Trečiadienis, 11 spalio, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosIlgos valandos prie gydytojo kabineto pacientus net pravirkdo

Ilgos valandos prie gydytojo kabineto pacientus net pravirkdo

Kodėl Varėnos poliklinikos registratūroje vizitui pas gydytoją užsiregistravę pacientai ten nepatenka jiems paskirtu laiku, bet yra priversti prie kabineto durų laukti net po 2-3 valandas, ir kaip tokią situaciją komentuoja poliklinikos vadovas Danas Bortkevičius?..

Praėjusią savaitę redakcijos interesantė papasakojo, kodėl jos 83 metų amžiaus mama, iš pat ankstaus ryto nuėjusi į Varėnos pirminės sveikatos priežiūros centrą (PSPC) vizitui pas gydytoją, grįžo tik apie 12 valandą namo apsiverkusi.

„Mama buvo užsiregistravusi poliklinikos registratūroje ir gavusi lapelį su nurodyta data, valanda ir gydytojo kabineto numeriu, – kalbėjo moteris. – Bet dar reikia išsimušti ir antrą lapelį, ką mama padarė ir su tais dviem lapeliais nuėjo prie savo gydytojo kabineto. O ten kažkodėl pralaukė 2 ar net 3 valandas, užuot patekusi pas gydytoją registratūros nurodytu laiku, gerokai pavargo ir parėjo namo verkdama.  Mama pasakojo, kad ne ji viena tiek ilgai laukė – daugybė žmonių sėdėjo ir pyko, jog daug laiko ir jiems tenka gaišti prie gydytojo kabineto. Viena moteris iš kaimo irgi apsiverkė, kad nespės į savo autobusą, kuris gal tik vieną kartą važiuoja per dieną, ir kaip jai reikės sugrįžti namo… Sunku žmonėms, ypač seniems, kai tokia netvarka.“

Redakcijos interesantė sakė norinti sužinoti tik viena – kodėl Varėnos PSPC registratūroje, tarkim,  10 valandos vizitui pas gydytoją užsiregistravęs pacientas pas tą gydytoją patenka ne 10 valandą, bet 1,5-os, 2-iem ar net 3-imis valandomis vėliau?

„Vilniuje, pavyzdžiui, arba pakviečia pacientą pagal lapelyje nurodytą laiką, arba, atėjus tam laikui, pats pacientas užeina į gydytojo kabinetą, ir nereikia laukt, – pasidalino savo patirtimi pašnekovė. – Tai kodėl Varėnoje kitaip?..“

„Merkio krašto“ redakcija yra gavusi ir daugiau mūsų skaitytojų skundų, kad eiliniam vizitui pas Varėnos PSPC gydytoją tenka sugaišti pusę dienos, bestoviniuojant ar besėdinėjant koridoriuje, kur pilna sergančių žmonių, tad namo dar galima ir kokį papildomą virusą ar infekciją parsinešti bei susirgti labiau nei prieš tai. Be to, pacientus išvargina ir nenumatytas ilgalaikis laukimas, ypač kai skubina kiti svarbūs reikalai, tad nenuostabu, kad žmonės nervinasi, pyksta, o tas sveikatos jiems tikrai nepagerina.

Tokią situaciją pakomentuoti „Merkio kraštas“ paprašė paties Varėnos PSPC direktoriaus Dano Bortkevičiaus.

„Iš anksto užsiregistravusiems žmonėms yra skiriamas gydytojo konsultacijos laikas, per kurį jie ir turėtų patekti pas gydytoją, jei neatsirastų pacientų, turinčių pirmumo teisę, – aiškino PSPC vadovas. – Tokie neplaniniai pacientai – tai žmonės su aukšta temperatūra, su skausmais, su širdies sutrikimais, t. y. tie, kuriuos reikia priimti nedelsiant. Kai kuriuos pacientus gydytojas priima izoliatoriuje, jei įtaria, pavyzdžiui, koronavirusą. Tad labai sunku prognozuoti, kiek laiko užtruks tokių neplaninių pacientų apžiūra ir kada gydytojas galės priimti visus kitus, laukiančius jo konsultacijų. Ilgiau taip pat tenka palaukti, jei pirmenybę turinčių pacientų ateina daugiau. Vilniuje tokiems nenumatytiems atvejams medicinos įstaigos turi atskirą gydytoją, perimantį pacientus, bet mes Varėnoje tokio gydytojo neturime, nes gydytojų rajoninėse medicinos įstaigose ir taip trūksta.“

Mūsų inf.

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai