Sekmadienis, 15 spalio, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosAnonimas, apskundęs Puodžių bibliotekininkę redakcijai, jau „itin apgailestauja“

Anonimas, apskundęs Puodžių bibliotekininkę redakcijai, jau „itin apgailestauja“

Neseniai „Merkio krašto“ redakcija gavo anoniminį elektroninį laišką, kuriame
piktintasi Puodžių kaimo bibliotekininkės Veronikos Tiškevičienės darbu (darbuotoja esą kada nori bibliotekoje pasirodo, o kada nori – išeina) ir paprašyta apie tai parašyti į laikraštį; bet kai straipsnis jau buvo parengtas spaudai, tas pats anonimas paprašė… jo skundo laikraštyje nebeskelbti

„Esu pasipiktinęs mūsų kaimo bibliotekininke, kuri pasirodo, kada nori, ir išeina, kada nori. Prie bibliotekos durų niekada nematau jokio raštelio ar pranešimo, jog biblioteka tądien nedirba. Ar ateičiau ryte, ar dieną, ar į vakarą, durys visada užrakintos. Bibliotekininkė savavališkai anksčiau baigia savo darbo dieną arba išvis nepasirodo. Esu girdėjęs tokių pačių skundų ir iš kitų kaimo gyventojų, kurie taip pat niekaip negali nueiti į biblioteką. Taigi noriu paprašyti, kad nors porą sakinių įdėtumėte į sekantį laikraštį, jog kažkas galbūt būtų pradėta daryti dėl šios situacijos. (…) prašau mane paminėti kaip anonimą“, – taip skambėjo „Merkio kraštui“ atsiųstas elektroninis laiškas.

Bibliotekos direktorius savo darbuotoja pasitiki

Reaguodamas į gautą pranešimą „Merkio kraštas“ ėmė tikrinti faktus, kaip visada, ir pirmiausia skundo turinį atpasakojo Varėnos viešosios bibliotekos direktoriui Eitarui Kazimierui Krupovičiui. Kiek nustebęs pašnekovas tikino nusiskundimų dėl savo pavaldinės Veronikos Tiškevičienės niekada anksčiau negirdėjęs ir pažadėjo pats asmeniškai su ja pasikalbėti

Netrukus žurnalistei perskambinęs E. K. Krupovičius pajuokavo, kad bibliotekininkė greičiausiai įsitaisė „gerbėją“. „Duokite tam žmogui mano telefono numerį, tegul jis paskambina tuo momentu, kai bibliotekininkės neranda darbo vietoje, tuomet aš aiškinsiuosi, kodėl jinai ne darbe. Daug metų pažįstu šią darbuotoją ir ja pasitikiu. Šalia yra bendruomenės namai (bibliotekininkė V. Tiškevičienė yra ir Puodžių kaimo bendruomenės pirmininkė – aut.), tai gal kokiai šventei ruošėsi ir todėl buvo išėjusi, bet ji visada užkabina ant durų lapelį. O šiandien (vasario 23 d. – aut.) ji važiuoja į knygų mugę“, – kalbėjo Varėnos viešosios bibliotekos direktorius E. K. Krupovičius. Direktoriui galima paskambinti šiuo numeriu (8 608) 24 440, jis skelbiamas viešai bibliotekos internetinėje svetainėje.

Kaltinimai yra „laužti iš piršto“

Gražiais žodžiais apie Puodžių kaimo bibliotekininkę V. Tiškevičienę atsiliepė ir su „Merkio kraštu“ bendravusi buvusi Puodžių kaimo bendruomenės pirmininkė Vaidilė Sukackienė. Ji įsitikinusi, kad anonimo mesti kaltinimai yra „laužti iš piršto“. „Dirbu Varėnoje, ryte išvažiuoju, o grįžtu tik vakare, todėl nelabai galėčiau komentuoti dėl bibliotekininkės darbo. Tik galėčiau apie ją pasakyti, jog ši moteris yra atsakinga, kruopšti ir visuomeniška, todėl pati ją pasiūliau bendruomenės pirmininkės pareigoms. Bet tai yra tik mano nuomonė, galbūt kažkam atrodo kitaip. Biblioteka yra tikrai pasikeitusi į gerąją pusę, o lyginant su senąja bibliotekos darbuotoja tai – kaip diena ir naktis. Daugmaž įtariu, kas galėjo jums parašyti tokį skundą“, – svarstė V. Sukackienė.

Labai stengiasi dėl kaimo

Pasikalbėjome ir su pačia Puodžių kaimo bibliotekininke V. Tiškevičiene. Išgirdusi, kuo yra kaltinama, moteris net susigraudino – sakė, kad stengiasi viso kaimo labui, bet štai kažkam neįtiko. „Kai tapau bendruomenės pirmininke, atsirado daug kitų papildomų darbų, kuriuos turiu atlikti. Taip pat bendruomenės namuose vyksta įvairios šventės, renginiai būna bibliotekoje, viską organizuoju pati. Jeigu kur nors išeinu, stengiuosi palikti raštelį. Dukart per savaitę bendruomenės namuose kūrenu „pečių“, tai vėlgi trumpam tenka išeiti, o ketvirtadieniais bibliotekoje yra sanitarinė diena, ir tą dieną biblioteka nedirba. Daugelis turi mano telefono numerį ir, reikalui esant, gali paskambinti. Tikrai labai stengiuosi dėl kaimo, bet, matyt, kažkam užkliuvo…“, – sielojosi moteris.

Anot pašnekovės, į Puodžių kaimo biblioteką per dieną užsuka net ir po keliolika skaitytojų. Biblioteka, kaip patikino V. Tiškevičienė, yra bene vienintelis išlikęs Puodžių traukos centras, čia vyksta ir edukaciniai renginiai.

Kai straipsnis jau buvo parengtas spaudai, beveik po 9 dienų, redakcija vėl sulaukė to paties anonimo laiško, kuriame jau buvo prašoma laikraštyje skundo nebeminėti: „Itin apgailestauju dėl savo skuboto skundo dėl Puodžių kaimo bibliotekos. Prašau, jog tai nebebūtų paminėta laikraštyje. Dar kartą apgailestauju dėl jūsų sugaišinto laiko ir dėkoju už supratingumą“.

Būtų gerai, kad „skuboto skundo“ autorius (ar autorė), savo apgailestavimą redakcijai atsiuntęs tik po geros savaitės, atsiprašytų ir pačios bibliotekininkės V. Tiškevičienės.

Evelina Kuliešė

14 KOMENTARAI

 1. Sveiki,
  Į anoniminius, šmeižto laiškus rimtas laikraštis neturėtų net dėmesio kreipti. Nebūkit pletkų laikrasčiu. O jeigu rašyti pletkus, tai sukurti laikraštyje atskirą vietą pavadintą „Pletkai”. Čia kažkas ne taip ? Jeigu rašai teisybę, tai kam slėptis ? Bibliotekos darbuotojo darbas neapsiriboja buvimu bibliotekoje. Būna įvairių susitikimų, susirinkimų ir pan. . O bibliotekininkės Veronikos nieks Puodžiuose nepakeistų. Be jos kaime nebūtų jokių kultūrinių renginių.

  • Laba diena, gerb. Gintarai. Reaguojame į kiekvieną gautą skundą, kartais jie pasitvirtina, o kartais – ne, tad prieš skelbdami apie tai laikraštyje pirmiausia patikriname faktus, ką padarėme ir šįkart.

   • … ir neradote bibliotekininkės darbe ? Gal tada galite nurodyti tikrinimo dieną ir laiką, kad įsitikinti informacijos pagrįstumu ? Tai kaip tada suprasti „pranešėjos” apgailestavimą ? Aš suprantu, kad tai melas. Teisingai ?

 2. Veronika yra be galo kuribingas, darbštus ir kruopštus žmogus. Ji visą kaimą vedą į priekį organizuodama renginius, rašydama projektus ir suburdama žmonės juos įgyvendinti. Tik jos dėka, Puodžių kaimas, turi tiek daug renginių, kurie praskaidrina kaimo žmonių gyvenimą, vaikai noriai važiuoja pas senelius, nes žino, laukia įdomi veikla užsukus į kaimo biblioteką arba organizuojamą šventę, už kurią visi būna daugiau mažiau apdovanoti, bet svarbiausia jaučiasi visada laukiami! Puiki pirmininkė, nuostabi bibliotekininkė ir nepakartojamas žmogus. Ačiū, kad esate!

 3. Net vardo bibliotekininkės nežino tas anonimas. Matyt, rimtas skaitytojas. Puodžių biblioteka tapo traukos centru, kai joje pradėjo dirbti Veronika. Visada, kada tik ateini, bibliotekininkė savo darbo vietoje būna. Tik piktas ir nelaimingas žmogus gali ją šmeižti. Jei pateikta informacija nepasitvirtino, tai kam rašyti, kam žmogui kelti stresą? Ar neturite apie ką rašyti?

  • Laba diena, gerb. Irma. Dėkoju už Jūsų pastabą dėl neteisingai parašyto vardo, šioje vietoje įsivėlė mano netyčinė klaida.

 4. Kiek žinau,tai Puodžiuose kaip ir nėra bibliotekininkės Valerijos.Dirba Vera Tiškevičienė.
  Matyt kažkas kažko padaugino ir tam asmeniui pradėjo vaidentis,gal susapnavo,kad stovi prie bibliotekos durų ir nieks durų neatidaro😄😄😄O gal kažkas panoro bibliotekininkės vietos? Blyn,chebra,baikit naudot raminamuosius vaistus,nes jų poveikis gali privest ir iki rimtesnės beprotybės. Biblioteka dirba pilnu tempu,bibliotekininkė visada savo vietoj. Neieškokit kažko tokio,kur nieko nepamėt.

  • Sveiki, gerb. Žibute. Labai ačiū už išsakytą pastabą dėl neteisingo vardo, tai mano netyčinė klaida.

 5. Labai džiaugiuosi,kad anonimas susiprato…Geresnė bibliotekininkė Puodžių kaime niekad nedirbo . Ji ne tik bibliotekininkė, Puodžių kaimo bendruomenės tarybos pirmininkė, ji visų renginių organizatorė ,visas kultūrinis kaimo gyvenimas sukasi apie ją. O kiek projektų parašė ir juos įgyvendino . Galima vardinti ir vardinti jos gerus darbus. Gėda anonimui!

 6. Skaitau straipsnį ir negaliu patikėti…Verutė pati geriausia bibliotekininkė, kokios tik galima norėti. Bibliotekoje laukiami visi, nepriklausomai nuo amžiaus ar socialinės padėties. Gausu renginių, edukacijų ir paprasto šilto bendravimo. Tikriausiai anonimas nelaimingas žmogus, kad tokiu būdu išsilieja

 7. Džiaugiuosi ir dėkoju likimui, kad pažystu šitą jautrų, atsidavusį, labai darbštų ir be galo teisingą žmogų. Veronika – mūsų visų varikliukas. Ji pilna energijos, minčių, kūrybinių idėjų. Biblioteka- traukos centras, kur kiekvienas užėjęs būna laukiamas ir išklausytas. Ir dirba Veronika labai gerai. Negaili nei savo laisvo laiko, nei lėšų..
  O pašmeižti, įskaudinti daug proto nereikia. Inkando ir į krūmus. Ir žiūri kaip čia toliau bus. Bailaus šmeižiko darbas…

 8. Gerb. žurnaliste, ar nemanote, kad skaitytojai ir „anonimai“ Jums kasdieną po straipsnio temą gali pametėti, jeigu Jūs tikrinate tokius faktus? Faktus, kurių tiesiog nėra… kuo tada taps rajoninė žiniasklaida? Siūlau temą kitam straipsniui – išsiaiškinti kas tas anonimas ir kodėl neatsakingai mėtosi šmeižtu. Esu įsitikinusi, kad bus gerokai įdomiau, nei šis faktų tikrinimo straipsnis. Daug maloniau būtų skaityti rajoninę spaudą, jei juose būtų rašoma apie tokius žmones kaip p. Veronika ir jų nuveiktus darbus, o ne purvo rašinėlius. Kaip patogu Jums raštelti „Būtų gerai, kad […] atsiprašytų …“, o jeigu neatsiprašys? Gal norėtumėte Jūs atsiprašyti? Linkėčiau p. Veronikai apginti savo garbę šioje situacijoje.

 9. Dar taip nebuvo, kad nuėjus neraščiau. O jei būna kur išvykus, visada kabo lapelis.
  Yra tokių žmonių kurie sau darosi pramogas kitų sveikatos sąskaita. Linkiu Verutei stiprybės ir kantrybės.

 10. Laba diena. Na nežinau kam Verutė galėjo „perbėgt” kelią… gyvename Vilniuje, bet visada sekame Puodžių km. informaciją, joje vykstančius renginius, užsiėmimus ir visą kitą info. Visada kiek galimybės leidžia ir sudalyvaujame… vaikai net ir knygas skaityti ima iš šios bibliotekos. „Anonimas” redakcijos turėtų būti išaiškintas ir paviešintas, ir turėtų atsiprašyti Verutės viešai. Verute, mes jus mylim ir palaikom 🤗❤

Comments are closed.

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai