Sekmadienis, 8 spalio, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosAušros gatvės gyventojus piktina nedrausmingi tėveliai

Aušros gatvės gyventojus piktina nedrausmingi tėveliai

Varėnos Aušros gatvės 1-ojo daugiabučio gyventojų nepasitenkinimą kursto į „Žilvičio“ lopšelį-darželį vaikus kasryt atvežantys tėvai, kurie esą ne tik viršija daugiabučio kieme leistiną greitį, bet ir automobilius palieka burzgiančiais varikliais, dėl to į butus veržiasi ir triukšmas, ir nosį riečianti išmetamųjų dujų smarvė…

Užrakinti vartelius – ne išeitis

Į „Merkio krašto“ redakciją atėjusios Varėnos Aušros gatvės 1-ojo daugiabučio gyventojos pasakojo, kad kiekvieną darbo dieną nuo pat 7 valandos ryto po langais pasigirsta ne paukščių čiulbesys, bet automobilių keliamas triukšmas, mat kasdien tiesiai per daugiabučio kiemą tėvai į „Žilvičio“ darželį veža savo atžalas. Vairuotojai, kaip aiškino daugiabučio gyventojos, – nedrausmingi, nes laksto dideliu greičiu ir, negana to, po langais palieka burzgiančius automobilius. „Neįmanoma net lango atsidaryti“, – guodėsi redakcijos interesantės.

Kad rytą automobilių eismas minėtojo daugiabučio aikštelėje ganėtinai intensyvus, o vairuotojai čia mėgsta stipriau spustelėti akceleratoriaus pedalą, „Merkio kraštui“ patvirtino ir Varėnos „Žilvičio“ lopšelio-darželio direktorės pavaduotoja ugdymui Lina Alubauskienė. Šiuo metu į darželio teritoriją galima patekti iš dviejų pusių – nuo Aušros gatvės 1-ojo daugiabučio automobilių stovėjimo aikštelės bei nuo miesto parko pusės. Pasiteiravus, ar nebūtų geriausia vienus vartelius (nuo Aušros gatvės) rakinti, L. Alubauskienė sakė, kad tokia praktika nepasiteisintų.

„Bandėme rakinti vartus, bet tada jaunimas juos sulaužydavo, nespėdavom keisti segmentų. Žmonės mėgsta vaikščioti per darželio teritoriją, taip sutrumpindami kelią. pagal viską nelabai galima pašaliniams čia praeiti, bet juk nuolat nestovėsi ir neuždrausi, nors policija vakarais atvažiuoja ir prižiūri“, – komentavo pašnekovė.

Saugaus eismo komisijai verta padiskutuoti

Pakomentuoti šia tema paprašėme ir Varėnos rajono mero pavaduotojo Giedriaus Samulevičiaus, kuris į „Žilvičio“ darželį irgi anksčiau vežiojo savo dukrytę. „Man visuomet būdavo patogiau vaiką išleisti nuo miesto parko pusės, nes čia yra aikštelė patogiai apsisukti automobiliui. Tačiau ir prie Aušros gatvės daugiabučio yra gerokai praplatinta automobilių stovėjimo aikštelė“, – kalbėjo G. Samulevičius.

Užrakinus vartelius nuo Aušros gatvės, vicemero nuomone, susidarytų nepatogumų kitiems tėveliams. „Yra tėvų, vaikus atvedančių į darželį pėsčiomis, tad jiems reikėtų daryti ratą. Tokiu atveju būtų nuskriausti kiti žmonės. Pirmiausia reikia ilgesnį laiką stebėti, ar tikrai situacija kartojasi, nes gali būti, kad žmogų sunervina koks vienas vairuotojas. Na, o jeigu kartojasi, gal tikrai būtų verta savivaldybės Saugaus eismo komisijai šį klausimą išdiskutuoti, galbūt apsvarstyti galimybę leisti įvažiuoti į kiemą tik daugiabučio gyventojams. Tačiau ne vienas, bet ir kiti daugiabučio gyventojai turėtų patvirtinti, kad problema yra ir ji iš tiesų rimta“, – aiškino mero pavaduotojas.

Mamytė pasiūlė sprendimą

„Merkio kraštas“ panašių varėniškių skundų dėl transporto priemonių judėjimo daugiabučių ir individualių namų aikštelėse bei gatvėse gauna jau ne pirmą sykį. Tokiems reikalams spręsti savivaldybėje veikia Saugaus eismo komisija. Jos pirmininkas, rajono tarybos narys Gintautas Kanauka, išklausęs, kokia gi šįkart bėda kamuoja Aušros gatvės 1-ojo daugiabučio gyventojus, sutiko, kad redakcijos interesantės yra teisios: „Pats esu pastebėjęs, kad automobiliai per ten važiuoja, o tėveliai, veždami vaikus į darželį, iš tiesų automobilio variklio neužgesina. Bet gyventojų dauguma dėl šios problemos turėtų kreiptis raštiškai ir su parašais. Tuomet galėsime šį klausimą svarstyti ir ieškoti sprendimo“.

Savo mažametę dukrelę į „Žilvičio“ lopšelį-darželį kas rytą vedanti varėniškė Evelina J. į Aušros gatvės 1-ojo daugiabučio gyventojų pretenzijas pažvelgė atlaidžiau ir pasiūlė štai tokią išeitį: „Pirmiausia reikėtų kurį laiką pastebėti, nes dabar visai neaišku, kieno automobiliai ten burzgia, gal to paties daugiabučio gyventojų? Kai vedu savo dukrą į darželį, ten stovi daugiausia 2-3 automobiliai tolėliau nuo daugiabučio. Tačiau būtų galima padaryti taip, kad tėvai, kurie veda savo vaikus pėsčiomis, eitų nuo Aušros gatvės pusės, o kurie atvažiuoja su automobiliu – nuo parko“.

Evelina Kuliešė

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai