Trečiadienis, 23 spalio, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img

Gražu!

Pasibaigus šių metų tradicinei Grybų šventei, taip ją apibūdino ne vienas varėniškis…

Ne tik mūsų miesto bei rajono gyventojai, bet ir daug visos respublikos žmonių įprato laukti šio įdomaus jau daugelį metų vykstančio renginio. Koks jis bus šiemet, ką naujo sugalvos nuoširdūs dzūkai ir jų svečiai? Ką gi, pažiūrėkime!..
Jau iš anksto žinojome, kad 21-asis Lietuvos grybavimo čempionatas nebus grybingas. Ilgai besitęsianti sausra išdžiovino mūsų šilus, tad surasti baravyką bus labai sudėtinga. Visų grybautojų laimikis vos viršijo 25 kilogramus, o daugiausia grybų surinko mūsų rajono komanda, pasivadinusi „Prisirpusiomis šermukšnėmis“.
Antrąją vietą iškovojo Varėnos globos namų komanda, o trečiąją – „Perkūno“ komanda.
Specialiais prizais apdovanotas jauniausias grybautojas Domas Daškevičius ir vyriausia Stasė Česokienė.
Persikelkime į Varėnos gatves bei Legendų ir padavimų parką, kur ir vyko pagrindiniai šventės renginiais.
Gerokai iki vidurdienio mūsų miesto gatves, stovėjimo aikšteles, kiemus ir kiekvieną laisvą plotelį „okupavo“ iš visos Lietuvos atvykusių svečių mašinos.
Norintys galėjo pasiekti Varėną ir traukiniu. Krašto legenda tampantis „Pasakojantis grybų traukinys“ kvietė klausytis įvairių pasakojimų apie grybavimo ir uogavimo ypatumus, dalyvauti žaisminguose konkursuose ir laimėti organizatorių prizų bei paragauti dzūkiškų skanėstų. Vienintelis traukinio gidas Lietuvoje Adomas Taraskevičius išdavė ir vieną kitą vietą, kur grybų galima rasti visada.
Anksčiausiai atsidarė mugė J. Basanavičiaus ir M. K. Čiurlionio gatvėse. Čia gausius šventės dalyvius įvairiomis prekėmis viliojo prekijai iš mūsų rajono ir visos šalies. Ko tik čia nebuvo! Akį traukė gausybė apetitą keliančių mėsos produktų, sūrių, rūkytų žuvų, naminės duonos, pyragų, riestainių ir kitų gardumynų. Gerai paieškojęs ir gulbės pieno galėjai surasti. O kur dar įvairių Lietuvos regionų naminis alus bei vynas! Pilna rankdarbių iš medžio, molio, betono, gražių mezginių, juvelyrinių dirbinių, žaislų mūsų vaikučiams. Buvo pardavinėjami vaismedžiai bei egzotiniai augalai.
Bet linksmiausia buvo čia pat esančiame parke. Rajono seniūnijų bendruomenių atstovai savuose kiemeliuose priiminėjo svečius, vaišino juos tradiciniais dzūkų patiekalais, demonstravo rankdarbius, grojo, šoko ir dainavo.
Atskirame plote buvo demonstruojami nuo seno mūsuose paplitę amatai: medžio drožyba, kalvystė, juodosios keramikos dirbinių žiedimas, vis labiau plintanti vyndarystė.
Nepamiršti ir mūsų mažieji. Jiems buvo paruošta įvairių įrengimų žaidimams, edukacinių priemonių, loterijų ir kt. Galėjo pajodinėti poniu ir tikru žirgu.
Žemės ūkio ministerija prie savivaldybės pastato suorganizavo renginį „Nuo arklo iki roboto – 100 žemės ūkio pažangos metų“. Dalyvavo ir pats ministras.
Vasario 16-osios gatvė virto „Žinių ir pramogų alėja“, kurioje įsitaisė bibliotekininkai, gaisrininkai ir kitos tarnybos.
Visai šventei aprašyti neužtektų ir jaučio odos…
Tradiciškai Legendų ir padavimų parke iki gilios nakties koncertavo Varėnos krašto, respublikos ir užsienio atlikėjai.
Kęstutis Makselė

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai