Ketvirtadienis, 16 lapkričio, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosIšeina į laisvę

Išeina į laisvę

Iš Stėgalių stumbryno į laisvę paleidžiama 16 stumbrų…

Dar ne taip seniai mūsų skaitytojus informavome apie planus dalį stumbrų bandos iš Vidurio Lietuvos perkelti į Dzūkiją. Rašėme apie Stėgaliose vykusias statybas, sudėtingą stumbrų pervežimą, naujojo stumbryno atidarymą.Šiuo metu Stėgaliose jau gyvena 24 stumbrai. Dauguma jų – patelės. kurį laiką jos gyveno specialiame adaptaciniame aptvare.
O dabar – dėmesio! Nuo šio trečiadienio iki lapkričio 8 dienos bus nuolat atverti adaptacinio aptvaro vartai, kur iki šiol gyveno 16 atrinktų ir į laisvę numatytų paleisti stumbrų. Šioje nedidelėje bandoje – 13 patelių, 1 patinas ir 2 jaunikliai (patelė ir patinėlis). Kad jie toli nenuklystų, visą žiemą netoli stumbryno bus papildomai šeriami. Bandos judėjimas bus sekamas siųstuvų, uždėtų 3 patelėms ant kaklų, pagalba.

Tikėtina, kad ši banda pasipildys iš Baltarusijos ir Lenkijos atklydusiais stumbrais, kurių jau dabar mūsų ir Lazdijų rajonų miškuose priskaičiuojama apie 27.
Kad į laisvę išėję stumbrai nebūtų trikdomi ir ramiai prisitaikytų prie naujųjų sąlygų, nuo spalio 25 iki lapkričio 8 d. uždarytas eismas keliu nuo stumbryno iki Lynežerio ir Marcinkonių sankryžos.

Dzūkijos nacionalinio parko lankytojų ir vietinių gyventojų prašoma stumbryno aplinkoje netriukšmauti, nevedžioti šunų, nes tai gali išgąsdinti gyvūnus, sukelti jiems stresą.
Gamtininkai tvirtina, kad jokie laukiniai gyvūnai, gyvenantys mūsų miškuose, nepuola žmogaus, kol jiems patiems negresia pavojus. Pamatę stumbrą, specialistų patarimu, elkitės ramiai, nebaidykite ir negąsdinkite gyvūno. Palaukite, kol jis nueis savais keliais.
Dėkoju Stėgalių stumbryno stumbrininkui Vytautui Jeremičiui už išsamią informaciją.
Kęstutis Makselė

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai