Šeštadienis, 1 spalio, 2022
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
PradžiaNaujienosEuropos krepšinio čempionė iš Varėnos

Europos krepšinio čempionė iš Varėnos

Ankstų rugpjūčio 17-osios rytą iš Graikijos grįžusias lietuves krepšininkes Vilniaus oro uoste pasitiko artimieji ir oficialūs Krepšinio federacijos atstovai – Lietuvos jaunių merginų rinktinė senojo žemyno pirmenybių didžiajame finale 78:75 iškovojo čempionės titulą, o tarp aukso medaliais pasidabinusių merginų yra ir varėniškė Gerda Raulušaitytė…

Daugiau galimybių atsivėrė sostinėje

Dar vėliau, baigusi Varėnos „Ryto“ progimnaziją, G. Raulušaitytė buvo pakviesta treniruotis ir žaisti „Kibirkšties“ dublerių komandoje bei tęsti mokslus Vilniaus „Ozo“ gimnazijoje. Šiuo metu sostinėje gyvenančiai merginai sėkmė dar plačiau nusišypsojo 2016 metais, kuomet su „Talentų karta“ (projektas, kurio metu organizuojama jaunučių krepšininkų atranka) ji buvo atrinkta į Lietuvos merginų krepšinio rinktinę. Nuo to laiko G. Raulušaitytė atstovauja Lietuvai įvairiuose turnyruose ir čempionatuose.

„2019 metais su šešiolik-mečių Lietuvos merginų rinktine dalyvavome Europos čempionate Makedonijoje, kur iškovojome sidabrą. Tais pačiais metais pradėjau žaisti Lietuvos moterų lygoje su „Kibirkšties“ dublerių komanda. Per kelerius metus patobulėjau ir praėjusį sezoną gavau kvietimą prisijungti prie pagrindinės „Kibirkšties“ komandos. Su šia komanda teko žaisti ne tik Lietuvos moterų lygoje, kurioje tapome čempionėmis, bet ir Baltijos lygoje, kurioje iškovojome sidabrą, o Europos moterų krepšinio lygoje likome trečios“, – apie nueitą kelią krepšinio karjeroje „Merkio kraštui“ pasakojo G. Raulušaitytė. Mergina džiaugiasi turėjusi galimybę dvejus metus treniruotis su viena garsiausių Lietuvos krepšinio žvaigždžių Jurgita Štreimikyte-Virbickiene.

Pirmieji treneriai Varėnoje

Šie metai varėniškės atstovaujamai Lietuvos U18 merginų rinktinei suspindo auksu. Trumpam mintimis sugrįžusi į Graikiją, kur didžiajame finale lietuvės palaužė bendraamžes ispanes, G. Raulušaitytė tuo metu užplūdusio pergalės jausmo apibūdinti negalėjo: „Apsakyti žodžiais neįmanoma, visos buvome be galo laimingos. Kad tapome čempionėmis, supratome tik po kelių dienų, kuomet visos emocijos atslūgo. Iki šiol peržiūriu tas paskutiniąsias varžybų sekundes, ir visos emocijos bei džiaugsmas vėl sukyla“.

Pirmieji krepšinio subtilybių Varėnoje G. Raulušaitytę mokė dabartinis Varėnos rajono tarybos narys Rytis Amšiejus ir Dainius Žilius. Alytuje merginą treniravo Egidija Paužuolienė, Vilniuje – Jurgita Štreimikytė. Šiuo metu „Kibirkšties“ treneris yra Gintautas Kievinas, o U18 rinktinėje į pergales merginas vedė Vilius Stanišauskas.

„Viskas yra pasiekiama“

Šiemet „Kibirkštis“ ruošiasi žaisti krepšinio lygoje „Europos taurė“. „Stengsimės parodyti kuo geresnius rezultatus. Tikiuosi per šiuos metus dar labiau sustiprėti ir patobulėti, o vasarą su devyniolikmečių rinktinės komanda gerai pasirodyti Pasaulio čempionate“, – sakė G. Raulušaitytė.

Savo bendraamžiams, irgi norintiems siekti karjeros aukštumų profesionaliojo sporto kelyje, Gerda sakė: „Viskas yra pasiekiama. Tik reikia nepamiršti, kad niekas ant lėkštutės visko neatneš, o rezultatai pasiekiami tik sunkiai dirbant ir turint labai didelį užsispyrimą bei norą“.

Evelina Kuliešė

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai