Antradienis, 10 spalio, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosBeturčių rajono valdžioje nėra

Beturčių rajono valdžioje nėra

Valstybinė mokesčių inspekcija paskelbė naujus Metinių gyventojų (šeimų) turto deklaracijų duomenis už 2022 metus, iš kurių matyti, kad mūsų rajono taryboje turtingiausi yra Algis Miškinis, Virginijus Varanavičius ir Daiva Tamulevičienė, deklaravę turto bei piniginių lėšų už daugiau nei 350 tūkst. eurų, nors likusieji tarybos nariai, taip pat rajono meras, abu vicemerai ir savivaldybės administracijos direktorė irgi toli gražu nėra vargšai…

Vieši duomenys apie turtą ir pinigus skirti visuomenės savikontrolei
Valstybinėje mokesčių inspekcijos (VMI) internetinėje svetainėje skelbiami valstybės tarnautojų ir kitų viešųjų asmenų turimo turto duomenys, kaip teigiama, skirti viešumui bei skaidrumui užtikrinti, visuomenės savikontrolei. Be to, šiuos duomenis VMI taip pat naudoja nustatant rizikingiausius mokesčių mokėtojus – informacija analizuojama ir lyginama su VMI turimais bei iš trečiųjų šalių gautais duomenimis apie tokių asmenų pajamas, turimą turtą ir išlaidas.
Gyventojų turto deklaravimo įstatyme išvardinti tam tikras pareigas užimantys asmenys privalo savo ir šeimos, jei tokią turi, valdomo nekilnojamojo (žemės sklypų, butų, namų, kitų Nekilnojamojo turto registre įregistruotų patalpų, inžinerinių statinių) ir kilnojamojo (transporto priemonių, meno kūrinių, juvelyrinių dirbinių ir pan.) turto vertę, taip pat – banke ar kitur laikomas grynųjų pinigų sumas, paimtų bei nesugrąžintų arba duotų ir nesusigrąžintų paskolų dydžius deklaruoti kasmet už praėjusius kalendorinius metus.
Šiame straipsnyje trumpai apžvelgsime, kiek turto ir pinigų sukaupė mūsų rajono valdžios atstovai per praėjusius 2022 metus, taip pat – ar labai praturtėjo, ar atvirkščiai – ženkliai nuskurdo lyginant su ankstesniais metais.
Pirmąją vietą pagal turtingumą užima rajono tarybos narys, buvęs ilgametis savivaldybės administracijos direktorius, kažkada pradėjęs kaimo turizmo verslą, o dabar pensininkas Algis Miškinis. Jis deklaravo kartu su žmona 2022 metais turėjęs turto ir piniginių lėšų už 375,2 tūkst. eurų, t. y. beveik 8 tūkstančiais daugiau nei 2021-aisiais (367,4 tūkst. eurų). Maždaug tokia suma per metus padidėjo jų santaupos (iki 42,4 tūkst. eurų grynųjų pinigų, laikomų, kaip skelbiama, „kredito įstaigose ir ne jose“).
Labiausiai per metus praturtėjo rajono tarybos narys P. Saulevičius
Antrasis turtuolis rajono taryboje – grybų verslininkas Virginijus Varanavičius, kurio deklaruotas šeimos turtas kartu su piniginėmis lėšomis pernai siekė 361,7 tūkst. eurų ir tai yra gerokai daugiau nei užpernai (290,5 tūkst. eurų). Matyt, tiesiog gerai sekėsi verslas, papildęs šeimos santaupas per metus 71 tūkst. eurų suma (iki 161,7 tūkst. eurų grynųjų).
Labai nedaug nuo pirmųjų dviejų kolegų atsilieka rajono tarybos narė mokytoja Daiva Tamulevičienė, kuri kartu su savo vyru verslininku pernai valdė 355,3 tūkst. eurų vertės turto ir pinigų (užpernai – 360,4 tūkst. eurų), bet dar nebuvo sugrąžinę 33,8 tūkst. eurų dydžio paimtos paskolos.
Į ketvirtąją vietą pagal turtingumą labai netikėtai šovė Povilas Saulevičius, kurio deklaruotas šeimos turtas ir piniginės lėšos nuo 96 tūkst. eurų 2021 metais per metus padidėjo beveik triskart – iki 267 tūkst. eurų. Per tą laiką rajono tarybos nario nuosavybėje atsirado 70 tūkst. eurų vertės butas daugiabučiame name ir 50 tūkst. eurų vertės gyvenamasis namas (arba jo dalis), anksčiau nedeklaruoti, o turimų žemės sklypų vertė išaugo 68,4 tūkstančio – nuo 11,6 tūkst. iki 80 tūkst. eurų. P. Saulevičiaus sutuoktinė per tą laiką, kaip rodo duomenys deklaracijoje, įsigijo 50 tūkst. eurų vertės namą (arba jo dalį). Gali būti, kad Saulevičių šeima tiesiog gavo palikimą. Tiesa, ji taip pat deklaravo dar nesugrąžinusi 84,7 tūkst. eurų dydžio paskolos.
Savo turtų vertę šiek tiek – nuo 227 tūkst. eurų 2021 metais iki 248,5 tūkst. eurų 2022-aisiais – pasididino ir rajono tarybos narys Kęstutis Budėnas, per metus uždirbęs bei sutaupęs 16 tūkst. eurų, o jo žmona – 4,5 tūkstančio.
Panašus ir rajono tarybos nario, buvusio vicemero Giedriaus Samulevičiaus deklaruotas šeimos turtas, per metus padidėjęs nuo 222,2 tūkst. iki 240,5 tūkst. eurų, o tiksliau 10-čia tūkst. eurų (iki 46,2 tūkst.) padidėjo tarybos nario ir 13,4 tūkst. eurų (iki 83,6 tūkst.) – jo žmonos santaupos.
V. Mikalausko šeimos turto vertė trejus metus stabili
Deklaracijoje gana įspūdingai atrodo ir Ąžuolo Kuprio šeimos turtas bei pajamos, per metus pagausėję nuo 202 tūkst. iki 214,9 tūkst. eurų, jei neimsim domėn 136 tūkst. eurų dydžio dar nesugrąžintos paskolos.
Toliau rikiuojasi rajono tarybos narys Michailas Golubevas, kurio šeima per metus praturtėjo nuo 147,2 tūkst. iki 163,2 tūkst. eurų, o štai Sauliaus Ivanausko šeimos turtas sumenko nuo 160,4 tūkst. iki 147 tūkst. eurų, kai tarybos narys kažkam išleido 14,6 tūkst. eurų iš turėtų santaupų.
Neturtingesnis tapo ir rajono tarybos narys Marius Krakauskas, išleidęs net 49 tūkst. eurų iš savo santaupų ir taip per metus pamažinęs šeimos turto vertę nuo 165,4 tūkst. iki 133,7 tūkst. eurų, be to, dar negrąžinęs paimtos 15 tūkst. eurų dydžio paskolos.
O štai rajono tarybos nario Vido Mikalausko deklaruoto šeimos turto ir turimų piniginių lėšų vertė – 125,6 tūkst. eurų – nesikeičia nuo 2019 metų.
Audriaus Saulyno šeimos turtas ir pajamos per metus padidėjo nuo 94,5 tūkst. iki 113,8 tūkst. eurų, Rasos Kačiurinienės – nuo 84 tūkst. iki 92 tūkst. eurų; Gintauto Kanaukos – sumažėjo nuo 97,6 tūkst. iki 79,6 tūkst. eurų, kažkam išleidus dalį (28 tūkst. eurų) santaupų.
Marijonas Čapkovskis deklaravo 2022 metais su žmona turėjęs 78 tūkst. eurų vertės turto (2021 m. turėjo jo už 81 tūkst. eurų), Martynas Katelynas – 70,9 tūkst. vertės ir 24,5 tūkst. eurų dydžio negrąžintą paskolą. Beje, pastarojo rajono tarybos nario turto vis gausėjo nuo 2019 metų (tais metais jo turto vertė siekė 18,6 tūkst. eurų, 2020 m. – 56 tūkst., 2021 m. – 57,4 tūkst., o 2022 m. – 70,9 tūkst. eurų ), bet politikas praktiškai daugiau ir skolinosi (2019 m. – 4,9 tūkst. eurų, 2020m. – 2,2 tūkst., 2021 – 19,1 tūkst., 2022m. – 24,5 tūkst. eurų.)
Savivaldybės vadovybės ir Seimo nario turtai
Rajono tarybos narys Jaunius Grikšas deklaravo ir pernai, ir užpernai turėjęs turto ir piniginių lėšų už 24 tūkst. eurų, kurių didžiąją dalį sudaro žemės sklypai už 1 tūkst. eurų, automobilis už 9 tūkst. ir 14 tūkst. eurų santaupų. Namo ar buto jo deklaracijoje nėra.
Angelės Malinovskienės turto vertė nuo 2019 metų stabili – lygiai 23 tūkst. eurų. Tokią jo vertę sudaro butas už 20 tūkst. eurų, žemės sklypas už 1 tūkst. ir 2 tūkst. eurų santaupų.
Likusių rajono tarybos narių – Danguolės Miškinienės, Jovitos Samauskienės, Edvino Grikšo, Daliaus Lukmino, Žilvino Baublio, Jono Kleponio – turto ir pajamų deklaracijų už 2022 metus VMI neskelbia, nes tais metais jie dar nebuvo tarybos nariai.
Dėl analogiškos priežasties nėra VMI svetainėje ir rajono vicemero Tomo Šimukonio šeimos turto deklaracijos, o štai vicemero Alvydo Verbicko – yra. A. Verbickas deklaravo pernai turėjęs turto bei pinigų už 107 tūkst. eurų ir tai būtų kiek daugiau nei užpernai (104,9 tūkst. eurų), taip pat – 6 tūkst. eurų dydžio paskolą.
Rajono meras Algis Kašėta deklaravo pernai su žmona sukaupęs 80,4 tūkst. vertės turto ir piniginių lėšų (užpernai – 72 tūkst.), kurį sudarė 22 tūkst. vertės butas daugiabučiame name, 7 tūkst. eurų vertės automobilis, šiek tiek kitokio turto, apie 30 tūkst. eurų santaupų ir 36,6 tūkst. eurų dydžio negrąžinta paskola.
Savivaldybės administracijos direktorės Vilmos Miškinienės šeimos turtas kartu su piniginėmis lėšomis pernai siekė 321 tūkst. eurų, užpernai – 301 tūkstantį.
Vis dėlto turtingiausias iš visų čia paminėtų valdžios atstovų – Seimo narys Juozas Baublys, buvęs ūkininkas ir rajono tarybos narys, pernai deklaravęs turto už 488,8 tūkst. eurų (užpernai – už 579,4 tūkst. eurų), kurio pusę sudaro vien žemės sklypai už 273 tūkst. eurų. Parlamentaras taip pat yra pasiskolinęs ir negrąžinęs 31,6 tūkst. eurų, be to, ir pats kažkam paskolinęs 30 tūkst. eurų, kurie jam dar nesugrąžinti.
Mūsų inf.

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai