Trečiadienis, 25 spalio, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosIr dovanojamam arkliui politikai apžiūrėjo dantis

Ir dovanojamam arkliui politikai apžiūrėjo dantis

Rajono tarybai pasiūlius nuspręsti, ar gali savivaldybė savo nuosavybėn už dyką perimti prieš beveik dešimtmetį pradėto statyti privataus daugiabučio namo pamatus Matuizų gyvenvietės Kalno g. 35, kuriuos namo savininkas dovanoja, opozicija susirūpino, ką savivaldybės administracija darys su tais ir dar kitais pamatais kitoje vietoje…

Ką savivaldybė veiks su dovana

Paskutiniajame (birželio 27 d.) rajono tarybos posėdyje Turto valdymo skyriaus vedėjas Egidijus Zaleskis pristatė sprendimo projektą, kuriuo siūlyta iš privataus asmens be atlygio ir skolų savivaldybės nuosavybėn perimti nebaigtą statyti (20 proc. baigtumo) gyvenamąjį namą Matuizų kaimo Kalno gatvėje tikslu „aplinkos kokybei pagerinti“.

Kaip buvo nurodyta Aiškinamajame rašte rajono tarybai, Matuizose jau ilgą laiką stovi du nebaigti statyti daugiabučiai gyvenamieji namai, kuriuos dar 2005 metais per antstolių suorganizuotas varžytines nusipirko privatūs asmenys, bet nuo to laiko statybų neužbaigė. 

Nebaigti statyti pastatai esą gadina kaimo vaizdą bei „tapo grėsme Matuizų kaimo bendruomenei“, ir štai vienas iš jų savininkų pasiūlė savo pastatą atiduoti rajono savivaldybei už dyką. Tad savivaldybei esą beliktų tik apmokėti notarui už sandorio sudarymą, Registrų centrui – už nuosavybės teisių įregistravimą, ir pastatas Matuizose taptų savivaldybės nuosavybe, kurią administracija galėtų valdyti ir ja disponuoti patikėjimo teise.

Tačiau rajono tarybos opozicija pasigedo konkretesnio paaiškinimo, „ką savivaldybės administracija toliau numato veikti su šituo namu“, juolab kad „labai panašus apleistas daugiabutis pastatas yra Kabeliuose“ ir „kokie planai su tuo pastatu“?

Turto valdymo skyriaus vedėjas E. Zaleskis ėmėsi aiškinti, kad Matuizose perimtam namui „norėtume suformuoti sklypą, o tada žiūrėsim, analizuosim pamatų būklę, ar juos dar galima kažkam pritaikyti, ar jie tetinkami griauti, tuomet eisim į rajono tarybą su sprendimais“.

„O tų sprendimų gali būti įvairių, – tęsė pranešėjas. – Galima nugriaut pamatus ir palikt viešą erdvę ar bandyt nuomot daugiabučio statybai, ar patiems statyt daugiabutį.“

Susirūpino Kabeliais

„Kabeliuose situacija sunkesnė, nes yra labai daug savininkų, – į klausimą, kas numatoma daryti su tame kaime nebaigtu statyti privačiu daugiabučiu, atsakinėjo Turto valdymo skyriaus vedėjas E. Zaleskis. – Tad, jeigu pavyktų tuos savininkus suburti į vieną vietą ir jei jie irgi sutiktų dovanoti savo nuosavybę tokiu pat būdu, būtų galima teikti tarybai analogišką sprendimo projektą. Bet, kaip sakiau, situacija yra sudėtinga, nes daug savininkų, ir kai kurie, neaišku, kur gyvena, tad dabar vyksta jų ieškojimas…“

Po šio paaiškinimo labai susidomėta, kiek konkrečiai savininkų turi nebaigtas statyti daugiabutis Kabeliuose, o posėdžio pirmininkui, merui Algiui Kašėtai priminus, kad dabar svarstomas konkretus klausimas ne apie Kabelių, bet apie Matuizų daugiabutį (nes tokių pastatų, anot mero, „rajone daug ir mes apie juos visus šiandien tikrai nekalbėsim“), griežtai pareikalauta atsakymo raštu.

Be to, kai kurie oponentai kažkodėl prabilo jau nebe apie namo pamatų Matuizose dovanojimą, bet apie jų… pirkimą ir priekaištavo, kodėl prieš pirkimą neįvertinta tų pamatų būklė, bei vertė pranešėją iš naujo atsakinėti, ką su pamatais darys – griaus „ar turi kažkokią viziją pastatą atstatyt“.

„Čia nėra tikslas Matuizose panaudot tuos pamatus, ir didelių vilčių, kad juos panaudosim, neturim,  – kantriai aiškino E. Zaleskis. – Yra pagrindinis tikslas ir Matuizų bendruomenė prašymas – sutvarkyt aplinką, išvalyt tą teritoriją, o prieš valant – suformuoti sklypą, kad jį būtų galima panaudoti vienokiu ar kitokiu būdu ateity. Bet jei pamatai bus tinkami, žiūrėtume, kaip juos panaudot…“

Tačiau kai posėdžio pirmininkas nutraukė diskusijas ir pasiūlė pagaliau balsuoti, ar perimti savivaldybei Matuizose dovanojamą nebaigtą statyti daugiabutį savo nuosavybėn, ar ne, visi posėdyje dalyvavę 23 rajono tarybos nariai vieningai nubalsavo „už“.

Diana Zubavičienė

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai