Penktadienis, 6 spalio, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosGaražų bendrijoje žinomas aplinkosaugininkas įkurdino... vištidę

Garažų bendrijoje žinomas aplinkosaugininkas įkurdino… vištidę

Kad mūsų rajono sodininkų bendrijose, nuosavuose sklypeliuose, žmonės augina vištas, triušius ir net veršelius, nėra jokia naujiena, bet štai Varėnos miesto garažų kompleksuose, kur savininkų uždarus boksus vieną nuo kito teskiria siena, aptikti auginamus naminius paukščius – daug retesnis atvejis, o dar jis išskirtinis tuo, kad tokia ūkine veikla neįprastoje vietoje užsiima ilgametis aplinkosaugos pareigūnas Valdas Kavaliauskas…

Dėl Varėnos garažų bendrijoje Laisvės gatvėje, nuosavame erdviame bokse naminius paukščius auginančio Druskininkų aplinkos apsaugos agentūros vyriausiojo specialisto Valdo Kavaliausko ūkinės veiklos į redakciją, tiesą sakant, niekas konkrečiai nesikreipė ir nesiskundė.

Bet kalbos, kad anaiptol ne visi garažų bendrijoje žavisi čia vystoma paukštininkyste bei mėšlo kvapais, pasiekė ir „Merkio kraštą“. Tik niekas esą nenori pyktis su vištidę čia įkūrusiu aplinkosaugos pareigūnu, nes maža kada gali tekti su juo turėti reikalų…

Praėjusią savaitę tikrinti faktų prie V. Kavaliausko vištidės nuėjusi „Merkio krašto“ korespondentė sakė neužuodusi mėšlo kvapo ir neišgirdusi karktelint nė vienos vištos. Bet tai, kad čia intensyviai ūkininkaujama, liudija aplinka (žr. nuotr.).

Apie naminių paukščių ir kitų gyvūnų laikymą būtent garažų bendrijose nė žodžio nėra parašyta nei Daugiabučių namų butų ir kitų patalpų (pastatų) savininkų bendrijų įstatyme, nei garažų bendrijų pavyzdiniuose įstatuose, nei Gyvūnų laikymo Varėnos rajone taisyklėse.

Tad ar apskritai galima garažų bendrijoje laikyti gyvūnus, šiuo atveju – naminius paukščius, pirmiausia paklausėme paties tų paukščių savininko, aplinkos apsaugos pareigūno V. Kavaliausko, taip pat –  garažų bendrijų veiklą rajone prižiūrinčios ir kontroliuojančios Varėnos r. savivaldybės atstovo, Vietinio turto valdymo vyr. specialisto, ekologo Antano Labanausko.

Abiejų pašnekovų atsakymai praktiškai sutapo: teisės aktai nedraudžia laikyti  naminius paukščius garažų bendrijose, jei nepažeidžiami Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo reikalavimai bei piliečių teisės.

Visa, kas susiję su gyvūnų gerove, kaip paaiškino A. Labanauskas, „100 procentų kontroliuoja Veterinarijos ir maisto tarnyba“. Tačiau V. Kavaliausko vištų gerovė piliečiams garažų bendrijoje, kiek žinoma, rūpi mažiausiai.

Pats V. Kavaliauskas „Merkio kraštui“ garantavo ūkininkaujantis pagal visus reikalavimus – jo ūkis užregistruotas Veterinarijos ir maisto tarnyboje, paukščiai „kasmet deklaruojami“, gerai prižiūrimi ir „nėra jokio kvapo“. O jei kartais ir pakvimpa mėšlu, pasak pašnekovo, „tai ir garažuose, kur remontuoja mašinas, smirdi tepalais“.

Paukščių mėšlo teigė neuž-uodęs ir praėjusią vasarą V. Kavaliausko fermą aplankęs savivaldybės ekologas A. Labanauskas.

„Jokių pretenzijų šitam žmogui neturim“, – patvirtino „Merkio kraštui“ garažų bendrijų veiklą kontroliuojančios savivaldybės atstovas.

Tuo tarpu V. Kavaliauskas net nusistebėjo, kad kažkam nepatinka garažų bendrijoje jo vykdoma teisėta ūkinė veikla.

„Kai žmogus kažką darai, visuomet atsiranda pavyduolių, o jei dar pasiūlau apsišienaut bendrijos teritorijoje ar keliuką sutvarkyt, tai jie ir nepatenkinti“, – svarstė jis, taip pat paaiškinęs, ką ketina daryti su priešais vištidę riogsančiu senu nameliu ant ratų ir kam reikalinga būda dešinėje.

Namelį V. Kavaliauskas sakė pritaikysiąs bitėms, o būdoje glaudžiasi dvi benamės katės, kurias jis prižiūri kartu su artimiausiu kaimynu Genadijumi.

Mūsų inf.

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai