Sekmadienis, 24 gruodžio, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosAr pietų miegelis Varėnos darželinukams vis dar privalomas, ar jau ne?

Ar pietų miegelis Varėnos darželinukams vis dar privalomas, ar jau ne?

Po rajono tarybos posėdžio užpraėjusį antradienį, opozicijos valandos metu, rajono tarybos narė Jovita Samauskienė iškėlė klausimą, ar „pietų miego reforma“ bus pritaikyta Varėnos rajono vaikų darželiuose, t. y. ar darželinukams, sunkiai užmiegantiems dienos metu po pietų, bus leista nemiegoti…

„Ar mūsų rajone ši reforma reikalinga ir ar galime vaikams šias sąlygas suteikti?“ – klausė Jovita Samauskienė.
Rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Stasė Bingelienė patvirtino, kad savivaldybė gavo reformos užklausą ir pradėjo pasitarimus su vaikų darželiais.
Anot S. Bingelienės, savivaldybės planas yra išsiaiškinti, koks yra pietų miego reformos poreikis darželiuose, taip pat spręsti lėšų problemą, jei toks poreikis egzistuoja.
„Lėšų ir resursų reikėtų daugiau, nes nemiegančius vaikus kažkas turėtų prižiūrėti arba ugdyti pagal individualią programą. Šiuo metu procesai juda diskusijų lygiu,“ – tvirtino pranešėja.
Antai šių metų pradžioje Lietuvos tėvai ėmė jungtis į bendrą „Facebook“ grupę „Pietų miego reforma. Poilsio pritaikymas nemiegantiems“, kuri šiuo metu yra privati ir turi daugiau nei 1700 narių.
Iniciatyvinė grupė siekia, kad Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigose būtų suteikta galimybė miegoti nenorintiems vaikams pailsėti kitais būdais: užsiimti spalvinimu ar piešimu, papildoma ugdymo veikla, klausytis istorijų ar tiesiog pagulėti.
Varėnos „Žilvičio“ vaikų lopšelio-darželio direktorė Rimutė Latvienė „Merkio kraštui“ sakė, kad įstaigoje šia tema vyko tėvų apklausa.
„Yra grupių, kuriose vienas tėvelis nenori, kad vaikas miegotų, yra grupių, kur tokių tėvų daugiau, – pasakojo R. Latvienė. – Taip pat klausėme tėvelių, ar atsirastų galinčių savanoriauti, kol viskas bus išspręsta. Tokių tėvų buvo.“
Darželio direktorė patikino, kad paprastai, jei vaikas neužmiega per 20 – 30 minučių, auklėtojos bando jį sudominti kitokia veikla – su vaikais stengiamasi kuo daugiau užsiimti, siūlyti būrelius.
„Du kartus per savaitę vyksta krepšinio treniruotės, vaikai eina į robotikos būrelį, greitai pradės lankyti anglų pamokėles. Stengiamės miego laiką trumpinti ir tam metui sugalvoti kažkokį užsiėmimą. Kai vaikai grįžta iš būrelio, jiems lieka tik pusė valandos miego. Tokiais atvejais jie pavarto knygutes, spalvina, žaidžia,“ – pasakojo R. Latvienė.
„Žilvičio“ direktorė pabrėžė, kad pokyčiai „Žilvičio“ darželyje prasidėjo tik prieš dvi savaites, tad, tik praėjus daugiau laiko, bus galima spręsti, kaip sekasi vadovautis naująja „pietų miego reforma“.
Varėnos „Pasakos“ vaikų lopšelio-darželio direktorė Rosita Janina Svetikienė sakė, kad darželyje vaikai yra migdomi pagal senąją tvarką, nebent tėvai kreipiasi su prašymu vaiko nemigdyti.
„Tada su vaiku užsiima auklėtoja, duoda žaisti stalo žaidimų, vartyti knygutes. Viską darome pagal rekomendacijas“, – kalbėjo „Pasakos“ vadovė.
Interneto svetainėje poilsisdarzelyje.lt apie tai yra daugiau informacijos darželiams bei tėvams, taip pat nurodyta mokslinių šaltinių, teisės aktų ir ekspertų komentarų.
Orinta Sereičikaitė

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai