Penktadienis, 6 spalio, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaSAM projektasAtsinaujinusi Vydenių kaimo bendruomenės internetinė svetainė kviečia jungtis į veiklas

Atsinaujinusi Vydenių kaimo bendruomenės internetinė svetainė kviečia jungtis į veiklas

Šiuolaikiniame pasaulyje veikloms ir paslaugoms vis sparčiau keliantis į skaitmeninę erdvę, Vydenių kaimo bendruomenė pristato atsinaujinusią ir praktiškesnes naudojimo galimybes teikiančią internetinę svetainę.

2020 m. Vydenių kaimo bendruomenė dalyvavo ir tapo viena iš projekto „Prisijungusi Lietuva“ inicijuojamo Bendruomenių įtinklinimo projektų konkurso laimėtojų. Konkurse iš viso buvo atrinkta 120 geriausių jų idėjų, kurių tikslas – pasitelkiant informacines technologijas skatinti bendruomeniškumą, sudaryti palankesnes sąlygas bendrauti, mokytis, užsiimti verslu bei įtraukti organizacijos narius, esančius skaitmeninėje atskirtyje.

Vydenių kaimo bendruomenė buvo įkurta 2006 metais ir aktyviai veikia iki šiol, vis pritraukdama įvairaus amžiaus narius. Tačiau didėjant įsitraukiusių žmonių ratui, administracija pastebėjo, kad nauji nariai sunkiai randa reikalingą informaciją apie Vydenių kaimo veiklas ir apie pačią bendruomenę. Todėl jie nusprendė patobulinti savo internetinę svetainę ir skatinti vyresniąją kartą aktyviau naudoti skaitmenines technologijas, kas padėtų jiems labiau įsitraukti į veiklas organizacijoje.

Šiandien bendruomenės svetainė www.vydeniai.lt jau yra atnaujinta – pritaikyta nauja stilistinė tematika, suderintas elementų bei spalvų išdėstymas ir sudėlioti atrinkti meniu punktai. Svetainės dizainas pritaikytas mobiliesiems įrenginiams, nes didelė dalis bendruomenės narių interneto turiniui pasiekti naudoja tik išmaniuosius telefonus arba planšetes. Dabar nauji ir esami svetainės lankytojai gali rasti visą aktualią informaciją: bendruomenės, seniūnijos aprašymą, lankytinas vietas, įvykdytus projektus, šventes, keliones ir kitus renginius, planuojamus įvykius.

Naujoje svetainėje įdiegta funkcija, įgalinanti vykdyti apklausas. Tai ypač svarbu siekiant sužinoti vietos gyventojų nuomones ar sulaukti grįžtamojo ryšio, priimant sprendimus bei skatinant žmones aktyviau dalyvauti sprendžiant seniūnijos problemas.

Anot Vydenių kaimo bendruomenės pirmininko Audriaus Versecko, organizacijos nariai yra labai patenkinti projekto rezultatu – internetine svetaine. „Nemažai bendruomenės narių drąsiau naudoja skaitmenines technologijas, nori sužinoti apie įvairiais elektronines paslaugas. Man atrodo, dabar visi bendruomenės nariai (net ir patys vyriausi) jau naudoja išmaniuosius įrenginius.“

„Ateityje planuojame sukurti naudingų nuorodų bazę, surinkti daugiau informacijos iš gyventojų apie lankytinas vietas ir istorinius faktus apie Vydenių seniūniją ir jos kaimus. Be to, bendruomenė ir toliau pagrindinę informaciją kels būtent į naująją svetainę, ketiname organizuoti žaidimus, viktorinas su prizais bei kitas įvairias veiklas“, – sako Audrius Verseckas Vydenių kaimo bendruomenės pirmininkas, komentuodamas internetinės svetainės tobulinimo planus.

Projektas „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė” vykdo Bendruomenių įtinklinimo projektų konkursą, skirtą bendruomenėms, siekiančioms plačiau pritaikyti interneto galimybes savo kasdieninėje veikloje. Pagrindinis konkurso tikslas – skatinti gyvenamosios vietovės bendruomenės dalį veiklų perkelti į elektroninę erdvę, pasitelkiant informacines ir ryšių technologijas, kurti naujas ar tobulinti jau esamas paslaugas bendruomenės nariams ir taip paskatinti gyventojus naudotis internetu. Daugiau apie projektą – svetainėje www.prisijungusi.lt.

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai