Penktadienis, 6 spalio, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosĮsiskolinusieji už šildymą gali netekti net savo butų

Įsiskolinusieji už šildymą gali netekti net savo butų

Praėjusių metų pabaigoje mūsų rajono vartotojų skolos už centralizuotą šildymą,
karštą ir šaltą vandenį bei nuotekų tvarkymą iš viso sudarė beveik pusę milijono eurų; duomenys rodo, kad skolininkų sąrašai kasmet po truputį pildosi, o skolų kupra slegia ne tik gyventojus…

Skolingi ir po 100, ir po 1000 eurų
Pamažu šylant orams, žmonės su nekantrumu laukė bene brangiausio šildymo sezono pabaigos, nemenkai patuštinusio daugiabučių gyventojų pinigines. Ir nors radiatoriai nustojo kaisti praėjusią savaitę, kai kuriems ir toliau teks sukti galvą, kaip išbristi iš skolų duobės.
Jeigu užpernai už centralizuotą šildymą gyventojai buvo prasiskolinę 286,1 tūkst. eurų, tai pernai jų skola siekė jau 306,9 tūkst. eurų. Daugelio šilumos vartotojų skolos buvo didesnės nei po 100 eurų, mažesnė vartotojų dalis liko nesusimokėjusi maždaug po 1,5 tūkst. eurų, tuo tarpu maždaug 10-ties gyventojų kiekvieno skolos netgi viršijo po 3 tūkst. eurų. Įmonės irgi sukaupė nemažą įsiskolinimų „portfelį“ – iš viso 32,2 tūkst. eurų.
„Etatiniai“ skolininkai gali likti be namų
Praėjusiais metais UAB „Varėnos šiluma“ pateikė 46-is pareiškimus teismui dėl skolos priteisimo, o pagrindinė problema pagal bendrovės praėjusių metų veiklos ataskaitą yra „etatiniai“ skolininkai, kurie susikaupusių skolų dažniausiai nepadengia, dėl to jų nekilnojamasis turtas yra parduodamas varžytinėse.
Tai numato Civilinio proceso kodekso 694 straipsnis: „Skolininkui priklausantis nekilnojamasis turtas ir kitas įstatymų nustatyta tvarka registruojamas turtas, kurio vertė viršija 2 tūkst. eurų, taip pat kitas kilnojamasis turtas, kurio vieneto vertė viršija 30 tūkst. eurų, realizuojamas parduodant iš varžytinių“.
Tarp skolininkų – ir stambios vietinės įmonės
Gyventojų įsiskolinimai už centralizuotai tiekiamą geriamąjį vandenį ir nuotekų šalinimą bene perpus mažesni. Pagal UAB „Varėnos vandenys“ praėjusių metų veiklos ataskaitoje pateiktą informaciją pernai gruodį neapmokėtų sąskaitų buvo už 161,1 tūkst. eurų (tai yra maždaug 5 tūkst. eurų daugiau nei užpernai). Daugiausia – 102,5 tūkst. eurų – buvo skolingi gyventojai, tuo tarpu neatsiskaičiusių už suteiktas paslaugas vietinių įmonių skola irgi nemaža – 58,6 tūkst. eurų.
Didžiausia vandentiekininkų skolininkė – UAB „Varėnos pienelis“ (21 tūkst. eurų) ir nuo jos nedaug teatsiliekanti UAB „Varėnos šiluma“ (17,2 tūkst. eurų). Mažiau – 3,3 tūkst. eurų – vandens tiekimo ir nuotekų šalinimo įmonei buvo skolinga UAB „Coca-Cola HBC Lietuva“.
Skolas bando susigrąžinti teismuose
Įprastai klientai pirmiausia yra įspėjamami apie susikaupusią skolą, jiems išsiunčiami laiškai su priminimais ją grąžinti. Tiems, kurie piktavališkai vengia atsiskaityti, už skolas ne tik, pavyzdžiui, galima atjungti vandenį, bet ir ruošiami ieškiniai teismui, o priteistas skolas išieško antstoliai. Tokiu atveju dar prisideda ir teismo išlaidos bei mokesčiai antstoliams.
Pernai pranešimų dėl susikaupusios skolos sulaukė 244 vartotojai – vieni pasižadėjo mokėti dalimis, kiti suskubo ir susimokėjo iš karto. Dar 10-ties 1,4 tūkst. eurų įsiskolinusiųjų bylos buvo perduotos teismui, tuo tarpu antstoliams perduoti 7 vartotojai, įsiskolinę iš viso 4,8 tūkst. eurų.
Evelina Kuliešė

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai