Pirmadienis, 16 spalio, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosGydytojų Varėnoje kol kas netrūksta, tačiau…

Gydytojų Varėnoje kol kas netrūksta, tačiau…

Pastaruoju metu šalies sveikatos įstaigos vis dažniau susiduria su gydytojų trūkumu bei milžiniškomis pacientų eilėmis, tad „Merkio kraštas“ pasidomėjo, kokia situacija šiuo metu yra Varėnoje…

Daug gydytojų – pensinio amžiaus
Varėnos pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) l.e.p. direktorius Deimantas Miliauskas tvirtina, kad šiuo metu PSPC gydytojų pakanka, bet jaučiama grėsmė: „Šiuo metu daugmaž visi etatai yra užpildyti, bet situacija tokia, kad, jeigu neklystu, turime apie 10-11 pensinio amžiaus gydytojų. Jeigu jie išeitų į užtarnautą pensiją ar dėl ligos, faktiškai neturėtume kuo pakeisti.“ Didžiausia grėsmė, pasak PSPC direktoriaus, netekti chirurgo, šeimos gydytojų, nes į regionus prisivilioti naujų specialistų gali būti brangu ir sudėtinga, o konkuruoti su didmiesčių privačiomis įstaigomis Varėna negali, kadangi skiriasi sąlygos, finansavimo struktūros. Be to, kai įstaigos ruošiamos reorganizuoti (Varėnos PSPC ir ligoninei jungtis į Sveikatos centrą), joks gydytojas negali užsitikrinti sau stabilios darbo vietos, kadangi nauja vizija dar nėra iki galo aiški.
Didmiesčiuose ir rajonuose – skirtingi pacientai
Varėnos PSPC vadovas D. Miliauskas, kalbėdamas apie didelių miestų ir regionų skirtumus, pabrėžė ir pacientų ypatumus: „Miestuose daugumą pacientų sudaro darbingo amžiaus žmonės, o Varėna yra senstantis rajonas. 54 proc. prisirašiusiųjų prie PSPC sudaro 50-ties ir vyresnio amžiaus žmonės, iš jų 27 proc. – virš 65 m. amžiaus.“ Pasak jo, tokiems žmonėms reikalingi nuolatiniai apsilankymai pas gydytojus, tuo metu kai didmiesčiuose, nors pacientų yra daugiau, jiems reikia mažiau paslaugų.
Trūksta viduriniojo medicinos personalo
PSPC daugiau trūksta viduriniojo medicinos personalo. „Trūksta kineziterapeutų, ergoterapeutų, ypač išplėstinės praktikos slaugytojų. Dabar atsirado nauja specialybė – gyvensenos specialistai, kurio mes neturime nė vieno,“ – pripažino D. Miliauskas. Pasak PSPC vadovo, gyvensenos specialistų ar išplėstinės praktikos slaugytojų per visą Lietuvą paruošiama labai nedaug, taigi problemos sprendimas turėtų prasidėti dar mokymosi įstaigose. Pašnekovo nuomone, turi būti taikomos priemonės tam, kad ruošiamų medicinos darbuotojų skaičius didėtų, o gavę išsilavinimą Lietuvoje čia liktų ir dirbti.
Varėnos ligoninėje darbuotojų pakanka
VšĮ Varėnos ligoninės direktorius Algirdas Miklyčius situaciją vertina gana gerai: „Šiuo metu ligoninėje gydytojų netrūksta. Bet tuo pačiu mes ieškome gydytojų, nes norime plėsti paslaugas.“ Pagal Varėnos ligoninės interneto svetainėje nurodytą informaciją šiuo metu yra ieškomas medicinos gydytojas darbui priėmimo-skubios pagalbos skyriuje, kardiologas, endokrinologas, chirurgas ir geriatras. Pasak A. Miklyčiaus, į pensiją išeinantys gydytojai iššūkių taip pat nekelia: „Tai yra normali kaita, kai kažkas išeina į pensiją, suserga ar pakeičia gyvenamąją vietą. Kai šitaip atsitinka, pradedame ieškoti, kas galėtų pakeisti. Kartais naujų specialistų surandame net per vieną dieną.“ Ligoninės direktorius teigia, kad jaunų specialistų yra echoskopijos, skubios pagalbos, reanimacijos, chirurgijos skyriuose.
Emilija Šumska

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai