Penktadienis, 6 spalio, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosAntrojo tvenkinio nuomininkas atsikirto vietos politikams

Antrojo tvenkinio nuomininkas atsikirto vietos politikams

Rajono taryba visais balsais pritarė Varėnos miesto antrojo tvenkinio užtvankos remontui tik po ilgų debatų: opozicija priekaištavo, kad tvenkiniu nebuvo pasirūpinta anksčiau, o valdančiųjų atstovė svarstė, kad daugiau atsakomybės turėtų prisiimti ir tvenkinio nuomininkai, kurie esą tik „žuvauja ir pardavinėja bilietus“; tuo tarpu valdžios posėdį stebėjęs ir su tokiais politikų pamąstymais nesutinkantis tvenkinį išsinuomojusio žūklės klubo „Varėnis“ pirmininkas Darius Kašėta dar tą pačią dieną kreipėsi į „Merkio kraštą“…

Preliminari užtvankos remonto kaina – 140 tūkst. eurų

Rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio ir kaimo reikalų skyriaus vedėjas Irmantas Laniauskas prašė tarybos pritarimo, kad savivaldybės biudžeto lėšomis būtų tvarkoma Varėnos miesto antrojo tvenkinio užtvanka, o savivaldybės administracijos direktorius arba jo pavaduotoja būtų įgalioti pasirašyti remonto darbų sutartį. Paskaičiuota, kad preliminariai pralaidos remonto darbai atsieitų kiek daugiau nei 140 tūkst. eurų. „Užtvanką būtinai reikia remontuoti, nes ji yra avarinės būklės, o jeigu būtų pralaužta, nukentėtų kelias Varėna- Babriškės ir pasekmės būtų liūdnos“, – kalbėjo I. Laniauskas.

Rajono tarybos narys Povilas Saulevičius klausė, kodėl nusekusiu tvenkiniu susirūpinta tik dabar, nors esą žmonės dėl to pradėjo skųstis dar birželį. I. Laniauskas sakė apie tai sužinojęs tik lapkričio pradžioje, o rajono savivaldybės administracijos direktorius bei Ekstremalių situacijų operacijų centro komisijos pirmininkas Alvydas Verbickas paprašė tarybos nario nemeluoti. „Buvo iškart sureaguota, vos gavus pirmąjį skundą. Vėliau gavome prašymų ir iš tvenkinio nuomininkų. Pasitelkėme specialistus bei rangovus iš visos respublikos. Pasinaudojome valstybės turto perdavimo savivaldybei įstatymu ir dabar patikėjimo teise buvusią bešeimininkę pralaidą valdome“, – kalbėjo A. Verbickas, teigęs nė vieno skundo nei raštu, nei kaip kitaip – negavęs, o apie nusekusį tvenkinį pirmiausia sužinojęs iš socialinio tinklo „Facebook“.

Pateikti projekto tarybai anksčiau negalėjo

Taip pat klausta, kiek bešeimininkių pralaidų savivaldybė jau yra perėmusi savo žinion, o jeigu to nepadarė – kodėl? Argi laukiama kitos tragedijos? Ekstremalių situacijų operacijų centro komisijos pirmininkas A. Verbickas tikino, kad „savivaldybė skubos tvarka periminėti nežinia kam priklausantį turtą neturi pagrindo“.

Tuo tarpu rajono tarybos nario Vido Mikalausko nuomone, „vien kalbėtis ir fotografuotis neužtenka“. „Ne esmė, ar birželį, ar lapkritį – jau geras mėnuo, kai visuomenė kunkuliuoja dėl šio objekto, bet nieko konkretaus nėra padaryta. To įrodymas, kad tik dabar teikiate šį projektą“, – kritikavo V. Mikalauskas.

Bet Žemės ūkio ir kaimo reikalų skyriaus vedėjas I. Laniauskas aiškino, kad visa atlikti nebuvo taip paprasta. „Pirminė sąlyga buvo nuleisti vandenį, kad būtų galima projektuoti. Bet mes kalbėjome su rangovais, ar galima kokiu nors būdu atlikti darbus, nenuleidžiant viso vandens. Teikiant tarybai projektą, norėjosi būti visiškai pasiruošusiems, turėti bent vieną pasiūlymą ir preliminarią darbų sumą“, – sakė I. Laniauskas.

Kad vanduo senka, nuomininkas pastebėjo spalį

O štai rajono tarybos narės Danutės Karalevičienės manymu, daugiau atsakomybės turėtų prisiimti ir patys tvenkinio nuomininkai, kuriuos ji kažkodėl vadino savininkais. „Daugelis tvenkinių yra išnuomoti. Tai galbūt reikėtų padaryti taip, kad už netvarką atsakytų tvenkinio savininkas? Kad būtų numatyti kažkokie rėmai, jeigu jis laiku apie tai nepraneša. Kad nebūtų taip, jog kalčiausia lieka savivaldybė. Žinome, kad Varėnos antrasis tvenkinys yra išnuomotas. Tai gal reikėtų padirbėti ir su tvenkinio savininkais, kurie aplaidžiai žiūri ir galvoja, kad ateis kažkas ir sutvarkys, o jie tik žuvaus ir bilietus pardavinės. Toks būtų mano pastebėjimas“, – kalbėjo D. Karalevičienė.

Neilgai trukus po posėdžio „Merkio kraštui“ paskambino pats Varėnos miesto antrojo tvenkinio nuomininko, žūklės klubo „Varėnis“ pirmininkas Darius Kašėta. Į redakciją atėjęs jis sakė esantis dėkingas rajono savivaldybei, kad ši rūpinasi žūklės klubo išsinuomotu tvenkiniu, kurį klubas prižiūri ir įžuvina.

Pagal planą klubas į Varėnos miesto antrąjį tvenkinį kasmet įleidžia 700 lydekų mailiaus, kas antrus metus – 1750 karpių, o papildomai dar prileidžia karosų, amūrų ir sterkų. D. Kašėta taip pat nurodė, kad „Varėnis“ 2020 metais tvenkinį papildė 450 kilogramais karpių ir 56 kilogramais lydekų mailiaus už kiek daugiau nei 2700 eurų, o 2021-aisiais 4 kilogramais starkių už 1000 eurų. „Norėčiau patikslinti, kad mes nesame tvenkinio savininkai – esame tik nuomininkai. Mokslininkai, atlikę tvenkinio ichtiologinius tyrimus, teikia paraišką Aplinkos apsaugos ministerijai, kuri nustato planą dėl įžuvinimo, ir jį mes turime vykdyti. Taip pat mes nesame pelno siekianti organizacija, jokių algų už savo veiklą negauname. Mes, klubo nariai, esame sau nusistatę kasmetinį mokestį, o už tuos pinigus įleidžiame į tvenkinį žuvies. Taip, platiname leidimus žvejoti, už tuos leidimus gauname pinigėlių ir vėl perkame žuvį, ją leidžiame į tvenkinį. Be viso to, keliame inkilus, prižiūrime pakrantes. Žmonės laimingi, kad tvenkinyje yra žuvies, kad atvažiavę pailsėti prie tvenkinio su šeima gali nusimaudyti. Tačiau pagal taisykles ne visą žuvį galima pasiimti – reikia, kad jos liktų ir kitiems. Mes ne tik pagal nustatytą tvarką tvenkinį įžuviname, bet dar ir papildomai prileidžiame žuvies iš savo kišenės“, – kalbėjo pašnekovas.

Be to, anot žūklės klubo „Varėnis“ pirmininko D. Kašėtos, net iš valdžios tribūnos plėtojami gandai, kad žmonės nusekusiu tvenkiniu skundėsi dar šių metų vasarą, yra laužti iš piršto. „Spalio pirmąją į tvenkinį leidome sterkiukus, ir jokių požymių nebuvo, kad vanduo būtų nukritęs. Spalio pirmoje pusėje jau buvo matyti, kad vanduo po truputį senka. Kai mes šį tvenkinį išsinuomavome, jis buvo visai nustekentas, bet mes jį atkūrėme“, – tvirtino D. Kašėta.

Evelina KULIEŠĖ

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai