Pirmadienis, 9 spalio, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosIndividualių namų kvartalas, virtęs... autostrada

Individualių namų kvartalas, virtęs… autostrada

Varėnos Pušyno, Dainavos ir Gedimino gatvių gyventojai jau nebegali apsikęsti pro šalį lakstančių automobilių, kurie visiškai nepaiso greitį ribojančių ženklų, o prieš kurį laiką automobilis esą net įvažiavo į vieno gyventojo kiemą su visais vartais; tad tas pats nukentėjęs varėniškis ir paprašė „Merkio krašto“ išsiaiškinti – kaip pažaboti tokius kelių erelius?..

Pavojingas nutikimas

Ties įvažiavimais į Varėnos Pušyno, Dainavos ir Gedimino gatves nuo J. Basanavičiaus ir M. K. Čiurlionio gatvių pusės yra pastatyti kelio ženklai „Gyvenamoji zona“, draudžiantys važiuoti didesniu kaip 20 kilometrų per valandą greičiu. Bet tokie įspėjimai, „Merkio krašto“ pašnekovo teigimu, kelių erelių nepristabdo, dėl to Pušyno, Dainavos ir Gedimino gatvės, galima sakyti, pavirto į vietinę automagistralę. Jomis važinėja ir sunkiosios transporto priemonės, nes Kelių eismo taisyklės to nedraudžia, o vairuotojai mėgsta čia pasukti, taip sutrumpindami kelią ir išvengdami šviesoforų. Tuo tarpu pėstiesiems net nėra nutiestų šaligatvių.

Redakcijos interesantas pasakojo, kad kartą lėkdamas dideliu greičiu automobilis su visais vartais net įvažiavo į jo kiemą. Dar gerai, kad tame kieme tuomet nebuvo žmonių. O jų minėtose gatvėse netrūksta, čia kasdien į mokyklas vaikšto ir vaikai. „Gal reikėtų įrengti „gulinčius policininkus“, nes vyresnio amžiaus kaimynai, aštuoniasdešimtmečiai, baiminasi net iš namų išeiti?“ – siūlė žmogus.

Policija visų nesugaudys

Rajono savivaldybėje veikia Saugaus eismo komisija, kuriai pirmininkauja rajono tarybos narys Gintautas Kanauka. Kiti Komisijos nariai: savivaldybės Turto valdymo skyriaus vyriausiasis specialistas Vytautas Jotautas, Architektūros skyriaus vedėjo pavaduotoja, vyriausioji architektė Orinta Lakickienė, Švietimo skyriaus vyriausiasis specialistas Arvydas Skliutas, Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Varėnos rajono policijos komisariato viešosios policijos skyriaus kelių policijos grupės vyresnysis specialistas Rimantas Platūkis, kelininkų veteranų klubo „Kelininkas“ narys Eugenijus Dumčius bei atitinkamos seniūnijos seniūnas.

„Merkio krašto“ užklaustas Varėnos seniūno pavaduotojas Petras Keršys teigė pats asmeniškai varėniškių iš Pušyno, Dainavos ir Gedimino gatvių nusiskundimų negirdėjęs, bet paaiškino, kad šie žmonės gali kreiptis į Saugaus eismo komisiją su prašymu įrengti greičio mažinimo kalnelius, vadinamuosius „gulinčius policininkus“.

„Reikia kreiptis raštiškai su gyventojų parašais ir nurodyti, kur, jų manymu, tuos greičio mažinimo kalnelius reikėtų pastatyti. Jeigu kalnelis ribojasi su privačiu sklypu, jo savininkas būtinai turi duoti savo leidimą ir pasirašyti, kad jis neprieštarauja, jog tas kalnelis atsirastų. Be tų kalnelių – nieko nebus, nes policija visų nesugaudys“, – aiškino P. Keršys.

Greičio mažinimo kalneliai gali sukelti nepatogumų

Turto valdymo skyriaus vedėjas Egidijus Zaleskis svarstė, kad varėniškius jau ne vienus metus kamuojanti bėda turėtų būti ir „policijos klausimas“, kurie esą galėtų šiose gatvėse retkarčiais surengti reidus. Vis dėlto, E. Zaleskio žodžiais, žmonės turi teisę rašyti prašymą nebūtinai Saugaus eismo komisijai – jie gali kreiptis ir į rajono savivaldybės administraciją, kad ši įrengtų papildomas eismo apribojimo priemones.

„Gyventojai turėtų gerai viską įsivertinti ir apsispręsti, taip pat privalu turėti sutikimą namų savininkų, prie kurių bus įrengti tie greitį ribojantys kalneliai. Nes jau esame turėję tokių atvejų, kai norėjo tų kalnelių, bet, kai juos įrengėme, skundėsi, kad automobiliams pravažiuojant, po langais girdisi dundesys. Tada žmonės persigalvoja, bet taip būti negali – reikia gerai apsispręsti dėl konkrečios vietos“, – dėstė Turto valdymo skyriaus vedėjas.

Pažadėjo situaciją „paanalizuoti“

E. Zaleskis aiškino, kad gavusi gyventojų prašymą savivaldybės Saugaus eismo komisija spręs, ar „poreikis tikslingas“. Tuomet toji Komisija teiks rekomendacijas savivaldybės administracijai. Ir jeigu bus nuspręsta, kad greičio mažinimo kalnelių reikia, jie bus įrenginėjami iš savivaldybės biudžeto lėšų.

Saugaus eismo komisijos pirmininkas, rajono tarybos narys Gintautas Kanauka, iš „Merkio krašto“ išgirdęs apie Pušyno, Dainavos ir Gedimino gatvėse gyvenančių varėniškių problemą, patikino, kad Komisija šią situaciją „paanalizuos“, tik žmonės pirmiausia turi kreiptis raštiškai. „Jau esame suplanavę įrengti kalnelius M. K. Čiurlionio gatvėje, prie poliklinikos ir prie miesto parko, nes taip pat sulaukėme žmonių prašymo su jų parašais“, – komentavo G. Kanauka.

Evelina Kuliešė

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai