Penktadienis, 6 spalio, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosAtokios sodybos savininko ir rajono valdžios nesutarimams galo dar nematyti

Atokios sodybos savininko ir rajono valdžios nesutarimams galo dar nematyti

„Merkio kraštas“ ne sykį rašė apie Macelių kaimo gyventojo Jono Jakaičio nesutarimus su rajono valdžia dėl kelio į jo atokią sodybą, nes tie keliai, kurie patinka ponui Jonui, netinka nei savivaldybei, nei miškų urėdijai, o į savivaldybės surastą trečiąjį kelią žmogus nė žiūrėti nenori…

Aptiko dar vieną kelią
Priminsime, kad Jonas Jakaitis turi nuosavą sodybą Pamerkių vienkiemyje. Daugybę metų į tą sodybą vyras važinėjo tiltu per Merkį, bet jo rankomis ir santaupomis statytas tiltas šiuo metu yra visiškai supuvęs. O kito privažiavimo prie sodybos – nėra, išskyrus maždaug puskilometrį miško kvartalinės linijos, kurią paversti keliu nesiima nei rajono savivaldybė, nei miškų urėdija, ir apskritai tai daryti draudžia.
Varėnos rajono savivaldybės administracijos Turto valdymo skyriaus vedėjas Egidijus Zaleskis „Merkio kraštui“ sakė, kad tilto savivaldybė neremontuos, nes statinys yra Trakų rajono savivaldybės teritorijoje, o Valstybinių miškų urėdijos Varėnos regioninio padalinio vadovas Tomas Bazevičius aiškino, kad miško kvartalinė linija yra „techninis įrenginys“, bet ne kelias.
Tik rajono savivaldybės administracijos direktorė Vilma Miškinienė pažadėjo, kad savivaldybės specialistai nuvažiuos pasižiūrėti ir pabandys surasti išeitį (apie tai labai išsamiai rašėme šių metų straipsniuose „Atskirtas nuo pasaulio“ ir „Savivaldybė – ne „visagalis Dievas“, bet…“).
Šią savaitę, dar kartą susisiekus su V. Miškiniene, paaiškėjo, kad sprendimo ieškoti buvo išvažiavusi trijų solidžių valdžios vyrų komanda – pats rajono vicemeras Alvydas Verbickas, rajono savivaldybės administracijos Turto valdymo skyriaus vyriausiasis specialistas Vytautas Jotautas ir Valkininkų seniūnas Antanas Juknevičius. Komisija esą rado dar vieną miško keliuką, kuris priklauso miškininkams, tad savivaldybė jau išsiuntė raštą Valstybinių miškų urėdijai su prašymu, kad ši tą keliuką bent kiek sutvarkytų. Tačiau urėdijos atsakymo dar nėra, V. Miškinienė tikisi jį gauti per 20 darbo dienų.
Reikėtų rajono tarybos sprendimo
„Merkio kraštas“ pasidomėjo, ką gi pamatė į pono Jono sodybą nuvykęs rajono vicemeras A. Verbickas. vicemeras pakartojo, kad kvartalinės linijos tvarkyti neįmanoma, nes ji turinti priešgaisrinę paskirtį, ir tuo pačiu pripažino, jog tiltas per Merkį yra visiškai supuvęs. Tačiau, pasak pašnekovo, yra dar vienas miško kelio ruožas, vedantis į J. Jakaičio sodybą, kurį rastųsi galimybė ne tik sutvarkyti.
„Privažiavimas iki sodybos ėjo Macelių kaimo pakraščiu, tebėra to kelio likučiai, šalia padarytos pralaidos. Bet žmogus savavališkai pastatė vadinamąjį šlagbaumą, taip užkirtęs tą tikrąjį kelią. Jeigu jis tą kelią atidarytų, galbūt duotumėm komandą seniūnui, kad nuskabytų šakas ir tą kelią aptvarkytų, nes šis dabar yra užžėlęs, kadangi 15 metų juo nebuvo važinėjama. Savivaldybės specialistas kartu su seniūnu tuo keliu perėjo, ir viskas ten būtų gerai, tik reikėtų padirbėti. Galbūt pabandytumėm tą kelią įteisinti, įtraukiant į savivaldybės apskaitą. Bet žmogus vis tiek reikalauja kito privažiavimo, nes nori arba tilto, arba kvartalinės“, – pasakojo A. Verbickas.
Tuo tarpu su „Merkio kraštu“ bendravęs Valkininkų seniūnas A. Juknevičius teigė, kad sutvarkyti vicemero siūlytą kelią kainuotų nemažus pinigus. „Dėl kelio tvarkymo sprendimą turėtų priimti rajono taryba, nes tam reikėtų ne vieno tūkstančio eurų“, – pakomentavo seniūnas.
Kadangi atvykusios savivaldybės komisijos siūlymas J. Jakaičio netenkina, jis raštu jau kreipėsi į rajono tarybą dėl miško kvartalinės linijos įteisinimo, prašydamas, kad toji kvartalinė linija taptų oficialiu keliu.
Evelina Kuliešė

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai