Šeštadienis, 14 spalio, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosAutomobilio padegėjui skyrė ilgą viešnagę cypėje

Automobilio padegėjui skyrė ilgą viešnagę cypėje

Dar praėjusių metų sausio 9-osios naktį Varėnos M. K. Čiurlionio gatvės daugiabučio gyventojus prižadino sambrūzdis kieme, kur atvira liepsna degė „Volkswagen Touran“ markės automobilis; tyčinį padegimą įtarusi policija pradėjo ikiteisminį tyrimą ir padegėją išaiškino, o Alytaus apylinkės teismas jį pasiuntė už grotų…

Įtariamąjį užfiksavo degalinės kameros

Tąnakt stovėjimo aikštelėje prie M. K. Čiurlionio gatvės daugiabučio pleškantį automobilį netyčiomis pamatė pro šalį važiavęs vietinis taksi vairuotojas. Jis bendruoju pagalbos telefonu iškvietė ugniagesius gelbėtojus.

Įvykio vieton netrukus atskubėjo ir policija, taksistą apklausė, ar šis nieko įtartina nepastebėjęs. Liudininkas patvirtino matęs netoliese daugiabučio stypsantį vyriškį su dviračiu, šalimais jo – plastikinį penketo litrų talpos bakelį. Įvykio vietoje buvo rastas keturių su puse centimetro skersmens užsukamas kamštelis, nuo kurio sklido specifinis degalų kvapas. Įtarta, kad automobilis buvo specialiai apipiltas benzinu ir padegtas. Tą patį nustatė ir įvykio vietoje dirbusi Druskininkų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyresnioji specialistė.

Nusikaltimą narpliojantys policijos pareigūnai ėmėsi kaltųjų paieškos ir peržiūrėjo degalinės „Baltic Petroleum“ stebėjimo kamerų įrašus. Kameros užfiksavo maždaug 40 minučių iki nusikaltimo į minėtąją degalinę dviračiu atvažiavusį vyriškį, į baltos spalvos bakelį pilantį degalus, už juos susimokėjusį ir kažkur nuvažiavusį.

Už svetimo automobilio padegimą pasiūlė pinigų

Priremtam nenuginčijamų įrodymų įtariamajam padegėjui neliko nieko kita, kaip prisipažinti ir papasakoti savą įvykių versiją. Nusikaltimo išvakarėse esą jis kartu su draugu nuėjo į parduotuvę užsipirkti alaus, o jį išgėrę išsiskirstė kas sau. Paskui tą patį vakarą kompanionai vėl susiėjo, vaišinosi jau kur kas stipresniais gėrimais. Išėjus jiems į lauką parūkyti, įtariamojo sugėrovas parodė netoliese stovėjusį sidabrinės spalvos „Volkswagen“ markės automobilį ir pasakė, kad jį skundžia to automobilio savininkas neva dėl keliamo triukšmo. 

„Padek tą mašiną“, – pasiūlė sugėrovas savo draugui, už juodą darbą pažadėjęs užmokėti 260 eurų. Pasiūlymu greitai praturtėti pastarasis susiviliojo, paprašė sumokėti avansą, o gavęs 60 eurų, užsilipo ant dviračio, numynė namo, ten pasiėmė plastikinį bakelį ir nuskubėjo į degalinę pripildyti jį benzino.

Sugrįžęs išpylė dalį benzino po draugo nurodytu svetimu automobiliu, likusį bakelio turinį išlaistė ant automobilio, o tada viską padegė turėtais degtukais. Kai automobilis ėmė liepsnoti, padegėjas grįžo namo ir atsigulė miegoti. Kitos dienos vakarą nuvažiavo pas draugą, už mašinos padegimą neva žadėjusį pinigų. „Maladec“, – esą pagyrė tas ir sumokėjo likusią dalį – 200 eurų.

Įkalčių užteko nuteisti tik padegėją

„Nešvarų darbelį“, kaip teigta, užsakęs padegėjo draugas irgi pakliuvo policijos pareigūnų akiratin ir buvo apklausiamas kaip vienas iš įtariamųjų, tačiau jis savo kaltę neigė, tikino esąs čia niekuo dėtas ir su minėtu nusikaltimu niekaip nesusijęs. Jis tvirtino, esą sudegusio automobilio savininko asmeniškai nepažįstantis, tik iš aplinkinių kalbų nugirdęs, kad anas skundžia savo kaimynus policijai. Duodamas parodymus pareigūnams ikiteisminio bylos tyrimo metu padegėjo bičiulis kalbėjo, kad apie automobilio padegimą jokios kalbos nebuvo, o pinigus padegėjui jis sumokėjęs, mat išsigandęs, kad bus apkaltintas nusikaltimu, kurio nepadarė. Jo kaltė teisme liko neįrodyta.

Tuo tarpu nuteisti padegėją įkalčių užteko. Jis administracine tvarka anksčiau buvo baustas daug kartų, dažniausiai – už girto pasirodymą viešoje vietoje, taip pat turėjo neišnykusį teistumą. Atsižvelgęs į nusikaltimo aplinkybes ir į tai, jog po paskirtų bausmių kaltinamasis nepadarė jokių išvadų, padegėjui teismas paskyrė griežčiausią bausmę – laisvės atėmimą 2 metams ir 451,92 eurų dydžio baudą. Nuteistasis nusikaltėlis taip pat įpareigotas atlyginti automobilio savininkui turtinę žalą – iš viso 1 tūkst. 930 eurų, dar 1 tūkst. eurų – neturtinės žalos ir 200 eurų už advokato teisinę pagalbą.

Evelina Kuliešė

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai