Sekmadienis, 9 birželio, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosĮ polikliniką ar į kaimą – per vargus

Į polikliniką ar į kaimą – per vargus

Su „Merkio kraštu“ susisiekusi 80-ies metų amžiaus varėniškė pasakojo, kad dėl ligos jai labai sunku savarankiškai nuvykti į polikliniką pas gydytojus, bet Varėnos socialinių paslaugų centro atstovė ir savivaldybės gydytoja siūlo laukti liepos 1-osios, kai turėtų pradėti veikti pacientų pavėžėjimo paslauga; be to, moteris norėtų šeštadieniais nuvažiuoti į jai mielą kraštą – gimtuosius Dubičius, bet čia irgi kyla nepatogumų, nes maršrutinis autobusas tą dieną į kaimą neužsuka, o Varėnos autobusų parko direktorius tikina, kad greičiausiai niekada ir neužsuks, nes neapsimoka…

Savomis kojomis sudėtinga įveikti net ir trumpą kelią
Mūsų garbaus amžiaus skaitytoja (pavardė redakcijai žinoma) dėl prastos sveikatos sunkiai vaikšto, todėl tik kur nors netoli išeina. Štai iki artimiausios parduotuvės – vos keli šimtai metrų, bet net ir tokia, atrodytų, trumputė kelionė moteriai gerokai prailgsta, nes vis tenka stabtelėti ir pailsėti. Tuo tarpu iki poliklinikos jai reikėtų žingsniuoti tolėliau – gerą kilometrą ir jo įveikti jau nepajėgtų.
„Man reikėdavo poliklinikoj susilašinti lašinę, tai gerai, jeigu iš namų kas paveždavo. Anksčiau važinėdavo autobusas Varėna-Senoji Varėna, man būdavo labai patogu, nes šalia poliklinikos yra stotelė, bet dabar autobusas nebevažiuoja. Gydytojas man rekomendavo ir toliau lašintis lašinę, bet atsisakiau, nes pati ateiti negaliu, o žmonės irgi neturi galimybių manęs nuolat pavėžėti“, – „Merkio kraštui“ pasakojo varėniškė.
GMP pacientus vežios nuo liepos 1-osios
Tiems, kurie dėl sveikatos problemų neišgali patys pasiekti gydytojų ir grįžti namo, Varėnos socialinių paslaugų centras teikia pavėžėjimo paslaugą, bet į bėdą patekusios varėniškės patirtis rodo, jog ši reikalinga paslauga – gana sunkiai pasiekiama, mat visi vairuotojai nuolat užimti, tad jai buvo pasiūlyta laukti liepos 1-osios.
Varėnos socialinių paslaugų centro direktoriaus pavaduotoja socialiniams reikalams Ramunė Pilelienė „Merkio kraštui“ sakė pati asmeniškai dėl to bendravusi su redakcijos interesante ir patikino, kad tuo metu iš tiesų nebuvo nė vieno laisvo vairuotojo, mat paslauga – labai paklausi, o vairuotojų – vos du.
Užsirašiusi redakcijos interesantės telefono numerį pašnekovė pažadėjo pabandyti surasti kokią nors išeitį. „Tokiose situacijose kartais pagelbėja mūsų ūkvedys, nors jis turi kitų darbų ir pareigų“, – kalbėjo R. Pilelienė. Anot direktoriaus pavaduotojos, šiuo metu prašančiųjų pavėžėti mūsų rajone labai daug ir kasmet jų daugėja. O kad reikiamą dieną prie namų durų sustotų automobilis, nuvešiantis pas gydytoją, R. Pilielienė siūlo pavežėją užsisakyti kuo anksčiau.
Tuo tarpu savivaldybės gydytoja Dalia Kitavičienė teigė, kad nuo šių metų liepos 1 dienos pacientų pavėžėjimu rūpinsis greitosios medicinos pagalba (GMP): „Pagal naujos redakcijos Vyriausybės nutarimą šią paslaugą turės suteikti GMP. Kitaip tariant, ją teiks valstybė, kadangi GMP pernai buvo centralizuota“. Sveikatos apsaugos ministerija skelbia, kad pavėžėjimo paslaugą bus galima užsisakyti, paskambinus trumpuoju telefono numeriu 1808 arba kreipiantis į savivaldybę. O iki tol į sunkią padėtį patekę senoliai ir ligoniai transporto turės ieškoti patys.
Kaip nusigauti iki Dubičių?
Mūsų skaitytoja įvardijo ir kitą savo rūpestį – nepatogius autobusų tvarkaraščius. Štai šeštadieniais ji norėtų pasisvečiuoti gimtuosiuose Dubičiuose, kai ten vyksta kultūriniai renginiai, o kartu aplankyti senus pažįstamus bei artimųjų kapus.
Bet kaip į tuos Dubičius nukakti? Pasirinkimo yra nedaug. Kaip pasakojo redakcijos interesantė, jos vyras taip pat turi negalią, tad ir jam pačiam dažnai reikia pagalbos, o prisiprašyti vaikų ar kaimynų nuvežti irgi ne visada įmanoma. Kadangi moteris automobilio nevairuoja, ji yra visiškai priklausoma nuo visuomeninio transporto, tačiau autobusas šeštadieniais į Dubičius neužsuka.
„Visi renginiai Dubičiuose dažniausiai būna penktadieniais po pietų arba šeštadieniais. Jeigu kas nors nuveža, tai aš tuo pačiu ir renginiuose, ir mišiose sudalyvauju, kapus aplankau, su pažįstamais susitinku. Būtų gerai, kad šeštadieniais kokią 10 ar 11 valandą maršrutinis autobusas nuvežtų, o 16 ar 17 valandą – parvežtų atgal. Manau, kad atsirastų ir daugiau norinčių. Bandžiau dėl to skambinti į autobusų stotį, bet neprisiskambinau“, – svarstė senjorė.
Maršrutinio autobuso leisti neapsimoka
Priemiestiniais ir tarpmiestiniais maršrutais rajono gyventojus vežiojančios bendrovės Varėnos autobusų parko direktorius Juozas Jaskonis „Merkio kraštui“ sakė esąs įsitikinęs, kad šeštadieniais į Dubičius pageidautų važiuoti tik vienas kitas keleivis, tad vien dėl jų paleisti autobuso – neapsimoka.
„Yra pora močiučių, norinčių savaitgaliais važiuoti į Dubičius, kai vyksta renginiai. Bet aš joms jau aiškinau, kad negalime paleisti autobuso dėl dviejų ar trijų žmonių. Tikrai suprantu, kad joms norisi, bet bendrovei tai būtų didelis nuostolis. Autobusas paprastai turi 20 vietų, o daugiau kaip 3 žmonės juo tikrai nevažiuotų. Aš visada sakiau, jog ne problema paleisti autobusą, problema – kad juo niekas nevažiuoja“, – aiškino J. Jaskonis. Pašnekovo teigimu, autobusas į Dubičius reisuoja nuo pirmadienio iki penktadienio ir esą visiems to pakanka: „Galiu pasakyti, kad maršrutas į Dubičius yra vienas nuostolingiausių. Į Dubičius šeštadieninio reiso niekada nebuvo, bet būdavo į kitus kaimus, ir jie visiškai nepasiteisino, todėl juos panaikinome. Vienintelis pernai pasiteisinęs reisas, kai keleivius vežėm į sodininkų bendriją „Tulpė“ Barčiuose“.
Keisti tvarkaraštį galima tik su mero pritarimu
Kovo 26 dieną rajono tarybai patvirtinus „Viešųjų paslaugų teikimo vietinio susisiekimo maršrutais poreikio nustatymo tvarką“, tvirtinti, keisti arba naikinti maršrutus turi teisę tik savivaldybės vykdomoji institucija – meras arba jo įgaliotas „viešojo administravimo subjektas“. „Anksčiau aš pats asmeniškai galėdavau maršrutus kažkiek koreguoti ir panašiai, bet dabar visa tai sprendžia savivaldybė“, – teigė Varėnos autobusų parko vadovas J. Jaskonis.
Rajono savivaldybės administracijos Turto valdymo skyriaus vyriausiasis specialistas Vytautas Jotautas „Merkio kraštui“ aiškino, kad gyventojai turi teisę raštu kreiptis į savivaldybę ir prašyti pakeisti autobusų tvarkaraštį, o vienas iš galimų sprendimo būdų – paleisti bandomąjį reisą. „Reikėtų rašyti prašymą rajono merui, o tada jis greičiausiai tartųsi su Varėnos autobusų parku arba su Turto valdymo skyriaus specialistais“, – pakomentavo pašnekovas. O štai tiems garbaus amžiaus žmonėms, kuriems sudėtinga patiems tą prašymą parašyti ir jį išsiųsti, anot V. Jotauto, į pagalbą galėtų ateiti giminaičiai ir gyventojų labui dirbantys seniūnijų darbuotojai.
Evelina Kuliešė

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai