienas pretendentas, bet ir tas, pasibaigus terminui, atsiėmė savo kandidatūrą, tad bus skelbiamas naujas konkursas.

Bet apie tai kalbėta vėliau, o iš pat pradžių susidomėta PSPC pernykštės veiklos rezultatais (nuo kurių iš dalies priklauso šios įstaigos vadovo alga) ir konkrečiai – rodikliu apie „pacientų pasitenkinimo įstaigos teikiamomis asmens sveikatos priežiūros paslaugomis lygį“ bei kaip tas lygis nustatomas.

„Įstaigos pacientų pasitenkinimas nustatomas pagal raštiškas anketas – įstaigoje yra dėžutė, numatyta atsiliepimams mesti, ir tas dalykas reguliariai daromas, – aiškino rajono tarybos nariams pats Varėnos PSPC direktorius Danas Bortkevičius. – Šiuo metu negaliu tiksliai atsakyti, kiek tų anketų surinkta, bet dauguma jų buvo teigiamos. Buvo, be abejo, ir neigiamų, jos reguliariai būdavo apsvarstomos gydytojų susirinkimų metu, padarant išvadas bei stengiantis, kad neigiamų atsiliepimų būtų kuo mažiau. Tokią prievolę įstaigai nustato teisės aktai ir akreditacijos reikalavimai.“

„Poliklinikoje irgi dirba žmonės“

Varėnos PSPC direktorius D. Bortkevičius taip pat gavo atsakyti į klausimą „dėl gydytojų prieinamumo“, t. y. kodėl poliklinikos pacientams tenka „labai ilgai laukti eilėse pas gydytojus“ ir kas daroma, kad tos eilės sutrumpėtų.

PSPC direktorius patvirtino, kad „šiuo metu pacientų lankomumas pas gydytojus yra apie 30 procentų didesnis nei 2019 metais ir dar didesnis lyginant su 2020-aisiais“, o taip yra dėl to, kad „poliklinikoje irgi dirba žmonės“.

„Yra sergančių gydytojų, būna ir nedarbingų, taip pat jiems tenka išeiti atostogų – turbūt tuo metu ir pailgėja pacientų eilės, – kalbėjo D. Bortkevičius. – Tiesa, šiuo metu kaip ir susitvarkė ta situacija, metų pradžioje ji buvo sunkesnė. O ką darome šiuo klausimu? Reguliariai vertiname gydytojų prieinamumą, ieškome, kaip visada, naujų, o šiuo metu tariamės su gydytojais, kaip būtų galima pailginti jų darbo laiką ir tokiu būdu sutrumpinti pacientų eiles.“

Dar vienas klausimas rajono tarybos nariams kilo dėl kaimo ambulatorijų, „kurios laikinai uždarytos, atidarymo“. PSPC vadovas atsakė, kad ambulatorijos pradės veikti nuo šio birželio 1 dienos. Apie tai, beje, yra paskelbta gegužės 27 d. „Merkio krašte“, Varėnos PSPC informacijoje „Teikia sveikatos priežiūros paslaugas pacientų namuose ir medicinos punktuose“.

Trumpai priminsime, kad medicinos punktai atidaryti Matuizose (pirmadieniais nuo 9 iki 12 val.), Puodžiuose (antradieniais nuo 9 iki 12 val.), Panočiuose (trečiadieniais nuo 9 iki 12 val.) ir Marcinkonyse (ketvirtadieniais nuo 9 iki 12 val.). Juose, kaip informuota, kartu dirba bendrosios praktikos slaugytojos ir slaugytojų padėjėjos, o pacientams siūloma iš anksto užsiregistruoti Varėnos PSPC registratūroje, tel. (8 310) 51608.

Kad Varėnos PSPC direktoriui būtų nustatytas jo mėnesinės algos kintamosios dalies dydis, koks buvo siūlytas sprendimo projekte, pritarė 13 rajono tarybos narių, 7 susilaikė.

Bus daugiau

Diana Zubavičienė

Evelinos Kuliešės nuotr.

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai