Antradienis, 24 spalio, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosIšniekintas A. Ramanausko Vanago paminklas Merkinėje

Išniekintas A. Ramanausko Vanago paminklas Merkinėje

Pirmadienį (gegužės 8 d.) anksti ryte „Merkio krašto“ redakcija gavo susijaudinusio mūsų skaitytojo perlojiškio pranešimą, kad Merkinėje baltais dažais aplietas garsiojo Lietuvos partizanų vado, 2018 metais Seimo pripažinto Lietuvos valstybės vadovu, Adolfo Ramanausko-Vanago paminklas…

Apie vandalizmą Merkinėje maždaug 7 valandą ryto redakcijai pranešęs perlojiškis Rimas Ciūnys, darbo reikalais važiavęs pro paminklą, stebėjosi, kokią didžiulę neapykantą turėjo jausti asmuo ar asmenys, drįsę išniekinti visai Lietuvai itin svarbią viešosios pagarbos vietą – Laisvės simboliu tapusią skulptūrą.
Maždaug po valandos Merkinės seniūnas Gintautas Tebėra „Merkio kraštą“ informavo iškvietęs policijos pareigūnus, kurie jau atvyko, ir susitaręs su „Varėnos šiluma“, kad įmonės darbuotojai nuvalytų paminklą nuo dažų vandens pagrindu.
„Tai yra nusikaltimas, ir policija turės užvesti bylą“, – kalbėjo seniūnas. Baudžiamasis kodeksas už tokį nusikaltimą numato netgi laisvės atėmimą iki 3 metų.
Merkiniškis žurnalistas Algimantas Černiauskas, netrukus atsiuntęs redakcijai (mūsų prašymu) dažais aplieto A. Ramanausko-Vanago paminklo nuotrauką, prirašė: „Koks paradoksas – baltais dažais gegužės 8-sios naktį slapčia išsiliejo neapykanta Adolfui Ramanauskui – Vanagui, neapykanta Laisvei, Lietuvai, panieka Merkinei ir jos žmonėms. Vieni kuria, kiti naikina. Nieko nauja, bet istorijos, atminties ir ateities nesunaikins jokia neapykanta, o kuriančiųjų Lietuvoje ir Merkinėje daugiau nei naikinančių…“
Mūsų inf.

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai