Penktadienis, 6 spalio, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosDaugiausia bedarbių – kaimuose

Daugiausia bedarbių – kaimuose

Varėnos užimtumo tarnyba ,,Merkio kraštui“ atskleidė, kokio amžius darbo ieškančiųjų rajone daugiausia, kiek yra įregistruotų bedarbių ir kokių profesijų darbuotojai turėtų suklusti…

„Užimtumo tarnybos duomenimis, rugsėjo 1 d. Varėnoje buvo įregistruotas 1071 klientas, kuriam suteiktas bedarbio statusas, o besirengiančio darbo rinkai statusą turi 224 asmenys“, – „Merkio kraštą“ informavo Užimtumo tarnybos atstovė spaudai Milda Jankauskienė.
Anot pašnekovės, rugsėjo 1 d. šioje tarnyboje buvo įregistruota 213 ilgalaikių bedarbių. Dažniausiai tokie asmenys gyvena kaimuose, kurie yra nutolę nuo rajono centro, todėl didžiausia problema jiems – pasiekti darbo vietą ir grįžti į namus. ,,Dauguma rajono darbdavių veiklą vykdo Varėnos mieste, o daugiau kaip 70 proc. Varėnos skyriuje įregistruotų asmenų sudaro asmenys, gyvenantys kaimo vietovėse“, – teigė M. Jankauskienė, paminėjusi, kad darbo paklausa rajone yra gana stabili, taip pat pastebima, kad laisvų darbo vietų šiek tiek daugėja. ,,Darbdaviai ieško įvairių sričių darbuotojų, tačiau paklausiausi – virėjai, socialinio darbuotojo padėjėjai, slaugytojo padėjėjai, plataus profilio staklininkai, automobilių šaltkalviai ir vairuotojai“, – pasakojo Užimtumo tarnybos atstovė.
Pasak jos, darbo skelbimų daugiausia skirta pagalbiniams darbuotojams ir maisto produktų rūšiuotojams, taip pat daugėja ir skelbimų, kai darbdaviai siūlo darbuotojams vežioti juos į darbą arba kompensuoti kelionės išlaidas.
,,Šiuo metu aukštąjį išsilavinimą turi 152 Užimtumo tarnybos Varėnos skyriuje įregistruoti asmenys, jie dažniausiai pageidauja dirbti pagal įgytą specialybę ar turimą darbo patirtį“, – teigė M Jankauskienė.
Tarp Varėnoje įregistruotų klientų – daugiausia darbingo amžiaus asmenys nuo 45 metų amžiaus. ,,Rugsėjo 1 d. buvo įregistruoti 678 asmenys, vyresni nei 45 metų, jie sudaro daugiau kaip 60 proc. visų įregistruotų klientų. Taip pat rugsėjo 1 d. darbo ieškojo 162 jaunuoliai iki 29 metų, tai – 15,1 proc. visų įregistruotų skyriuje asmenų“, – pasakojo M. Jankauskienė
Varėnos rajone vyrauja sezoniniai darbai, todėl daugiausia darbo ieškančių asmenų registruojama nuo lapkričio iki kovo mėnesio.
Rokas Andruškevičius

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai