Šeštadienis, 7 spalio, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosBauda už prie konteinerio paliktą karučio ratą – 85 eurai

Bauda už prie konteinerio paliktą karučio ratą – 85 eurai

Neseniai socialiniame tinkle „Facebook“ pasirodė įrašas, kad Varėnos r. savivaldybės teisėtvarkos specialistas mūsų rajono gyventojui Kęstučiui paskyrė net 85 eurų dydžio baudą už prie atliekų konteinerio paliktą… karučio ratą; kodėl už tokį palyginti nesunkų nusižengimą buvo baudžiama taip griežtai, aiškinosi „Merkio kraštas“…

„Nejuokingo dydžio dėkingumas“
Populiarioje socialinio tinklo „Facebook“ grupėje „Varėnos skelbimai“ apsilankęs Kęstutis parašė, kad kaskart miške radęs paliktų šiukšlių jas surenka ir išmeta į atliekų konteinerius, ką padarė ir su neseniai šalikelėje surastu buitinių atliekų maišeliu. O surastą karučio ratą paliko šalia atliekų konteinerių prie garažų masyvo Varėnos Laisvės gatvėje (netoli naujojo gyvenamųjų namų kvartalo), mat radinys pasirodė geras ir galintis susilaukti naujo šeimininko.
Bet štai Varėnos rajono savivaldybė, kaip pažymėjo Kęstutis, „už pastangas atsidėkojo“, skirdama 85 eurų baudą už aplinkos teršimą, netinkamai atsikratant padangomis. „Ką gi, dėkingumas nejuokingo dydžio, tad nusprendžiau susiimt, pasitaisyt ir ateityje visas miške rastas šiukšles apeisiu saugiu atstumu. Gamta ir aplinka savivaldybei padėkos“, – ironizavo Kęstutis, savo įrašą iliustravęs dokumentu, kuriame matyti, kad už „aplinkos teršimą“ Varėnos rajono savivaldybės administracijos Teisės ir civilinės metrikacijos skyriaus vyriausiasis specialistas Andrejus Belousas žmogui iš tiesų skyrė net 85 eurų dydžio baudą.
Savivaldybės specialisto „šaukimų“ nei matė, nei girdėjo
Baudos suma už tokį palyginti menką nusižengimą iš tiesų pasirodė neadekvačiai didelė, tad „Merkio kraštas“ paprašė paties rajono savivaldybės specialisto A. Belouso komentaro. Pašnekovo paaiškinimu, baudos dydis buvo apskaičiuotas, atsižvelgiant į Administracinių nusižengimų kodeksą. „Pagal visus reikalavimus iš pradžių asmeniui elektroniniu paštu buvo išsiųstas šaukimas į bylos nagrinėjimą, tačiau jis neatvyko ir nepaskambino. Tuomet buvo surašytas protokolas ir paskirta pusė minimalios baudos, tai yra 15 eurų, kuriuos privalėjo sumokėti per 30 dienų. Tame protokole buvo paskirta bylos nagrinėjimo data, bet asmuo neatvyko, užtat buvo paskirtas baudos vidurkis“, – komentavo specialistas, nurodęs, kad pažeidėją nufilmavo vaizdo stebėjimo kameros.
Tuo tarpu su „Merkio kraštu“ bendravęs Kęstutis papasakojo, jog apie tai, kad yra nubaustas pinigine bauda už neva teršiamą aplinką, sužinojo gavęs pranešimus ne iš rajono savivaldybės, bet iš Valstybinės mokesčių inspekcijos. 15 eurų dydžio baudos Kęstutis prisipažino tikrai nesusimokėjęs, nes tuo metu gulėjo ligoninėje, o vėliau tiesiog apie ją pamiršo. Beje, iš rajono savivaldybės Kęstutis tvirtino apskritai jokių „šaukimų“ nesulaukęs. „Galbūt jie man siuntė elektroniniu paštu, bet jame neradau jokių laiškų iš savivaldybės. Dažnai kai kurie laiškai nukeliauja į vadinamąjį spam’ą (šlamštas – aut.), taigi galėjau ir nepamatyti. Manau, kad tokie pranešimai turėtų būti siunčiami registruotu paštu“, – svarstė Kęstutis.
Kaip išvengti nemalonumų
Užpraėjusiais metais Seimas priėmė Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimus, leidžiančius už atliekų tvarkymo taisyklių pažeidimus bausti be įspėjimo. Prasižengusiems pirmąjį kartą gali būti skiriama pusė minimalios 30 eurų dydžio baudos. Didžiausia piniginė bauda siekia 140 eurų, o štai pakartotinai padarytas nusižengimas gali kainuoti net ir 600 eurų.
Anot rajono savivaldybės administracijos Teisės ir civilinės metrikacijos skyriaus vyriausiojo specialisto A. Belouso, karučio ratų šalia konteinerių krauti negalima – juos reikėtų palikti didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėje.
Varėnos stambiagabaričių atliekų aikštelės darbuotoja Rita „merkio kraštui“ paaiškino, kad per metus gyventojas be papildomo mokesčio gali atvežti po 4 naudotas lengvųjų automobilių padangas, ir pridūrė: „Karučio padangos išvis neregistruojamos, taigi žmogus galėjo tą ratą tiesiog atvežti mums, ir nebūtų jokių problemų. O jau radusieji kažkieno ne vietoje paliktas didesnių gabaritų padangas turėtų kreiptis į seniūniją, ten išrašomas lapas, kad padangos yra bešeimininkės“.
Didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelės šiuo metu veikia Varėnos Geležinkelio gatvėje 65, taip pat Merkinėje, Jasauskų kaime ir Valkininkų seniūnijoje.
Evelina Kuliešė

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai