Šeštadienis, 7 spalio, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosAutobusų parkas pernai dirbo nuostolingai, užtat keleiviai – patenkinti

Autobusų parkas pernai dirbo nuostolingai, užtat keleiviai – patenkinti

Rajono taryba paskutiniajame (balandžio 4 d.) posėdyje patvirtino savivaldybės įmonės – UAB Varėnos autobusų parko praėjusių metų veiklos ataskaitą, rodančią, jog 2022-uosius metus bendrovė užbaigė turėdama gana didelį nuostolį…

Metus baigė su nuostoliu
Varėnos autobusų parko bendrovės veiklos ataskaitoje pateiktais duomenimis, autobusų parke pernai dirbo 15 vairuotojų, o jų vidutinis darbo užmokestis „popieriuje“ – 1396 eurai. Tuo tarpu bendrovės transporto parką sudarė 14 autobusų ir 1 mikroautobusas (autobusų amžius svyruoja nuo 8 iki 23 metų). 2022 metais rajono keliais iš viso nuriedėta net 629 tūkst. kilometrų, autobusais vežioti 123 tūkst. 887 keleiviai.

Bendrovės pajamos pernai sudarė 696 tūkst. eurų (2021 metais – 462 tūkst. eurų). Daugiausia pajamų surinkta iš nuostolingų maršrutų kompensacijų – 495 tūkst. eurų, už keleivių vežimą – 97 tūkst. ir už autobusų nuomą – 67 tūkst. eurų.
Autobusų parko praėjusių metų finansinės veiklos rezultatas – 94 tūkst. eurų nuostolis, mat išlaidos pernai sudarė 790 tūkst. eurų (darbo užmokesčiui – 508 tūkst. eurų ir degalams – 136 tūkst. eurų).
Rajono savivaldybė yra vienintelė UAB Varėnos autobusų parko akcininkė.
Dalyvauti reformoje „finansiškai nepajėgi“
Šių metų kovo 30-ąją Lietuvos Respublikos Prezidentas pasirašė Seimo priimtas Kelių transporto kodekso pataisas, kuriomis šalyje įtvirtintas laisvas reguliuojamas verslo modelis vežantiems keleivius tarpmiestiniais autobusais reguliaraus susisiekimo maršrutais.
Tai reiškia, kad visi vežėjai galės gauti neterminuotą leidimą teikti keleivių vežimo tarpmiestiniais autobusais paslaugas. Tiesa, vežėjams reikės atitikti tam tikrus reikalavimus, pavyzdžiui, tolimojo susisiekimo autobusai turėtų būti ne senesni kaip 14 metų (nuo 2026 metų – ne senesni kaip 10 metų). Naujas šių paslaugų teikimo modelis bus taikomas nuo šių metų liepos 1 dienos.
Autobusų parko ataskaitoje pažymima, kad bendrovė nėra „finansiškai pajėgi“ dalyvauti minėtoje reformoje, mat neturi galimybių įsigyti reikalaujamų transporto priemonių.
Keleivių daugėja kas mėnesį
Varėnos autobusų parko direktorius Juozas Jaskonis rajono tarybos nariams vardijo, kad pernai buvo atsisakyta 3 bandomųjų, bet nepasiteisinusių priemiestinių reisų į Valkininkus, Merkinę ir Perloją. „Per pusantro mėnesio turėjome maždaug 6 tūkst. eurų nuostolį“, – kalbėjo J. Jaskonis.
Kaip jau žinome, nuo praėjusių metų vasario 1 dienos visi Varėnos autobusų parko keleiviai reguliaraus vietinio (priemiestinio) susisiekimo autobusų maršrutais yra vežami už dyką, o bendrovės dėl to patirti nuostoliai dengiami iš rajono biudžeto.
Autobusų parko direktoriaus rajono tarybos posėdyje teirautasi, ar nemokamas viešasis transportas pasiteisino. „Manau, kad taip, nes kiekvieną mėnesį važinėjančiųjų daugėja ir gana ženkliai, tai yra – nuo 50 tūkst. iki beveik 100 tūkst. keleivių. Iš atsiliepimų girdėjau, kad keleiviai yra patenkinti“, – sakė J. Jaskonis.
Papildomai veža vaikus
Rajono taryba išgirdo iš J. Jaskonio paaiškinimą dėl besidubliuojančių maršrutinių ir mokyklinių autobusų tvarkaraščių: „Mokyklinių autobusų neužtenka ir visų vaikų jie nesuvežios, todėl papildomai vežame vaikus 7 val. 50 min, kad jie suspėtų į pamokas. Kol trūks geltonųjų autobusiukų, kito varianto nėra“.
Politikams taip pat buvo įdomūs autobusų parko atnaujinimo ir jų pritaikymo neįgaliesiems reikalai. „Bandome dalyvauti projekte ir nusipirkti neįgaliesiems pritaikytą autobusą. Iš savų pinigų jo nusipirkti negalėsime, kadangi kaina yra ženkliai padidėjusi. Esamų autobusų perdaryti irgi negalime, nes tam reikia licencijos ir pereiti ekspertizę“, – teigė bendrovės direktorius. Bendrovė, anot J. Jaskonio, kasmet nusiperka nuo 1 iki 3 autobusų.
Evelina Kuliešė

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai