Penktadienis, 20 spalio, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosBandė apkvailinti pareigūnus, bet apsikvailino patys

Bandė apkvailinti pareigūnus, bet apsikvailino patys

Melagingus parodymus dėl neva pavogto automobilio davusius varėniškius
Alytaus apylinkės teismo Varėnos rūmai įpareigojo susimokėti solidžias baudas…

Sukurpė vagystės istoriją
Varėnos rajono policijos komisariato pareigūnai gavo varėniškio A. B. skundą, kad naktį dingo jo „Audi A4“ markės automobilis, stovėjęs garažų masyve. Patirtus nuostolius savininkas įvertino 700 eurų.
Policijos pareigūnams varėniškis pasakojo, kad šalia draugo garažo stovėjęs jo automobilis nebuvo užrakintas, o raktelis paliktas variklio užvedimo spynelėje. Pats automobilio savininkas su draugais gėrė degtinę, ir automobilio esą pasigesta tik po kelių valandų, kai į lauką išėjo vienas iš draugų L. G. Apie vagystę iškart buvo pranešta policijai. Vėliau A. B. teigė neva tik iš aplinkinių sužinojęs, kad jo pavogtas automobilis pakliuvo į eismo įvykį, tačiau jis pats juo tikrai nevažinėjęs, nevairavęs ir juolab niekam to neleidęs.
Tuo tarpu A. B. draugas L. G. pareigūnams irgi patvirtino, kad tik išėjęs laukan „gamtiniais reikalais“ pastebėjo, jog automobilio nebėra. L. G. teigė tą vakarą minėtuoju automobiliu nevažinėjęs nei kaip vairuotojas, nei kaip keleivis, o automobilį, atseit, galėjo nuvairuoti kiti asmenys iš keršto.
Ikiteisminį tyrimą pradėję rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus pareigūnai, priėmę varėniškių A. B. ir L.G. pareiškimus, prieš tai įspėjo abu vyrus, kas gresia už melagingus pranešimus apie nebūtą nusikaltimą. Ir tyrimas dėl automobilio vagystės galiausiai buvo nutrauktas, nes išaiškėjo, kad apsukruoliai nutarė policiją apgauti ir automobilio vagystę išsigalvojo.
Atsipirko baudomis
Kai A. B. ir L. G. ėmė svilti padai, jie prisipažino mašinos vagystę inscenizavę. Anot įtariamųjų, trise su dar vienu draugu, kuris esą vairavo A. B. priklausantį automobilį, pakliuvo į eismo įvykį netoli Merkinės, o išsigandę paprasčiausiai „tepė slides“, tikėdamiesi išsisukti nuo atsakomybės.
Įstatymai numato, jog už melagingus pranešimus apie nebūtą nusikaltimą gali grėsti laisvės atėmimas iki 2 metų, bet prokurorė Živilė Gecevičienė siūlė procesą užbaigti teismo baudžiamuoju įsakymu ir paskirti kaltinamiesiems baudas. Alytaus apylinkės teismo Varėnos rūmų (teisėja Silvana Girdenienė) sprendimu už melagingą įskundimą A. B. buvo paskirta 1 tūkst. 900 eurų, o L. G. – 1 tūkst. 800 eurų dydžio baudos.
Evelina Kuliešė

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai