Sekmadienis, 8 spalio, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosApie svarbius reikalus ir dešimtis tūkstančių kainuosiantį fontaną

Apie svarbius reikalus ir dešimtis tūkstančių kainuosiantį fontaną

Praėjusią savaitę įvykusiame rajono tarybos posėdyje ypač karštos diskusijos virė dėl brangaus fontano Karloniškės ežere, taip pat kalbėta apie statybas Senojoje Varėnoje ir Varėnoje bei apie Kabelių daugiafunkcio centro ir buvusios Vydenių pagrindinės mokyklos pardavimą…

Sprendimo projektus „Varėnos rajono savivaldybės 2018-2028 metų strateginio plėtros plano įgyvendinimo 2020-2021 metais ataskaita“ ir „Dėl Varėnos rajono savivaldybės 2022-2024 metų strateginio veiklos plano patvirtinimo pakeitimo“ rajono tarybai svarstyti pristatė Finansų ir investicijų skyriaus vedėja Svetlana Griškevičienė. Iš 26-ių rajono tarybos darbotvarkėje buvusių klausimų minėtieji du sprendimo projektai susilaukė bene daugiausia politikų dėmesio.

Kodėl statybos Senojoje Varėnoje buvo sustojusios?

Užpraėjusių metų spalį rajono savivaldybė pradėjo įgyvendinti projektą „Verslo tiltai: išdrįsk žengti pirmą žingsnį“, skirtą gyventojų verslumui skatinti.

Šiam reikalui numatyta įrengti Verslumo ugdymo centrą Senojoje Varėnoje (Vilniaus g. 12, prie žiedinės sankryžos).

Tarybos opozicija pranešėjos klausė, kodėl statybos jau kelis mėnesius sustojusios, be to, objektas esą nėra tinkamai apsaugotas, mat statybvietėje prieš kurį laiką buvo nuversta tvora. S. Griškevičienės patikinimu, tvora šiuo metu atstatyta, o statybų aikštelėje dirba žmonės.

„Darbų pabaiga pagal sutartį yra rugpjūčio 15 diena, tačiau, kiek mums yra žinoma, rangovui sunkiai sekasi rasti specialistų, dėl to darbai vyksta lėčiau. Ši problema labai didelė visose statybų įmonėse“, – kalbėjo pranešėja.

Kažkas vietoj „Pumpurėlio“ turėtų atsirasti iki kitų metų vasaros

2019 metais buvo nugriauti buvusio Varėnos „Pumpurėlio“ vaikų lopšelio-darželio teritorijoje esantys pastatai ir sutvarkyta teritorija. Tais pačiais metais rajono taryba balsuodama nusprendė viešajame aukcione 99 metams išnuomoti minėtąjį 0,6715 ha žemės sklypą ir nustatyti žemės sklypo naudojimo apribojimus: nuomininkas per 3 metus turi pastatyti viešbučių arba gyvenamosios paskirties (trijų ir daugiau butų) pastatus, kurių bent vienas aukštas būtų skirtas paslaugų veiklai. Neįvykdžius šių reikalavimų, žemės sklypo nuomos sutartis būtų nutraukiama dėl nuomininko kaltės.

Kaip sakė posėdyje dalyvavęs Turto valdymo skyriaus vedėjas Egidijus Zaleskis, procesas vyksta ne taip sparčiai, kaip norėtųsi.

„Praėjusiais metais įvyko nuomos konkursas. Šį sklypą išsinuomavo atitinkamas fizinis asmuo. Sutartis buvo sudaryta praėjusių metų vasarą. Nuomininkas pagal tarybos sprendimą įsipareigojo pastatą pastatyti per trejus metus. Kol kas gauti tik projektiniai būsimo komplekso pasiūlymai. Įsipareigojimą nuomininkas turi įvykdyti iki kitų metų vasaros pabaigos“, – aiškino E. Zaleskis.

Buvusios Vydenių mokyklos pastatui išlaikyti reikia daug biudžeto lėšų

Rajono tarybos narių pageidavimu Finansų ir investicijų skyriaus vedėja S. Griškevičienė atsakė, kiek savivaldybei kainuoja Vydenių buvusios mokyklos pastato išlaikymas. „2020-2021 metų sezonu šildymo išlaidos sudarė 10 470 eurų. Kai mokykla šildėsi pati, 2019-2020 metų šildymo sezonu išlaidos sudarė virš 23 tūkst. eurų. Tačiau reikia paminėti, kad 2021 metais išlaidos buvo kompensuotos, kai ten gyveno pabėgėliai. Šiemet šildymo išlaidos kainavo 10 600 eurų“, – vardijo pranešėja, keliais žodžiais užsiminusi, kad mokyklos pastatą norima parduoti, bet kol kas neatsiranda jo pirkėjo.

Taip pat domėtasi ir Kabelių daugiafunkciu centru. Anot Turto valdymo skyriaus vedėjo E. Zaleskio, „atsižvelgiant į tai, kad taryba praėjusiame posėdyje įtraukė šį pastatą į parduodamų objektų sąrašą“, yra organizuojamas jo pardavimas, o pastatu jau yra susidomėję „bent trys suinteresuoti asmenys“.

Nepamirštas ir per menkas finansavimas seniūnijų keliams žvyruoti. Pranešėjos S. Griškevičienės paskaičiavimais, „jeigu lygintume praėjusių ir užpraėjusių metų galimybes skirti lėšų šiai priemonei, jos buvo daug kuklesnės“. O štai E. Zaleskis dar pridūrė, kad seniūnijų kelių priežiūrai pinigų šiemet skirta 30 proc. daugiau lyginant su praėjusiais metais, ir seniūnai esą patys galės nuspręsti, kaip tas lėšas panaudoti – greideriuoti, žvyruoti ar lopyti duobes.

Basi ir alkani, bet perka auksą

Teirautasi ir dėl Varėnos Vasario 16-osios aikštėje esančio fontano patiriamų išlaidų. Kaip paaiškino S. Griškevičienė, pernai fontano elektra savivaldybės biudžetui atsiėjo apie 1 tūkst. eurų, dar maždaug 5 tūkst. eurų buvo išleista jo priežiūrai, vandeniui ir kt.

Daugiausia priekaištų tarybos opozicija turėjo ketinimams Karloniškės ežere įrengti brangią puošmeną – fontaną, kuris, pirminiais skaičiavimais, galėtų kainuoti apie 60 tūkst. eurų. S. Griškevičienė argumentavo, jog iš pradžių savivaldybės biudžete fontanui įsigyti buvo suplanuota 35 tūkst. eurų, tačiau, „atlikus rinkos tyrimą, paaiškėjo, kad kainos nuo pernai stipriai pakilę“, dėl to tarybos prašyta šiam reikalui skirti dar papildomai 25 tūkst. eurų. Pagal dabartines rinkos kainas fontano elektra kainuotų apie 1 tūkst. eurų vienam mėnesiui.

„Paskelbus viešąjį pirkimą, nebuvo gauta nė vieno tinkamo pasiūlymo. Pagal parengtą techninę užduotį fontanas galėtų kainuoti apie 60 tūkst eurų. Tačiau neaišku, kiek jis kainuos iš tikrųjų, kol nepaskelbsime viešojo pirkimo dar kartą. Į tarybą kreipiamasi dėl papildomų lėšų, o jeigu bus nupirkta pigiau – pinigai bus sutaupyti. Bet be asignavimų viešasis pirkimas antrą kartą neskelbiamas“, – tarybos nariams aiškino pranešėja.

Ne vieną klausimą pranešėjai uždavęs opozicijos atstovas Ąžuolas Kuprys merui siūlė verčiau už tuos pinigus nupirkti socialinį būstą, „nes eilėje yra nemažai laukiančiųjų asmenų“.

Rajono meras Algis Kašėta sakė, kad „svarbūs visi klausimai – tiek socialiniai, tiek mūsų gyvenamoji aplinka ir kokybė“: „Fontanas bus gražesnis, negu prieš keliolika metų turėjome Varėnos jūroje, kurį vaizdžiai žmonės vadino „čiurkšle“. Tikimės, kad jo kaina bus panaši, tačiau galingumas ir efektas – visai kitas. Prieš kelioliką metų buvo priimtas sprendimas pirkti labai kuklų, bet brangų fontaną. Dabar tikimės nupirkti už realią rinkos kainą gražų fontaną, puošiantį miesto aplinką“.

Reaguodama į tarybos nario pareiškimą pranešėja S. Griškevičienė pridūrė, kad 2021-2027 metais bus skiriama Europos Sąjungos parama socialiniams būstams. „Kadangi rinkoje tinkamų butų pardavimui praktiškai nėra, ketinama pradėti namo projektavimo darbus. Bet prieš tai bus parengtas sprendimas, ar taryba tam pritartų. Finansavimas būtų iš naujojo finansinio laikotarpio lėšų“, – dėstė S. Griškevičienė.

Kalbėdama fontano tema opozicija buvo ypač reikli. Rajono tarybos narys Algis Miškinis prašė konkrečių skaičių ir meras pažadėjo juos pateikti po posėdžio, o A. Miškinio kolega Jaunius Grikšas replikavo: „Mes basi, alkani, bet perkam auksą“.

Vis dėlto sprendimo projektą „Dėl Varėnos rajono savivaldybės 2022-2024 metų strateginio veiklos plano patvirtinimo pakeitimo“ rajono taryba patvirtino (14 tarybos narių nubalsavo „už“, 2 – „prieš“, dar 6 susilaikė ir 1 balsavime nedalyvavo).

Evelina Kuliešė

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai