Penktadienis, 6 spalio, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosBičių pokštai išgąsdino Dainavos gatvę

Bičių pokštai išgąsdino Dainavos gatvę

Per Sekmines apie 13 val. Varėnos Dainavos gatvę netikėtai užtvindė didžiulis debesys vabzdžių…

Iš pradžių net nebuvo aišku, kas čia skraido, nes vabzdžiai šmėkščiojo net virš namų stogų, o jų gausa temdė saulės šviesą. Žmonės ėjo artyn svarstydami, ar čia uodai, ar kasmetė skruzdžių migracija prasidėjo.

Kai ore įsivyravo nepertraukiamas dūzgesys, abejonių neliko, kad tai – bitės. Po pusvalandžio jos nusileido arčiau žemės ir gausiai pradėjo artintis prie vieno namo gyventojų medinės tvoros. Žmonės vaikė nuo savęs bites, bijojo, kad šios jų neužpultų, nesugeltų. Visi kartojo tą patį, kad per keliasdešimt gyvenimo metų tokio didžiulio bičių spiečiaus neteko matyti, svarstė, iš kur jis atsirado. Gyventojai net skambino pažįstamam aplinkosaugininkui, laikančiam bites, bet jis neatsiliepė – gal todėl, kad buvo šventinis sekmadienis. Kiti kaimynai ieškojo bitininkų pagalbos, nes jų vadinamosios „bičiulės“ būriavosi prie tvorų, gumuliavosi ant žemės vienos šeimos kiemo gėlyne. 

Pagelbėti žmonėms atvyko vienas bitininkas, gausų spiečių nuo gėlyno apie dvi valandas rankomis rinkęs į dėžę. Per tą laiką jis patyrė gal apie dvidešimt įgėlimų, bet, sakė, prie to pripratęs. Vis dėlto net patyręs bitininkas nusistebėjo, kad šis bičių spiečius toks didelis, be to, spietėsi ant žemės. Tokie atvejai, pasak jo, itin reti.

Žinomas gamtinininkas Selemonas Paltanavičius žurnalistams yra sakęs, kad skrendančio stipraus bičių spiečiaus nemačiusiems žmonėms tai iš tiesų įspūdingas reginys. Tokie didesni ar mažesni spiečiai susidaro dalijantis bičių šeimoms. „Avilyje būna tik viena motina, kai išsirita nauja, ji su dalimi bičių išskrenda. Pradžioje visos kažkur susimeta, pavyzdžiui, ant šakos, kartais pastogėse ar kur kitur ir laukia. Tuo metu bitės žvalgės skrenda ieškoti naujos vietos, suradusios grįžta ir ore ima šokti šokį. Jį iš karto supranta kitos bitės ir pakyla skristi į naujuosius namus“, – pasakojo gamtininkas. 

Pasak jo, tokie bičių spiečiai „nežinančiam žmogui baimės gali įvaryti“. Svarbiausia, ką reikia žinoti, – nesipainioti spiečiaus kelyje. „Man yra tekę gultis ant žemės, kai pamačiau, kad maždaug metro aukštyje, matyt, neseniai susispietęs spiečius skrenda tiesiai į mane. Tai, jeigu pasitaikysi kaip kliūtis ir pirmosios bitės vedlės nusileis ant tavęs, tai iš paskos susimes visas spiečius, gali aplipti“, – sakė gamtininkas.

S. Paltanavičiaus ilgiausias matytas spiečius, anot jo, driekėsi net 20 metrų.

Irena Ratkienė

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai