Pirmadienis, 16 spalio, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosES galioja skirtingi įstatymai, bet nurodymas vienas - padėti bet kam, kelyje...

ES galioja skirtingi įstatymai, bet nurodymas vienas – padėti bet kam, kelyje patyrusiam nelaimę

Daugelyje šalių, o taip pat ir Lietuvoje, visos registruotos transporto priemonės privalo turėti automobilio pirmosios pagalbos vaistinėlę. Taisyklėse aiškiai nurodyta, kad kiekvienas vairuotojas privalo suteikti pagalbą nukentėjusiam žmogui, todėl visos transporto priemonės, įskaitant ir traukinius, be išimties turi turėti pirmosios pagalbos rinkinį.

Šiais laikais nebereikia patiems komplektuoti automobilinės vaistinėlės dėžutės – galite įsigyti jau paruoštą kone bet kur, o taip pat ir internete adresu: https://torx.lt/kategorija/darbo-sauga/vaistineles/. Pastarasis variantas yra patogiausias, nes mažai užima laiko ir gali būti įsigytas neišėjus iš namų, ir pigiausias, nes pačiam atskirai pirktis kiekvieną automobilinės vaistinėlės elementą gali kainuoti kur kas brangiau nei gaunant jau paruoštą. 

Automobilio pirmosios pagalbos vaistinėlė ES

Kai kurių Europos Sąjungos šalių, o taip pat ir Lietuvos, teisės aktai aiškiai apibrėžia, kad automobilio pirmosios pagalbos vaistinėlė turi būti kiekvienoje transporto priemonėje, be to, ir tinkamai paženklinta. Be to, vaistinėlė turėtų turėti kietą dėklą, kuris apsaugotų ją nuo išorinių veiksnių. Tačiau atskiros Europos Sąjungos valstybės narės turi savo taisykles ir eismo taisykles, taikomas kiekvienoje šalyje, todėl konkrečios gairės gali šiek tiek skirtis. Čia mes sutelksime dėmesį tik į Lietuvą ir jos vidines taisykles.

Pagal ES standartus, automobilinėje pirmosios pagalbos vaistinėlėje vaistų neturėtų būti, nes jiems reikalingos tinkamos laikymo sąlygos – vaistiniai preparatai negali būti veikiami didelių temperatūros pokyčių, juos papildomai gadina ir drėgmė. Be to, visada reikėtų prisiminti, kad pirmosios pagalbos atveju eismo įvykio nukentėjusysis negali vartoti vaistų per burną. Pirmos pagalbos suteikimas turėtų apsiriboti bendros asmens būklės įvertinimu, greitosios pagalbos tarnybų iškvietimu ir, jei reikia, gaivinimu arba kraujavimo stabdymu.

Kalbant apie pastarąjį veiksmą, gelbstint autoįvykio auką, daugeliui tai gali būti nauja. Nuo šių metų visas automobilines transporto priemonių vaistinėles turi papildyti turniketai galūniniam kraujavimui stabdyti. Jais galima naudotis tiek savarankiškai, tiek kitam žmogui suteikiant pirmąją pagalbą. Vaistinėlėje jie turi būti bent du. Turniketai iš torx.lt papildys kiekvieno vairuotojo mašinos vaistinėlę. 

Kalbant apie kitus naudingus patarimus, pirmosios pagalbos vaistinėlės priemonės ir tvarsčiai turi būti tinkamai supakuoti – visi joje esantys daiktai turi būti išdėstyti atskirai. Kiekvieną kartą atidarius pakuotę, pvz., tvarstį, ant jo patenka nepageidaujamų mikroorganizmų. Todėl kiekvieną kartą atidarius pakuotę, pirmosios pagalbos vaistinėlės turinį reikia papildyti – net jei, pavyzdžiui, tvarsliava ar sterilus tvarstis nebuvo panaudotas iki galo, juos reikia išimti ir pakeisti naujais, tinkamai supakuotais produktais.

Be to, jei planuojate keliauti automobiliu per Europos Sąjungą, rekomenduojame susipažinti su šalyje, į kurią vykstate arba per kurią vyksite, galiojančiomis taisyklėmis. Už tam tikrų įrangos elementų, pavyzdžiui, šviesą atspindinčios liemenės ar pirmosios pagalbos vaistinėlės, nebuvimą gresia didelės baudos, todėl tikriausiai nenorėtumėte susigadinti atostogų dėl vieno ar kito daikto neturėjimo. Tai, ko reikia jūsų automobiliui, kad išvengtumėte baudos, galite rasti čia: https://torx.lt/kategorija/darbo-sauga/vaistineles/. 

Automobilio pirmosios pagalbos vaistinėlė: kas turėtų joje būti?

Tinkamai sukomplektuotoje automobilio pirmosios pagalbos vaistinėlėje turi būti:

  • pirmosios pagalbos vaistinėlės instrukcija;
  • du turniketai galūniniam kraujavimui stabdyti;
  • įvairių dydžių tvarsčiai, sterilūs tamponai ir elastinės juostos, t. y. būtinos priemonės kraujavimui stabdyti ir žaizdoms tvarstyti;
  • termoizoliacinė plėvelė, apsauganti nuo temperatūros pokyčių – su savybėmis, neleidžiančiomis perkaisti ar atvėsti;
  • kaukė dirbtiniam kvėpavimui atlikti, apsauganti pagalbą teikiantį asmenį nuo mikrobų ir rizikos užsikrėsti pavojingomis ligomis, nes gaivinimo metu didelė rizika užsikrėsti;
  • žirklės;
  • lateksinės pirštinės, apsaugančios nuo mikrobų ir kitų pavojingų medžiagų;
Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai