Antradienis, 10 spalio, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosAvarinės būklės kelią iš esmės tvarkys tik po dešimtmečio

Avarinės būklės kelią iš esmės tvarkys tik po dešimtmečio

„Merkio krašto“ numeryje paskelbėme kriviliškio ūkininko Petro Sinkevičiaus pranešimą, kad dėl labai prastos kelio Kaniavėlė-Kriviliai būklės griovyje per savaitę atsidūrė net trys automobiliai, kuriuos ūkininkui teko ištraukti, dėl to pažadėjome susisiekti su atsakingomis institucijomis, ir štai ką „Merkio kraštas“ išsiaiškino…

Problema tik didės

Pirmadienį atsiuntęs filmuotą medžiagą apie ką tik įvykusią avariją bei savo turima technika iš griovio ištraukęs Kauno įmonės automobilį su maisto produktais, ūkininkas Petras Sinkevičius sakė, kad apie pavojingą Lietuvos automobilių kelių direkcijai (LAKD) priklausantį kelią, kurio plotis daugelyje vietų tesiekia 3 metrus, žino ir Vydenių seniūnė Genė Ramaškienė, tačiau kelio niekas nesiima tvarkyti. Tuo tarpu su „Merkio kraštu“ bendravusi G. Ramaškienė patvirtino, kad minėtasis kelias yra tapęs tikru išbandymu ir jam verkiant reikalingas remontas, mat su laiku kelio būklė vis blogėja, asfaltas ištrupa, o kelią dar pablogina viena po kitos važiuojančios sunkiasvorės transporto priemonės. „Važiuoja didesnis srautas stambiagabaričių automobilių į paukštyną, todėl tas kelias visai sutrupintas. Kreipėmės ir į savivaldybę, ir į Seimo narį Juozą Baublį, kad padėtų. Vargstam ir tuo keliu toliau važinėjam jau ne vienus metus…“, – kalbėjo Vydenių seniūnė.

Vydenių seniūnė Genė Ramaškienė

„Merkio krašto“ pakalbintas rajono savivaldybės administracijos Turto valdymo skyriaus vedėjas Egidijus Zaleskis irgi pripažino, kad minėtas kelias iš tiesų pasibaisėtinas, o „asfalto ten beveik nelikę“ ir tikino, kad „dėl jo buvo rašyta daug raštų“, tačiau prieš LAKD vietos valdžia esą bejėgė. „Negalime įsakinėti Kelių direkcijai, kuri yra susidariusi kelių tvarkymo prioritetus. Jie, kaip ir mes, pasitvirtinę prioritetus, kokius kelius ir kada asfaltuoja. Varėnos kelių priežiūros tarnyba prižiūri tą kelią, pila frezuotą asfaltą, bet ir jis ten mažai gelbėja“, – sakė Turto valdymo skyriaus vedėjas.

Rajono savivaldybės administracijos Turto valdymo skyriaus vedėjas Egidijus Zaleskis

Tuo tarpu Varėnos kelių tarnybos vadovas Algis Vičkačka svarstė, kad tokių prastų ir susidėvėjusių kelių, kaip Kaniavėlės kelias į Krivilius, Varėnoje nė nėra. O paklaustas, ar dažnai nuvažiuoja to kelio bent laikinai palopyti, kad tokių gilių duobių nebūtų, sakė, kad asfalto dangoje atsiradusius defektus tvarko kas kelias dienas. „Nenorėčiau sumeluoti, bet praėjusį ketvirtadienį ar penktadienį jį tvarkėme. Kelio danga ten prasta. Bent pusantro kilometro būtinas remontas“, – pakomentavo Varėnos kelių tarnybos vadovas.

Varėnos kelių tarnybos vadovas Algis Vičkačka

Tvarkys ne anksčiau kaip 2030 metais

Dėl esamos situacijos „Merkio kraštas“ pasiteiravo ir Seimo nario Juozo Baublio. Pašnekovas sakė, kad yra įsiklausęs į Krivilių bendruomenės pagalbos šauksmą jau ne kartą, ir raštu, ir žodžiu yra prašęs LAKD tą kelią tvarkyti, tačiau ten paprasto remonto jau nebepakaks – kelią reikia tvarkyti kapitališkai. Be to, šių metų pradžioje LAKD J. Baubliui atsiuntė raštą, kad apie kelio Kaniavėlė-Vydeniai kapitalinį sutvarkymą net kalbos per artimiausius devynerius metus, regis, nebus. Štai kaip skambėjo LAKD atsakymas, tik truputį pataisytas: „Atsižvelgus į kelių srities finansines galimybes ir į tai, kad iki minėto kelio ruožo pagal atliktus tyrimų rezultatus dar būtina suremontuoti apie 1800 km kitų valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožų su asfalto danga, minėtas valstybinės reikšmės rajoninio kelio (Kanevėlė-Kriviliai – aut.) remontas galės būti atliktas ne anksčiau kaip 2030 metais“.

Seimo narys Juozas Baublys

LAKD taip pat patvirtino, kad kelio Kaniavėlė-Kriviliai danga nėra tinkama sunkiasvorių transporto priemonių eismui ir savo laiške teigė apribojusi stambiagabaričių automobilių eismą bei paprašiusi UAB „Jondara“ paukštyno organizuoti aptarnaujantį transportą taip, kad šis nekenktų kelio būklei.

„Drauge su meru esame sutarę birželio 8 dieną susitikti su susisiekimo ministru ir kalbėtis dėl šio ir Rudnios kelio remontų. Bandysime dar kartą įrodinėti, kad kelias nesaugus ir reikia pagal prioritetą jį paskirti aukščiau. Direkcija prioritetus pasirenka tikrai ne tuos, kurių iš tiesų reikėtų. Esu pats važiavęs kapitališkai remontuojamu keliu ir sutikau tik vieną automobilį ir vieną traktorių, o šiuo keliu eismas intensyvus ir neužtikrinamas saugumas. Kelių direkcija visą šią situaciją, kai kalbėjomės praėjusiais metais, puikiai žinojo, bet sprendimo priimti neskuba. Keista, kad kelias – avarinės būklės, bet tvarkyti nesiima. Dėl Rudnios kelio irgi panaši situacija: praėjusiais metais direkcija man išdėstė, kada tas kelias bus sutvarkytas, bet dėl archeologinių tyrimų komisijos darbai sustojo, ir jie to nepadarė. Vietoje to, kad iš karto po Naujųjų metų imtų ir darytų, tai dar atkėlė. Gyventojai praranda pasitikėjimą valstybe, kenčia valstybės prestižas“, – apgailestavo Seimo narys.

„Merkio kraštas“ šį pirmadienį paprašė ir LAKD paaiškinimo, kodėl pavojingas kelias netvarkomas, LAKD Tarptautinių ryšių ir komunikacijos skyriaus vadybininko Evaldo Tamariūno „Merkio kraštui“ atsiųstame atsakyme rašoma, kad „rekonstruotinų ir remontuotinų rajoninių kelių sąraše iš viso yra 3946 kelių ruožai, o valstybinės reikšmės kelių infrastruktūros atnaujinimo apimtys ir terminai priklauso nuo Kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimo“. Tuo tarpu pagal rekonstruotinų ir remontuotinų rajoninių kelių ruožų prioritetinę eilę „valstybinės reikšmės rajoninio kelio Nr. 5027 Kaniavėlė-Kriviliai ruožas nuo 3,220 iki 4,060 km yra 510, o ruožas nuo 0,000 iki 3,220 km yra 838 vietoje“.

„Kaip mus informavo AB „Kelių priežiūra“, kuri prižiūri ir remontuoja valstybinės reikšmės kelius, minimo kelio danga yra taisoma reguliariai. Šiuo metu yra taisomi pagrindiniai – valstybinės reikšmės magistraliniai ir krašto keliai, juos sutaisius, darbai bus atliekami rajoniniuose keliuose“, – teigė E. Tamariūnas.

Evelina Petrušytė

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai