Penktadienis, 6 spalio, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosAplinkos ministras margioniškiams pažadėjo pigesnės medienos

Aplinkos ministras margioniškiams pažadėjo pigesnės medienos

Šį antradienį Seimo nario Juozo Baublio kvietimu Margionyse, kur prieš 4 mėnesius sudegė legendinis Klojimo teatras, apsilankė aplinkos ministras Simonas Gentvilas, lydimas rajono mero Algio Kašėtos…

Keletas aktyviausių Margionių kaimo bendruomenės narių šio antradienio popietę susirinko išgirsti, ką gi jiems pasakys valdžios vyrai. Štai rajono meras Algis Kašėta kalbėjo siūlysiąs rajono tarybai iš savivaldybės biudžeto lėšų skirti 45 tūkst. eurų Klojimo teatro atstatymui (artimiausias rajono tarybos posėdis suplanuotas po dviejų savaičių).

Tuo tarpu aplinkos ministras Simonas Gentvilas pažadėjo margioniškiams pigesnės medienos – iš viso 200 kubinių metrų. „Turime pasitvirtinę tokią tvarką, pagal kurią dėl ekstremalių situacijų arba nelaimingų nutikimų atvejų nenukirstą medieną galime padovanoti su milžiniška nuolaida. Šią savaitę Aplinkos ministerijoje sudarysime komisiją, kuri leis medienos įsigyti už simbolinę kainą, ji gali būti sumažinta net 99 procentais“, – teigė S. Gentvilas, patikinęs, kad minėtoji komisija savo išvadą turėtų pateikti dar iki šv. Kalėdų.

Pagal aplinkos ministro patvirtintą „Nenukirsto valstybinio miško pardavimo asmenims, kurių pastatai yra nukentėję nuo stichinių nelaimių“ tvarką margioniškiams bus parduodama mediena iš valstybinio miško, kurią, bendradarbiaujant su urėdija, reikės išsikirsti ir išsivežti.

Kaip „Merkio kraštui“ vėliau paaiškino Seimo narys Juozas Baublys, 200 kub. m medienos turėtų užtekti per akis: maždaug 120-ties kubinių metrų reikės Klojimo teatro sienoms suręsti, o iš likusios medienos bus statomos stogo gegnės, scena ir kt.

Apšnekėjus svarbius reikalus, sutuoktiniai margioniškiai Alvyda ir Dalius Klyviai aplinkos ministrą ir kitus svečius pasikvietė užeiti į netoliese klojimo teatro esančią savo sodybą. Politikus sužavėjo Klyvių sodybos autentiškumas. Čia politikai buvo pavaišinti užkandžiais, obuolių pyragu bei kava ir arbata. Bendruomenės pirmininkė Lina Vosylienė „Merkio kraštui“ sakė, kad aplinkos ministro vizitas – nenuvylė, jo pažadu ji likusi patenkinta ir kartu su visais pasidžiaugė, kad bendruomenė savo banko sąskaitoje per keturis mėnesius jau yra surinkusi aukų už kiek daugiau nei 32 tūkst. eurų, o tarp aukojusiųjų esą yra ir S. Gentvilo tėvas, ilgametis Seimo narys Eugenijus Gentvilas.

Evelina Kuliešė

Autorės nuotr.

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai