Šeštadienis, 28 spalio, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosBaltarusį įklampino kontrabanda ir riebus kyšis

Baltarusį įklampino kontrabanda ir riebus kyšis

Šių metų liepą Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Specialiosios paskirties skyriaus Varėnos komandos pareigūnai sulaikė baltarusį, automobilio slėptuvėse mėginusį į Lenkiją pervežti baltarusiškų cigarečių, o Alytaus apylinkės teismo Varėnos rūmai užsienietį nuteisė už bandymą VSAT’o pareigūnus papirkti…

Gynėsi nieko draudžiamo nevežantis
Liepos 14 dieną Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Specialiosios paskirties skyriaus Varėnos komandos specialistai vykdė nelegalių migrantų gabenimo kontrolę ir patikrinimui sustabdė Baltarusijos piliečio vairuojamą automobilį.
Pasieniečių užklaustas, kur važiuoja, 36 metų amžiaus baltarusis nesugebėjo konkrečiai atsakyti, kokiais tikslais yra Lietuvoje. Pasieniečiams pasiteiravus, ar su savimi neturi kokių nors draudžiamų daiktų, baltarusis užtikrino, kad nieko draudžiamo neveža. Sutrikęs vyras sukėlė įtarimų, kad mašinoje gali būti slepiamas draudžiamas krovinys, todėl VSAT’o pareigūnai nusprendė automobilį apžiūrėti nuodugniau tarnybiniame garaže Varėnoje.
Bandė sugundyti pluoštu dolerių
Patikrinę transporto priemonę, pasieniečiai aptiko rūkalų slėptuves automobilio dugne bei porankyje – slaptose ertmėse mėginta pervežti iš viso 122 pakelius cigarečių „Minsk Capital“ su baltarusiškomis banderolėmis, kurias, kaip vėliau išsiaiškinta, baltarusis norėjo parduoti Lenkijoje.
Tikėdamasis išvengti automobilio konfiskavimo užsienietis bandė subtiliai įsiūlyti kyšį – ištiesė pasieniečiui ranką su kariniu bilietu, kuriame buvo įdėti 2 tūkst. JAV dolerių kupiūromis po 100 (mūsiške valiuta tai būtų 1 tūkst. 782,37 euro), nors iš anksto buvo įspėtas apie gresiančią baudžiamąją atsakomybę už bandymą papirkti. Surašę administracinį protokolą, pasieniečiai Baltarusijos pilietį išvežė į Vilniaus vyriausiojo policijos komisariato areštinę.
Už siūlytą kyšį VSAT’o pareigūnui Alytaus apylinkės teismo Varėnos rūmai rugpjūčio 9-ąją baltarusį nubaudė skirdami 54 parų areštą, tačiau sumažino bausmę trečdaliu ir paskyrė galutinę – 36 parų – arešto bausmę. Taip pat buvo konfiskuotas 2 tūkst. JAV dolerių kyšis, pinigai perduoti valstybės naudai.
Evelina Kuliešė

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai