Antradienis, 24 spalio, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosAr užtenka išsilavinimo Švietimo centro pedagogams?

Ar užtenka išsilavinimo Švietimo centro pedagogams?

Paskutiniajame rajono tarybos posėdyje rugsėjį tarybos nariai, tvirtindami Varėnos švietimo centro nuostatas, susiginčijo dėl šioje biudžetinėje įstaigoje dirbančių neformaliojo švietimo mokytojų, kaip teigta, neturinčių pedagoginio išsilavinimo, o labiausiai tarybos nariams užkliuvo gamtos mokslų būrelio vadovė, savivaldybėje dar einanti ir sekretorės pareigas…

Vidurinio išsilavinimo, anot politikų, neužtenka

„Pagal švietimo ministro įsakymu patvirtintą tvarką dirbti mokytoju pagal neformaliojo vaikų švietimo programą gali asmuo, turintis aukštąjį, aukštesnįjį (iki 1995 metų) arba vidurinį išsilavinimą, neturintis pedagogo kvalifikacijos ir išklausęs švietimo ir mokslo ministro nustatytą pedagoginių ir psichologinių žinių kursą. Visi neformaliojo švietimo pedagogai atitinka šį reikalavimą“, – svarstant sprendimo projektą dėl Varėnos švietimo centro nuostatų patvirtinimo, aiškino savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėja Stasė Bingelienė.

Tarybos nariai kamantinėjo pranešėją, kodėl „tokia įstaiga kaip Varėnos švietimo centras, kuris rūpinasi pedagogų kvalifikacijos kėlimu ir neformaliuoju ugdymu, įdarbina žmones su viduriniu išsilavinimu“, o štai aukštąsias pedagogikos studijas baigę mokytojai „praranda galimybę dirbti pagal savo pašaukimą“.

Kodėl, anot politikų, „tam tikriems asmenims yra suteikiamos tokios preferencijos (pirmenybė – aut.) dirbti papildomą darbą savivaldybei pavaldžiose įstaigose, neturint tam tikro išsilavinimo“?

Nors konkrečios pavardės taryboje nebuvo garsiai įvardintos, galima suprasti, kad galvoje turėta Varėnos švietimo centro gamtamokslinio būrelio „Mažoji laboratorija“ vadovė, dar dirbanti ir savivaldybės administracijoje Bendrojo skyriaus sekretore.

Tad „Merkio kraštas“ pasiaiškino, kaip ten yra iš tiesų.

Svarbi motyvacija ir gebėjimas dirbti

Rajono tarybos posėdį internetu stebėjęs Varėnos švietimo centro direktorius Raimondas Žilinskas „Merkio kraštą“ patikino, kad priešingai nei mokyklose, tokioje įstaigoje kaip Švietimo centras neformalųjį ugdymą gali organizuoti žmogus, turintis vidurinį išsilavinimą.

Kalbėdamas apie gamtamokslinio būrelio „Mažoji laboratorija“ vadovę, apie kurios išsilavinimą netiesiogiai svarstyta rajono tarybos posėdyje, R. Žilinskas teigė, kad ši moteris Vytauto Didžiojo universitete dabar studijuoja pradinio ugdymo pedagogiką, taip pat yra pateikusi gerą „mokslų daktarės“ rekomendaciją. Būrelis „Mažoji laboratorija“ pradėjo veikti šių metų rugsėjį, užsiėmimus vaikams jo vadovė veda tik du kartus per savaitę antradieniais ir ketvirtadieniais po pusantros valandos vakarais.

„Išsilavinimas yra vienas dalykas, kursas – kitas, tačiau labai svarbi žmogaus iniciatyva ir gebėjimas dirbti su vaikais. Kalbame su tėveliais, girdime ir tarybos narių pasiūlymus. Ministerija irgi akcentuoja gamtamokslinius būrelius, todėl bandome orientuotis į tą pusę“, – kalbėjo pašnekovas.

Mielai priimtų visus norinčius

Varėnos švietimo centro direktorius R. Žilinskas apgailestavo, kad rasti norinčiųjų vesti užsiėmimus vaikams – labai sunku: „Džiaugiamės, kai pavyksta tokį žmogų nusičiupti. Tikrai mielai priimtume visus norinčius dirbti su vaikais ir turinčius pasiūlyti kažką naujo“.

Pasak R. Žilinsko, dirbti Švietimo centre buvo siūlyta ir pedagogams iš Žilinų pagrindinės mokyklos, kuri po reorganizacijos šiemet tapo Senosios Varėnos Andriaus Ryliškio pagrindinės mokyklos skyriumi, tačiau savanorių neatsirado ir ten. „Kai uždarė Žilinų mokyklą, kalbinome jos direktorę, kadangi ieškojome ir kitų specialistų. Tai galiu pasakyti, kad teigiamo atsakymo negavome“, – sakė jis.

Švietimo centro direktoriaus pateiktais duomenimis, šiuo metu jo vadovaujamoje įstaigoje dirba 17 vaikų neformaliojo švietimo pedagogų, ir tik vienas, be anksčiau minėtosios savivaldybės darbuotojos, neturi aukštojo išsilavinimo.

Evelina Kuliešė

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai