Antradienis, 20 vasario, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosIš protesto Vilniuje sugrįžę mūsų ūkininkai: „Jeigu prireiks – kartosim“

Iš protesto Vilniuje sugrįžę mūsų ūkininkai: „Jeigu prireiks – kartosim“

Tris dienas sostinėje trukusi ūkininkų protesto akcija baigėsi: praėjusį penktadienį iš Vilniaus sugrįžusius žemdirbius prie Varėnos rajono savivaldybės administracinio pastato pasitiko vietos valdžios atstovai…

Mitinge dalyvavoapie 2 tūkst. ūkininkų
Nepatenkinti šalies valdžia dėl nepalankių ūkininkavimui sąlygų, sausio 15 dieną Lietuvos žemdirbiai surengė taikią protesto akciją, kurios metu įvairiose gyvenvietėse, taip pat ir Varėnos rajone, degino vilties bei solidarumo laužus. Apie tai rašėme sausio 12 dienos „Merkio krašto“ straipsnyje „Laužus užkūrė ūkininkai“.
Tęsdami pradėtą protęstą sausio 23-ąją iš visos Lietuvos į Vilniaus centrą suvažiavo šimtai žemdirbių su traktoriais ir miškovežiais. Ant kai kurių kabėjo plakatai su užrašais: „Vilniau, atsiprašau, bet kitaip mūsų niekas negirdi!“, „Lietuva, tavo kaimas miršta“, „Nebus ūkininkų, nebus maisto, nebus ateities!“ ir panašiai. Labiausiai kritikuotas žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas.
Policijos teigimu, sostinės centre buvo sutalpinta daugiau nei 900 traktorių ir kitos technikos, dar maždaug 100 jos netilpo. Preliminariais skaičiavimais, protestavo ne mažiau kaip 2 tūkst. ūkininkų, dalis jų į protesto akciją atvyko autobusais.
Šalies valdžios pažadai
Ūkininkų, pasisakančių prieš padidintą suskystintų naftos dujų akcizą, panaikintą dyzelino akcizo lengvatą jų sunkvežimiams, daugiamečių pievų atkūrimą, saugomų teritorijų plėtrą bei raginančių spręsti pieno krizę ir kitas problemas, atstovus praėjusio ketvirtadienio rytą į susitikimą pasikvietė Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, o vėliau – Premjerė Ingrida Šimonytė.
Iš susitikimo grįžęs Lietuvos žemės ūkio tarybos pirmininkas Ignas Hofmanas mitingo dalyviams sakė, kad Seimo pirmininkė ir premjerė pasižadėjusios skubos tvarka spręsti klausimus dėl žymėto dyzelino naudojimo tvarkos, suskystintų naftos dujų akcizo bei daugiamečių pievų atkūrimo ariamoje žemėje.
Neeilinis reginys prie rajono savivaldybės
Tris dienas trukęs ūkininkų protestas baigėsi praėjusį penktadienį, nes pasilikti ilgiau Vilniaus miesto savivaldybė neišdavė leidimo. Proteste dalyvavę mūsų krašto žemdirbiai irgi pajudėjo link Varėnos: penktadienio popietę prie rajono savivaldybės administracinio pastato pagrindinėje Vytauto gatvėje, lydima policijos pareigūnų, išsirikiavo maždaug 20-ties traktorių kolona. Pro šalį ėję varėniškiai traukė iš kišenių mobiliuosius telefonus ir filmavo bei fotografavo tokį neeilinį reginį.
Pasitikti žemdirbių atvažiavo Vydenių seniūnė Genė Ramaškienė, rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio ir kaimo reikalų skyriaus vyriausioji specialistė Alė Baniūnienė ir kiti. Žemdirbius sveikinęs rajono vicemeras Alvydas Verbickas sulaukė klausimo, kodėl Varėnos krašto žemdirbių protesto metu nepalaikė rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio ir kaimo reikalų skyriaus vedėjas Irmantas Laniauskas. Vicemeras teigė, kad vedėjas serga ir pasiūlė vasario pabaigoje suorganizuoti susitikimą.
Iš nemažo būrio sugrįžusių mitinguotojų „Merkio kraštas“ pakalbino ūkininką Kazį Sukacką. Paprašytas pasidalinti įspūdžiais jis kalbėjo: „Sekėsi neblogai, šio to pasiekėme, bet jeigu prireiks – kartosim. Vis dėlto tikiu, kad bus geriau“. Tuo tarpu žemdirbys Marius Barkauskas sakė, kad šalies valdžia davė pažadų, bet dar neaišku, ar jie bus ištesėti. Ūkininkų teigimu, dėl jų keliamų reikalavimų Seimas galutinai turėtų apsispręsti pavasario sesijos metu.
Evelina Kuliešė

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai