Šeštadienis, 14 spalio, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosAntruoju vicemeru paskirtas mokesčių inspektorius

Antruoju vicemeru paskirtas mokesčių inspektorius

Praėjusį ketvirtadienį įvykusiame rajono tarybos posėdyje tik po gan ilgo klausimų bei pasisakymų maratono ir net kaltinimų melu pritarta (13 balsų „už“, 11 – „prieš“) mero teikiamai varėniškio, Kauno apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos vyresniojo specialisto Tomo Šimukonio kandidatūrai į vicemerus…

Teko pereiti griežtą opozicijos „patikrą“
Dar šių metų kovo 31 d. „Merkio krašte“ publikuotame interviu „Rinkimų spindesys ir skurdas“ rajono meras Algis Kašėta minėjo, kad „vienas vicemero postas atiteks mūsų komandai“, t. y. daugiausia mandatų rajono taryboje gavusio politinio komiteto „Drauge su Jumis“ atstovui, o kito vicemero „poziciją bet kokiu atveju gaus kažkas iš būsimųjų koalicijos partnerių derybų metu“.
Taip galop ir atsitiko: pirmojo naujos kadencijos rajono tarybos posėdžio metu balandžio 14-ąją vicemeru buvo paskirtas Alvydas Verbickas (apie tai rašėme balandžio 18 d. „Merkio krašto“ str. „Naujoji valdžia jau prisiekė „sąžiningai ir garbingai atlikti savo pareigas“), o antrajame posėdyje praėjusį ketvirtadienį vicemeru tapo su valdančiosios koalicijos partnere, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcija, suderėtas šios partijos narys Tomas Šimukonis.
Bet prieš tai kandidatui į vicemerus, 32-ejų metų amžiaus varėniškiui konservatoriui, dirbančiam Kauno apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos vyresniuoju specialistu ir rajono tarybai prisistačiusiam „atsakingu, sąžiningu, gerbiančiu žmogų, valstybę“ asmeniu, „norinčiu gauti jūsų (t. y. rajono tarybos) pasitikėjimą“, teko pereiti griežtą tarybos opozicijos „patikrą“.
Opozicija, pavyzdžiui, susipažinusi su šių metų savivaldos rinkimuose į rajono tarybą kandidatavusio T. Šimukonio pateiktais asmeniniais duomenimis Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK), skelbiamais VRK internetiniame tinklapyje, ir su tarybos nariams atsiųstu jo gyvenimo aprašymu, pastebėjo reikšmingų neatitikimų. T. y. VRK tinklapis rodė, kad T. Šimukonis yra baigęs Mykolo Romerio universitetą, įgijęs finansų ekonomisto specialybę ir turintis magistro laipsnį, tuo tarpu jo gyvenimo aprašyme įgytas mokslinis laipsnis nurodytas jau žemesnis – tik bakalauras.
Be to, VRK tinklapyje viešinami T. Šimukonio universiteto baigimo metai – 2012, o jo gyvenimo aprašyme – 2017-ieji.
Kam melavo – rinkėjams ar rajono tarybai?
„Tai kur tiesa – VRK tinklapyje ar jūsų gyvenimo aprašyme? Melavot rinkėjams ar meluojat tarybai?“ – teiravosi ne vienas opozicijos atstovas.
Kandidatas į vicemerus T. Šimukonis prisipažino, kad jis „magistro nebaigęs“, ir mandagiai padėkojo „už pastebėtą klaidą“, nes „tikrai VRK puslapyje nepasitikrinęs tos informacijos“.
Kandidato taip pat buvo paklausta, kas lėmė, kad jo bakalauro studijos užtruko net 8-erius metus, t. y. nuo 2009-ųjų iki 2017 metų.
„Užtruko šiek tiek trumpiau nei 8 metus, – patikslino T. Šimukonis. – Buvau padaręs pauzę – tuo metu išvykęs į užsienį darbuotis…“
Užsienyje, kaip skelbiama VRK tinklapyje, T. Šimukonis dirbo spaudos išvežiotoju trejus metus iki pat 2017-ųjų, o prieš tai metus – UAB „Panemunės dujos“ degalinės operatoriumi. VMI vyresniuoju specialistu jis dirba nuo 2018-ųjų, moka anglų ir rusų kalbas, mėgsta sportą ir žvejybą.
Sužinoję, kad kandidatas, „pasitaręs su meru“ ir tapęs vicemeru, savivaldybėje kuruos švietimą, kultūrą ir socialinę sritį, rajono tarybos nariai panūdo sužinoti, kaip su šiomis „pakankamai svarbiomis“ sritimis siejasi T. Šimukonio galbūt visuomeninė veikla, nes sąsajų su darbine jie nemato.
„Savo srityje buvau atsakingas už klientų aptarnavimo kokybę, – pažymėjo VMI vyresnysis specialistas. – Tad per kokybės prizmę pažiūrėčiau ir į šitas sritis. O į kiekvieną sritį galbūt galima įsigilinti – nebūtinai turi būti tos srities specialistas. Tikrai dėsiu pastangas įsigilinti ir tada teikti tam tikras rekomendacijas ir išvadas“.
Įstatymo apie mero įgaliojimus atidžiai dar neskaitė
Į klausimą – o kokias esmines rajono švietimo, kultūros bei socialinės sričių problemas T. Šimukonis mato, kaip „rajono gyventojas“, ir ką, jo nuomone, reikėtų „nedelsiant keisti“, – kandidatas atsakė, kad „visko keisti tikrai nereikėtų, reikėtų žiūrėti tas sritis, kur galbūt labiausiai reikalingi pokyčiai“, bet prisipažino, jog „šiuo momentu“ jis „tikrai neatsakysiąs, kad kažką reikia pakeist ir su visais procesais sudėliot“.
Kandidatas T. Šimukonis, pastaruosius 5 metus dirbantis mokesčių inspektoriumi ir savo prisistatymo pradžioje patikinęs rajono tarybą, kad jo patirtis ir „tie įdirbiai“ „tikrai leis atlikti vicemero funkcijas“, vis dėlto neatsakė ir į klausimą, „kokie yra mero įgaliojimai“, nors vicemerui Vietos savivaldos įstatymo 30 straipsnyje nurodytais atvejais gali tekti pavaduoti merą ar net eiti mero pareigas.
„Taip atidžiai dar nesu įsiskaitęs į įstatymus, tad tikrai negalėčiau atsakyti“, – prisipažino kandidatas į vicemerus ir VMI specialistas. Jis tiksliai neatsiminė ir kiek mūsų rajono rinkėjų balsų pelnė, šių metų savivaldos rinkimuose kandidatuodamas į rajono tarybą su TS-LKD kandidatų sąrašu. „Keturiasdešimt kelis, berods“, – atsakė.
Čia nebeištvėrė rajono tarybos valdančiojoje koalicijoje dirbančios TS-LKD frakcijos vadovas, šios partijos skyriaus pirmininkas ir buvęs vicemeras Giedrius Samulevičius.
„Gerbiamieji kolegos, ypač kolegos, dirbantys opozicijoje, jeigu jūsų galvose sukasi mintis nebalsuoti už kandidatą, ir pagrindinis motyvas yra politinis (ne ta politinė organizacija ar valdančioji dauguma), tikrai kviesčiau greituoju būdu pakeisti požiūrį – balsuoti už jauną žmogų, suteikti jam daugiau pasitikėjimo, o ateityje matysime, kaip jam sekasi dirbti, – ragino G. Samulevičius. – Tikrai kviesčiau mažiau politikos, daugiau konstruktyvo“.
„Kažkokio konstruktyvaus darbo“ nesitiki
Tačiau G. Samulevičiaus kolegos, dirbantys opozicijoje, garsiai prieštaravo, kad „tas klausimas ir yra labiausiai susijęs būtent su politinėmis pažiūromis“, o „gerbiamas“ kandidatas į vicemerus ne tik konkrečiai neatsakė nė į vieną klausimą, bet ir „iškreipė savo gyvenimo faktus – ar per apsileidimą, ar netyčia, o gal ir tyčia“, „tad jeigu tokia pradžia yra su melu, na, sunku tikėtis kažkokio konstruktyvaus darbo“.
Dar mero ir posėdžio pirmininko Algio Kašėtos buvo pasiteirauta, kiek lėšų rajono biudžete yra numatyta „mūsų būsimajam vicemerui“ už jo darbą, nes Aiškinamajame rašte tokių lėšų poreikis nenurodytas. Bet meras teatsakė negalįs komentuoti „šito parašymo“, nes „tai yra, matyt, standartinis parašymas, jo turbūt galėjo ir nebūti“.
Rajono savivaldybėje dirbančiųjų, tarp jų ir mero pavaduotojo, vidutinis darbo užmokestis, neatskaičius mokesčių, kaip viešai skelbiama, šių metų I ketvirtyje siekė 3 tūkst.331 eurą per mėnesį, tad, reikia manyti, kad ir naujojo vicemero T. Šimukonio atlyginimas turėtų būti panašus.
O VRK jis yra deklaravęs, kad 2021 metais turėjo 17 tūkst. eurų vertės privalomo registruoti turto, 2 tūkst. 555 eurus santaupų, per tuos metus gavęs 17 tūkst. 782 eurus pajamų ir sumokėjęs valstybei 2 tūkst. 895 eurus pajamų mokesčio.
T. Šimukonis taip pat deklaravo turįs žmoną Simoną Šimukonienę, dirbančią UAB „Addere“ socialine darbuotoja, ir narystę mažojoje bendrijoje „Dostava“ nuo praėjusių metų kovo.
S. Šimukonienė sėdėjo čia pat, posėdžių salėje, kol jos vyro kandidatūrai į vicemerus buvo pritarta valdančiųjų balsų dauguma. O ką mažojoje bendrijoje „Dostava“ ilgiau nei metus veikė mokesčių inspektorius ir ką veikia pati bendrija, niekas nepasidomėjo.
Diana Zubavičienė

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai