Penktadienis, 6 spalio, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosAtrodo, kad Kaniavos seniūnija pagaliau irgi turės savo seniūną

Atrodo, kad Kaniavos seniūnija pagaliau irgi turės savo seniūną

Kaniavos seniūnija savo nuolatinio vadovo neturėjo bene metus, nors rajono
savivaldybės administracija šioms pareigoms užimti net triskart skelbė viešuosius
konkursus – apie tai, kodėl jie nebuvo sėkmingi, jau rašėme „Merkio krašto“
straipsnyje „Kaniavos seniūno rinkimai – ambicijų gniaužtuose“; bet štai ketvirtasis konkursas, regis, davė lauktą rezultatą…

Nesutapo savivaldybės administracijos direktoriaus ir seniūnaičių nuomonės

Priminsime, kad pačios savivaldybės savarankiškai išsirinkti seniūnijų seniūnų negali.

Iš pradžių savivaldybės administracija skelbia konkursą, kuris vėliau suskirstomas į du etapus. Pirminę atranką organizuoja Viešojo valdymo agentūra (VVA), o kandidatus vertina komisija, šiuo atveju sudaryta iš VVA pareigūnų, tos seniūnijos seniūnaičių bei savivaldybės administracijos direktoriaus, kurie ir atrenka geriausiai, jų požiūriu, pasirodžiusį kandidatą ar kandidatus. Tuo tarpu antrajame etape galutinį žodį taria jau tik tiesioginis seniūno darbdavys – savivaldybės administracijos direktorius.

Kuomet šių metų vasarį kalbinome Varėnos rajono savivaldybės administracijos direktorių Alvydą Verbicką ir paklausėme jo, kodėl taip ilgai užsitęsė Kaniavos seniūno rinkimai, pašnekovas aiškino, jog pirmasis konkursas išvis neįvyko, mat siūloma darbo vieta niekas taip ir nesusidomėjo. Antrasis konkursas irgi nepasiteisino, mat pretendentai „neatitiko lūkesčių“.

O štai trečią kartą išsiskyrė vertintojų nuomonės – administracijos direktoriui Kaniavos seniūno kėdės tąsyk pasirodė verta į ją kandidatavusi Ina Špakauskienė (Mikalčiūnų kaime įsikūrusios UAB „Pripsus“ direktorė), tačiau kai kurios Kaniavos seniūnijos seniūnaitės įtarė, kad administracijos direktorius tik stengėsi valdžion įtaisyti „savą“ žmogų. Apie visai tai gana plačiai rašėme šių metų vasario 3 dienos „Merkio krašto“ straipsnyje „Kaniavos seniūno rinkimai – ambicijų gniaužtuose“.

Abidvi komisijos kandidatę įvertino aukštais balais

Neseniai įvyko ketvirtasis konkursas į Kaniavos seniūnijos seniūnus, tad apie tai „Merkio kraštas“ vėl pasikalbėjo su rajono savivaldybės administracijos direktoriumi A. Verbicku jo kabinete. Paaiškėjo, kad bendru visų VVA komisijos narių sutarimu į antrąjį etapą iš trijų pretendentų pateko būtent jau trečiajame konkurse A. Verbicko palankumą pelniusi I. Špakauskienė. Ji netrukus turėtų pakeisti buvusį Kaniavos seniūną Audrių Versecką.

Ar I. Špakauskienei ateinančius penkerius metus reikėtų patikėti vadovaujantį postą Kaniavos seniūnijoje, praėjusį antradienį antrajame finaliniame etape savivaldybėje dar kartą sprendė konkursui pirmininkavęs administracijos direktorius A. Verbickas ir dvi jo paties deleguotos savivaldybės darbuotojos – Personalo skyriaus vedėja Ilona Radzevičienė bei Finansų ir investicijų skyriaus vedėjos pavaduotoja Tatjana Švedienė.

„Motyvacinėje dalyje klausiame kandidato, kodėl jis nusprendė kandidatuoti į seniūno pareigas, kaip jis šį darbą įsivaizduoja, ir panašiai. Kandidatas pirmiausia prisistato ir tuomet argumentuoja, kodėl jis yra tinkamas užimti seniūno pareigas. Tuo tarpu dalykiniai klausimai yra susiję konkrečiai su pareigybe. Pavyzdžiui, gali būti toks klausimas – kas yra valstybės tarnautojas, tuomet kandidatas gali savais žodžiais paaiškinti. Kiekvienas komisijos narys užduoda klausimą iš savo perspektyvos, tarkime, aš paklausinėju labiau apie praktinius dalykus, Personalo skyriaus atstovė paklausia kažko, susijusio su personalu, jo valdymu. Finansų skyriaus atstovė klausia apie finansinius reikalus, kadangi kiekviena seniūnija turi savo biudžetą“, – aiškino savivaldybės administracijos direktorius A. Verbickas.

Pašnekovo teigimu, kandidatė buvo gerai pasiruošusi, dėl to abi komisijos ją įvertino aukščiausiais balais. Beje, I. Špakauskienė dėl seniūnės pareigų varžėsi triskart – vieną kartą ji dalyvavo konkurse į Varėnos seniūno pareigas ir du kartus – į Kaniavos.

„Natūralu, kad ji patobulėjo ir įgavo patirties, pamatė, kaip viskas vyksta, kokie būna klausimai. Savivaldoje kandidatė niekada nėra dirbusi, bet buvo pasiruošusi, susirinkusi visą informaciją. Vadinasi, turi gebėjimų ir tam tikros kompetencijos vykdyti darbus, kurie jai bus pavesti einant seniūnės pareigas“, – komentavo administracijos direktorius.

Norėtų paprastesnės atrankos procedūros

Antrasis atrankos turas į valstybės tarnybą yra fiksuojamas ne tik garso, bet ir vaizdo įrašu, o visa medžiaga, anot A. Verbicko, persiunčiama VVA, kad ši savo ruožtu įvertintų, ar nėra kokių nors pažeidimų. VVA patvirtinimą savivaldybė dar turėtų gauti per dviejų savaičių laikotarpį. Teistumo istoriją – ar nebuvo padaryta korupcinio pobūdžio nusikaltimų, tarnybinių nusižengimų ir kitokių – tikrina ir Specialiųjų tyrimų tarnyba. Gavus jos išvadą, seniūnė galės pradėti dirbti.

Pasak rajono savivaldybės administracijos direktoriaus, šiuo metu visos 8 Varėnos rajono seniūnijos turi seniūnus ir kol kas nė vienas iš jų nesiruošia atsisakyti šių pareigų. A. Verbickas taip pat pripažino, kad Kaniavos seniūnijoje tai buvo pirmasis toks atvejis per daugelį metų, kai seniūnija ilgą laiką neturėjo savo vadovo, o viskas esą būtų buvę kur kas paprasčiau, jeigu ne tokia ilga atrankos procedūra.

„Anksčiau savivaldoje būdavo sudaroma komisija, vykdavo konkursas ir jame išsirenkama. Mano nuomone, tai buvo geriausias ir greičiausias būdas. Ir tam žmogui, dalyvaujančiam konkurse, psichologiškai būdavo daug lengviau“, – komentavo A. Verbickas.

Penktadienį „Merkio kraštas“ pabandė pasikalbėti ir su būsimąja seniūne I. Špakauskiene, bet pašnekovė paprašė klausimus atsiųsti raštu dėl „užimtos dienotvarkės“. Raštišku I. Špakauskienės paaiškinimu, UAB „Pripsus“, kuriai anksčiau ji vadovavo, dabar veiklos nevykdo ir samdomų darbuotojų neturi. O pagal pasirašytą akcijų pirkimo-pardavimo sutartį bendrovės akcijos ir direktoriaus pareigos yra perleistos kitam žmogui. Pašnekovė rašė, kad yra gimusi ir augusi Kaune, o prieš 5 metus įsigijo namą Kaniavos seniūnijoje ir čia įsikūrė.

„Dalyvauti konkurse į Kaniavos seniūno pareigas mane paskatino noras būti naudingai seniūnijai, kurioje aš gyvenu, būti arčiau žmonių, gilintis į esamas gyventojų problemas, padėti jas spręsti, atstovauti gyventojų interesams. Mano sukaupta patirtis verslo sektoriuje, įgytos kompetencijos ir turimos savybės, padedančios efektyviai dirbti, bei bendravimas su seniūnijos gyventojais, įsiklausant vieniems į kitus, prisidėtų, kad būtų išnaudojamas visas seniūnijos potencialas, kad ši vieta būtų patraukli tiek jauniems, tiek vyresnio amžiaus žmonėms“, – sprendimą kandidatuoti į Kaniavos seniūnijos seniūno pareigas pakomentavo I. Špakauskienė.

Evelina Kuliešė

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai