Ketvirtadienis, 12 spalio, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosApie savivaldybės „nelabai smagias atsakomybes“ ir kitus reikalus

Apie savivaldybės „nelabai smagias atsakomybes“ ir kitus reikalus

Gegužės 5 d. rajono savivaldos atstovai, Vydenių, Barčių ir Krivilių seniūnaičiai bei aplinkinių kaimų gyventojai susirinko Krivilių kultūros centre, kur išklausė Vydenių seniūnijos 2021 metų veiklos ataskaitą – ją pristatė Vydenių seniūnė Genė Ramaškienė…

Ministerijos dovana – 150 tūkst. eurų

Į ataskaitinį susirinkimą atvyko rajono meras Algis Kašėta, mero pavaduotojas Giedrius Samulevičius, savivaldybės administracijos direktorius Alvydas Verbickas, mero patarėjas Jonas Kleponis, Krivilių seniūnaitis Rimas Tamulevičius, Vydenių seniūnaitė Zita Lasauskienė, Barčių seniūnaitis Jonas Vandzinskas, taip pat Varėnos rajono policijos komisariato atstovai, seniūnijos gyventojai, „Merkio kraštas“ ir kiti, užpildę visą salę.

Laikrodžiui išmušus antrą valandą, Vydenių seniūnė Genė Ramaškienė pristatė per praėjusius metus nuveiktus darbus. Pagal pateiktus statistinius duomenis daugiausia lėšų reikėjo kelių priežiūrai ir remontui. Anot seniūnės, pernai pavyko sutaupyti 4 tūkst. eurų kelių priežiūrai skirtų pinigų, kurie buvo perkelti į šiuos metus ir bus panaudoti problemiškiausių seniūnijos vietų pažvyravimui bei duobių užpylimui. G. Ramaškienės teigimu, pasirūpinta ir seniūnijos kapinių teritorijomis bei kitomis viešosiomis erdvėmis. 

Kaip žinia, praėjusiais metais per Baltarusiją į Lietuvą užplūdę neteisėtų migrantų srautai iš Afrikos ir kitų valstybių tapo pasienio savivaldybių rūpesčiu, kur juos įkurdinti. Varėnos rajono savivaldybė šiam reikalui skyrė buvusios Vydenių mokyklos patalpas, kuriuose laikinai buvo apgyvendinta 150 nelegalų. Seniūnė G. Ramaškienė pasidžiaugė, kad patirtus nepatogumus Socialinės apsaugos ir darbo ministerija kompensavo, seniūnijai skyrusi net 150 tūkst. eurų. Šiuos pinigus ruošiamasi panaudoti gyvenamajai aplinkai ir viešajai infrastruktūrai gerinti.

Kelių priežiūrai savivaldybė šiemet žada skirti daugiau pinigų

Ataskaitiniame susirinkime dalyvavęs rajono meras A. Kašėta pagyrė bendrapartietę G. Ramaškienę, kad ji tvarkosi „labai ūkiškai“. O kalbėdamas apie labiausiai žmonėms matomą problemą – kelių būklę, meras teigė, kad Vydeniai „yra pavyzdinė seniūnija, kaip reikia tvarkyti kelius“. A. Kašėta netgi patarė pinigų kelių priežiūrai netaupyti, mat šiemet savivaldybė šiam reikalui žada skirti papildomų lėšų. Meras priminė seną seniūnijos bėdą – kelią Kriviliai-Kijučiai. „Praėjusiais metais buvo parengtas šio kelio remonto projektas, reikia tik sulaukti, kada ateis jo eilė, kuri, kiek atsimenu, yra gana aukštai“, – sakė A. Kašėta.

Kalbėta ir apie buitinių nuotekų tinklų ir nuotekų valyklą Kriviliuose. Anot mero, nors šis statinys yra bešeimininkis, „savivaldybė ėmėsi nelabai smagios atsakomybės“. „Kaip ir galėjome nieko nesiimti, tačiau jautėme pareigą dėl gyventojų ir dėl aplinkosauginių dalykų nepalikti taip, kaip yra, nes ir kvapas buvo nemalonus, ir tekėjo, buvo nesaugu. Tą visą turtą perėmėme ir tvarkysime“, – aiškino meras.

Rajono vadovo tvirtinimu, per pastaruosius metus Vydeniuose buvo įrengtos pusiau požeminės atliekų surinkimo aikštelės prie daugiabučių namų ir sodų bendrijos „Tulpė“, prie bendruomenės namų Kriviliuose pasodinta medelių, o atsižvelgus į bendruomenės prašymą, planuojama parengti buvusios Krivilių mokyklos pastato paskirties keitimo ir padalijimo į du turtinius vienetus projektą, taip pat pradėti nuotekų tinklų Krivilių kaimo Alksnyno ir Sodų g. įrengimo darbus bei įgyvendinti bendruomenės veiklos stiprinimo projektus Vydenių ir Krivilių kaimuose. O štai pasakodamas apie tai, kokius darbus ruošiamasi įgyvendinti ateityje, rajono meras paminėjo ketinimus skirti lėšų iš savivaldybės biudžeto Krivilių kaime esančio tvenkinio pakrantei prie bendruomenės įrengto paplūdimio išvalyti.

Vydenių seniūnija – antroje vietoje pagal saugumą

Pristatymas praėjo be ginčų ar diskusijų. Tik vienas Barčių kaimo gyventojas iškėlė klausimą dėl didžiausio bene visas seniūnijas kamuojančio skaudulio – kelių priežiūros reikalų. Vyras klausė, kada Barčiai sulauks bent jau žvyro, o seniūnė G. Ramaškienė aiškino, kad „žvyro atvežama ten, kur labiausiai reikia“. Tuo tarpu meras dėl kelio asfaltavimo ragino sulaukti savo eilės, kuri yra skelbiama savivaldybės internetinėje svetainėje.

Ataskaitinį susirinkimą užbaigęs Varėnos rajono policijos komisariato viršininkas Renatas Vitkauskas informavo, kad Vydeniai yra viena saugiausių rajono seniūnijų (praėjusiais metais čia buvo užfiksuotos 22 nusikalstamos veiklos). Pati saugiausia rajono seniūnija, anot R. Vitkausko, buvo Kaniavos.

Evelina Kuliešė

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai