Penktadienis, 28 birželio, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosGrybautojai jau džiaugiasi, o grybų verslininkai – dar ne

Grybautojai jau džiaugiasi, o grybų verslininkai – dar ne

Praėjusią savaitę socialiniame tinkle „Facebook“ ėmė plisti grybautojų nuotraukos su pilnomis pintinėmis voveraičių, Varėnoje jau netgi atsidarė dalis grybų supirktuvių, o štai Lietuvos miško grybų ir uogų verslininkų asociacijos vadovo Virginijaus Varanavičiaus manymu, jeigu dangus ir toliau šykštės lietaus, pelningo sezono tikėtis nereikėtų…

Grybų prekyba užsiimančios įmonės „Ekoratas“ administratorė Aldona Juškevičienė „Merkio kraštui“ sakė, kad vietinės žaliavos miškuose dar per mažai, nors grybavimo sezonas – kaip niekada ankstyvas. „Žmonės greičiausiai grybus dabar renka sau, nes įmonėse jų kol kas visiškai nėra. Šiaip jau grybų sezonas prasideda po Joninių. Kažkada buvo, kad prasidėjo birželio viduryje, bet šiemet viskas kur kas anksčiau“, – komentavo A. Juškevičienė.
„Merkio krašto“ žiniomis, grybų supirkimo punktai Varėnoje atsidarė praėjusį antradienį. Juose už kilogramą voveraičių buvo galima gauti 8 eurus. Tik supirktuvėse dėžės – tuščios, supirkėjai tikina, kad ankstyvųjų grybų gyventojai jiems beveik neatneša. O štai vienas grybų supirkėjas (pavardė redakcijai žinoma) teigė, kad atidaryti supirktuvės neskuba, nes supirkimui voveraitės dar gerokai per smulkios: „Pagal įstatymus neturime teisės supirkinėti voveraičių, kurių kepurėlės dydis – mažesnis negu pusantro centimetro“.
Tuo tarpu Lietuvos miško grybų ir uogų verslininkų asociacijos vadovas Virginijus Varanavičius praėjusią savaitę teigė, kad rajono miškuose trūksta drėgmės, tad pirmiausia turėtų gerai palyti, kad atsirastų daugiau grybų: „Apskritai grybų miškuose dar tikrai nėra gausiai, ir tokie kiekiai įmonėms jokios reikšmės neturi. O grybų supirkėjai daugiausia dirba sau, grybus perparduoda turgų prekeiviams arba žmonėms, prekiaujantiems pakelėse. Lietuviškas grybų sezonas šiaip jau prasideda maždaug per Jonines. Bet šiemet pavasaris buvo labai ankstyvas, šiluma atėjo gana anksti, vandens irgi buvo pakankamai, todėl grybiena susiformavo porą savaičių anksčiau nei įprastai. Bet jeigu ir toliau nesulauksime lietaus, grybai paprasčiausiai vegetuos“.
Evelina Kuliešė

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai