Penktadienis, 20 spalio, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosGimnaziją baigę ruošiasi tiesti naujus gyvenimo tiltus

Gimnaziją baigę ruošiasi tiesti naujus gyvenimo tiltus

Šiltą liepos 24-osios popietę 93 jaunuoliai, Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijos XII laidos abiturientai, paskutinę savo šventę kartu pasitiko spurdančiomis širdimis, pasipuošę, o jų gimnazijos baigimo proga pasveikinti atvyko net keli šimtai šeimos narių, giminaičių ir draugų…

Prieš pat renginį Varėnos kultūros centre gimnazistai būriavosi su draugais arba ieškojo seniai matytų bendraklasių. Netrūko stiprių apkabinimų ir rankos paspaudimų, komplimentų ir neslopstančio jaudulio.

Štai automobilių aikštelėje su savo draugais šnekučiavosi Ona Čenytė, kuri džiūgavo sulaukusi išleistuvių, tačiau ir apgailestavo paskutinius metus besimokiusi nuotoliniu būdu. „Dar norėtųsi vienerių metų mokykloje – ne mokytis, bet su žmonėmis pabendrauti“, – „Merkio kraštui“ sakė abiturientė. Ona pasakojo, kad jai nepasisekė įstoti į vaidybos studijas, tačiau dėl to nesisielojo, mat planuoja vis tiek tęsti mokslus bei „nori pajusti studento laisvę ir „duoną“.

Kiek toliau stovėjo Kamilė Skopeckaitė, kurios teigimu, jau atėjo laikas „pradėti naują gyvenimo etapą, pažinti naujus dalykus ir naujus žmones“, nors palikti mokyklą gana liūdna. „Pasiilgsiu visko – susitikimų koridoriuose, apsikabinimų su draugais ir bendravimo su mokytojais“, – sakė Kamilė, nusprendusi studijuoti auditą ir apskaitą.

Taigi lydimi muzikos pasipuošę ir besišypsantys 93 abiturientai vienas po kito lipo ant scenos. Gimnazijos direktorė jaunuolius pasitikdavo padėkomis už gerą mokymąsi, aktyvią veiklą gimnazijoje, pasiekimus konkursuose ir olimpiadose ar dar kitose srityse. O tada tėvai abiturientams įteikdavo po pliušinę gėlę, kuri visada primintų vaikystę.

Gausybės plojimų susilaukė penki abiturientai, po vieną egzaminą išlaikę šimtu balų. Maksimumą iš lietuvių kalbos ir literatūros egzamino „išspaudė” dvi merginos – Radvilė Antanavičiūtė ir Karolina Makselytė. Pastarajai įteiktas ir pagyrimo raštas, mat visus egzaminus išlaikė aukštesniuoju lygiu (bent 86 balai).

Šimtukais taip pat gali didžiuotis ir Geida Blažulionytė – iš matematikos, Renata Šved – iš rusų kalbos ir Denisas Savickis – iš informacinių technologijų egzaminų. Šis vaikinas išsiskyrė ir šūsnimi pasiekimų dalykinėse olimpiadose bei konkursuose.

O visą valandą abiturientų šeimų nariai, giminaičiai ir draugai dėl koronaviruso suvaržymų renginį stebėjo ekrane kultūros centro kieme. Keli šimtai žmonių užtvindė kiemelį ir nekantraudami laukė pasveikinti laimingųjų. Be perstojo vilnijo palinkėjimai, per rankas ėjo dovanos, čiksėjo fotoaparatai…

Rytis Skamarakas

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai