Penktadienis, 6 spalio, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosAnt bibliotekos sienos atgijo Čiurlionis

Ant bibliotekos sienos atgijo Čiurlionis

Keliaujantys pagrindine Varėnos Vytauto gatve jau atkreipė dėmesį, kad prieš keletą savaičių buvusią paprastą ir niekuo neišsiskiriančią viešosios miesto bibliotekos sieną puošia gatvės menas – mūsų kraštiečio Mikalojaus Konstantino Čiurlionio paveikslo „Karalių pasaka“ motyvais nutapytas milžiniškas piešinys…

„Principinė nuostata buvo, kad reikia susigrąžinti Čiurlionį, ir jo turi būti daugiau. Taip pat buvo noras padaryti Varėną dar gražesnę“, – apie sumanymą perkelti žymiausio Lietuvos dailininko ir kompozitoriaus M. K. Čiurlionio paveikslą ant Varėnos bibliotekos pastato sienos komentavo rajono meras Algis Kašėta.

Anot mero, prie idėjos įgyvendinimo prisidėjo didelė komanda – bibliotekos direktorius Eitaras Kazimieras Krupovičius, taip pat rajono savivaldybės architektai bei kultūros skyriaus darbuotojai. „Varėnoje neturime tiek daug pastatų, ant kurių būtų galima nupiešti tokį paveikslą, todėl ieškodami jam geriausios vietos nutarėme, kad būtent bibliotekos pastatas – tinkamiausia vieta. Visų pirma, tai yra pastatas miesto centre, visiems gerai matomoje vietoje. Be to, jis yra savivaldybės nuosavybė, todėl nereikėjo su niekuo derinti ar gauti leidimų“, – kalbėjo A. Kašėta.

Rajono vadovas atsargiai prasitarė, kad ateityje panašių piešinių ant pastatų Varėnoje bus ir daugiau: „Esame nusižiūrėję dar keletą vietų, bet vienu ypu visko nepadarysi. Reikia gerai apgalvoti paveikslo temą, atsižvelgti į tam tikros vietos matomumą, gauti sutikimus, ir, žinoma, skirti tam pinigų“.

O kainavo ši neofreska ne taip ir pigiai – 10 tūkst. eurų. Ją nutapė dailininkai Žygimantas Amelynas ir Arminas Raugevičius. Rajono meras patikino, kad tai profesionalai, garantavę ilgalaikę savo atlikto darbo kokybę.

Meno kūriniu džiaugiasi ir „Merkio krašto“ pakalbintas Varėnos bibliotekos direktorius E. K. Krupovičius. Jis sakė jau prieš dešimtmetį puoselėjęs mintį išpiešti bibliotekos sieną. „Reikia svajoti, ir tos svajonės anksčiau ar vėliau išsipildys. Labai gražiai susisiejo Čiurlionio gimimo vieta – Senoji Varėna ir Varėna“, – sakė E. K. Krupovičius.

Ant bibliotekos sienos atsiradęs piešinys priverčia praeivius stabtelėti ir kilstelėti galvą. „Paklausiau visą šį darbą atlikusių dailininkų, ar buvo kokių nors pastabų iš gyventojų. Jie sakė, kad visi tik gyrė ir grožėjosi. Bibliotekos darbuotojos irgi pasakojo, kad skaitytojai džiaugiasi tokiu gražiu kūriniu. Esame su meru jau seniai apie tai diskutavę, bet tam reikėjo ir pinigų, ir laiko. Tas laikas pagaliau atėjo. Tikiuosi, kad mieste panašių erdvių atsiras ir daugiau“, – komentavo Varėnos bibliotekos direktorius.

Evelina Kuliešė

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai