Pirmadienis, 16 spalio, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosGirti vagišiai nesismulkino: čiupo viską, kas papuolė po ranka

Girti vagišiai nesismulkino: čiupo viską, kas papuolė po ranka

Policijos departamento sudaryta kriminalinių įvykių suvestinė, kurią skelbia ir „Merkio kraštas“, pastaruoju metu ypač mirga nuo pranešimų apie vagystes mūsų rajone; štai praėjusį mėnesį Alytaus apylinkės teismo Varėnos rūmai išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje keturi asmenys kaltinami apšvarinę Varėnos ir Jakėnų seniūnijose esančias sodybas, jų savininkams padarydami turtinės žalos už daugiau kaip tūkstantį eurų…

Prieš vagystę girtuokliavo

Praėjusių metų balandžio 12-osios vakarą bendruoju pagalbos telefono numeriu 112 buvo gautas anoniminis pranešimas apie įsilaužimą į privačią sodybą mūsų rajone. Įvykio aplinkybes pradėję aiškintis Varėnos rajono policijos komisariato pareigūnai nustatė, kad į sodybą įsilaužė keturi vagišiai, kurie, kaip vėliau paaiškėjo, po to apšvarino ir dar dvi sodybas Genionių ir Paručių kaimuose…

Keturių įtariamųjų kompanija, tai yra du vyrai ir dvi moterys, liudydami ikiteisminio tyrimo pareigūnams, papasakojo, kad visi jie balandžio 12 dienos popietę, susirinkę draugėn, vaišinosi alkoholiniais gėrimais, tik vienas iš jų, susivertęs keletą taurelių baltakės, daugiau gerti atsisakė, nes vairavo automobilį.

Laimikiu tapo net taurelė su drambliuku

Degtinės prisigėrusi šutvė, matyt, įgavo drąsos ir sukurpė „planą chuliganą“ – važiuos į negyvenamas sodybas ir jose ieškos kokių nors vertingų daiktų. Jau gerokai sutemus, maždaug 10 valandą vakaro, grupė veikėjų, pasiėmę metalinį laužtuvą, patraukė link pirmojo savo taikinio. Vienas vagišius pirmiausia išdaužė svetimos sodybos namo langą, tik kam to reikėjo, – pats nežino, mat lange buvo įrengtos grotos. Įveikę durų spyną įsilaužėliai čiupo viską, kas papuolė į jų akiratį, – lovos užtiesalus, žoliapjoves, ilgintuvą, virvę, aliuminines kopėčias, purkštuvą… Prigriebė net ir taurelę su drambliuko paveiksliuku, nes ši labai patikusi.

Iš svetimos sodybos automobiliu parsigabentą turtą vagišiai paslėpė, o dar išplempę alkoholio, vėl pasileido į kelią. Privažiavę antrąją sodybą irgi išlaužė užraktą, o suėję vidun prisirinko „divonų“, puodų, ąsotį, puodelių, anteną su blokeliu, kibirų su dažais, pintą krepšį, lauko šviestuvų ir žvėrių kailių.

Įžūlūs vagys tą pačią naktį aplankė ir trečią sodybą, greičiausiai tikėdamiesi lengvo grobio, mat pastatas buvo akivaizdžiai apleistas – išdužusiais langais ir neužrakintas. Tik čia plėšikų gaujai „nuskilo“ kur kas mažiau – namo viduje jie atrado tik senų žvėrių kailių, bet ir tuos pasiėmė.

Teismas skyrė baudų ir tupdė už grotų

Nukentėjusių sodybų savininkų paskaičiavimais, vagišiai pridarė jiems turtinės žalos už 1255 eurus. Alytaus apylinkės teismo Varėnos rūmai už vagystes keturiems ilgapirščiams, kurie visi buvo teisti anksčiau, numatė skirtingas bausmes. Štai vienai iš moterų paskyrė vienerių metų laisvės apribojimą, 6000 eurų dydžio baudą, taip pat įpareigojo dirbti arba registruotis Užimtumo tarnyboje bei uždraudė vartoti psichiką veikiančias medžiagas ir bendrauti su kitais kaltinamaisiais. Kitai vagilei buvo paskirta vienerių metų laisvės atėmimo bausmė ir 1883 eurų dydžio bauda. Įkalinimo bausmė jai atidėta metams,

Pastarosios moteriškės sutuoktiniui irgi teks pasėdėti belangėje, mat teismas jam taipogi skyrė vienerių metų laisvės atėmimo bausmę. Tuo tarpu dar vienam nusikaltime dalyvavusiam vyriškiui numatyta vienerių metų ir trijų mėnesių laisvės atėmimo bausmė (atidėta dvejiems metams) bei 2500 eurų dydžio bauda.

Ant teisiamųjų suolo sėdusi ketveriukė taip pat turės valstybei susimokėti automobilio, su kuriuo įvykdė vagystes, kainą, tai yra – 1670 eurų. Automobilio teismas nespėjo konfiskuoti, mat jis po vagystės buvo parduotas. 

Evelina Kuliešė

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai