Pirmadienis, 16 spalio, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosBendrovė ir jos buvęs darbuotojas santykius išsiaiškino teisme

Bendrovė ir jos buvęs darbuotojas santykius išsiaiškino teisme

Senojoje Varėnoje įsikūrusioje privačioje bendrovėje „Edjusta“ pasirodęs gerokai
įkaušęs buvęs darbuotojas išliejo pyktį ant tos bendrovės direktoriaus, sulaužydamas pakeliamą metalinį kelio užtvarą…

Pareigūnai nenaudėlį pričiupo

Pernai kovą policijai buvo pranešta apie nemalonų incidentą Senojoje Varėnoje, privačioje bendrovėje „Edjusta“. Į iškvietimą atskubėję policijos pareigūnai pasikalbėjo su tuometiniu bendrovės direktoriumi E. Z. Jis pareigūnams papasakojo, kad į bendrovės teritoriją buvo užėjęs čia kažkada dirbęs vyriškis, o išeidamas tyčia sulaužė pakeliamą kelio užtvarą ir paspruko.

Policijos pareigūnai, apžiūrėję įvykio vietą, iš tiesų rado ant žemės gulintį nulaužtą pakeliamą užtvarą ir aplink jį besimėtančias plastikines užtvaro detales, tad nedelsdami ėmėsi nenaudėlio paieškų. Įtariamąjį pareigūnai aptiko visai netoli, tos pačios Senosios Varėnos Antakalnio gatvėje. Aptiktasis M. K. prisipažino sugadinęs svetimą turtą, negana to, buvo girtas, mat alkotesteris parodė 1,93 promilės – tai vidutinis girtumas. Policija pradėjo ikiteisminį tyrimą, kuris pasiekė Alytaus apylinkės teismo Varėnos rūmus.

Nuo girto vyriškio gynėsi ašarinėmis dujomis

Teisme buvo apklaustos abidvi šalys. Pagal įtariamojo M. K. nupasakotą scenarijų, tuometinis bendrovės „Edjusta“ direktorius E. Z. neva buvo nesąžiningas darbuotojų atžvilgiu, tad, kaip galima suprasti, dėl to ir užsitraukęs darbuotojo nemalonę. Ir nors įmonėje pastarasis jau kurį laiką nebedirbo, kartkartėmis ten užsukdavo pasilabinti ir pabendrauti su buvusiais kolegomis. Sykį, kai M. K. lankėsi minėtoje įmonėje, jį pamatęs tas pats nemėgstamas įmonės direktorius E. Z. paliepė išeiti, tuomet vyrai susikibo žodžiais, įsiplieskė kivirčas. Įmonės direktorius, kaip teigė įtariamasis, jam į veidą papurškė ašarinių dujų, tuomet vyras labai susinervino, iš to pykčio sugriebė pakeliamą kelio užtvarą ir, jį sulaužęs, išėjo.

O štai anot įmonės vadovo, tądien jis buvo savo darbo vietoje, kai kolegos pranešė, kad įmonės teritorijoje vaikštinėja girtas prieš kurį laiką iš pareigų atleistas darbuotojas ir besikeikdamas jo ieško. Nelaukdamas, kol apkvaitęs vyriškis įžengs į kabinetą, direktorius išėjo į kiemą. Pamatęs savo buvusį tiesioginį viršininką, M. K. esą puolė jį koneveikti necenzūriniais žodžiais. Direktorius pareiškė, kad šis įmonėje yra nepageidaujamas, kuo užrūstino įkaušusį vyriškį – šis dar labiau įsiuto ir ėmė artėti E. Z. link.

Buvusio darbuotojo elgesys direktoriui E. Z. pasirodė nepriimtinas, todėl ilgai nedelsdamas E. Z. iš kelnių kišenės išsitraukė ašarinių dujų balionėlį ir purkštelėjo M. K. į veidą. Apimtas dusinančio ašarinių dujų poveikio M. K. svirduliuodamas atsitraukė, o atsilygindamas už skriaudą sulaužė pakeliamą kelio užtvarą. Įsisiautėjusį vyriškį nufilmavo stebėjimo kameros. Direktorius E. Z. paskaičiavo, kad buvęs darbuotojas įmonei pridarė žalos už 1271,82 euro, mat sugadino kelio užtvaro reduktorių, kartį, laikiklį bei kūginę detalę. E. Z. paprašė teismo, kad nuostolis bendrovei būtų atlygintas.

Nesuvaldytas pyktis atsiėjo brangiai

Bylą išnagrinėję Alytaus apylinkės teismo Varėnos rūmai (teisėja Silvana Girdenienė) įžvelgė vienintelę kaltinamojo atsakomybę lengvinančią aplinkybę – kad šis prisipažino nusikaltęs ir dėl to apgailestauja. Visgi atsakomybę sunkino faktas, jog vyriškis nusikalto būdamas apsvaigęs, be to, jis anksčiau ne vieną kartą teistas administracine tvarka.

Įvertinęs visus byloje esančius įrodymus ir aplinkybes, teismas kaltinamajam skyrė švelniausią bausmės rūšį – laisvės apribojimą lygtinai vieneriems metams, taip pat įpareigojo dalyvauti elgesio pataisos programoje, dirbti arba registruotis Užimtumo tarnyboje, atlyginti „Edjustai“ 1271,82 euro turtinę žalą bei padengti nukentėjusios bendrovės advokato išlaidas – 750 eurų.

Evelina Kuliešė

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai