Penktadienis, 6 spalio, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosIšskrido, bet žadėjo sugrįžti...

Išskrido, bet žadėjo sugrįžti…

Iš darbo Druskininkų aplinkos apsaugos inspekcijoje beveik prieš trejus metus atleistas rajone gerai žinomas ilgametis aplinkosaugininkas Vytautas Butkevičius į darbą ten pat grįžti, kiek žinoma, vėl gali, bet vis negrįžta, o per tą laiką jau spėjo pakliūti… buvusios (ir turbūt vėl būsiančios) savo darbovietės nemalonėn dėl aplinkos apsaugos reikalavimų pažeidimo…

Laukė krūvos pinigų
Šių metų sausio 27 d. „Merkio krašto“ straipsnyje „V. Butkevičius grįžta į darbą išteisintas ir su krūva pinigų“ rašėme, kad iš Aplinkos apsaugos departamento Alytaus valdybos Druskininkų aplinkos apsaugos inspekcijos vyr. specialisto pareigų atleistam Vytautui Butkevičiui vėl buvo leista grįžti į darbą, bet jis negrįžo ir „Merkio kraštui“ tuomet aiškino – kodėl.
Trumpai priminsime, kad Aplinkos apsaugos departamentas V. Butkevičių iš darbo Druskininkų aplinkos apsaugos inspekcijoje atleido prieš beveik trejus metus po plačiai nuskambėjusio incidento netoli Matuizų, kai šio aplinkosaugos pareigūno privačiai išsinuomotas ekskavatorius, traukdamas lauko akmenis iš valdiškos žemės, sudarkė aplinką.

Aplinkosaugininkas pernelyg nė neslėpė, kad tų didžiulių riedulių jam prireikė nuosavam akmenų parkui papildyti.
Po atlikto patikrinimo ir tyrimo Aplinkos apsaugos departamentas nustatė, kad V. Butkevičius piktnaudžiavo tarnyba, pažemino pareigūno ir Departamento gerą vardą visuomenėje bei padarė šiurkštų tarnybinį nusižengimą, pažeisdamas bent penkių teisės aktų reikalavimus.
Bet teismas, į kurį kreipėsi V. Butkevičius, (bei geras advokatas) jį išteisino ir sudarė galimybę grįžti atgal į buvusį darbą Druskininkų aplinkos apsaugos inspekcijoje.
Tačiau ilgametis aplinkosaugininkas dirbti neskubėjo, nes, kaip jis šių metų pradžioje aiškino „Merkio kraštui“, pirmiausia laukia, kad Aplinkos apsaugos departamentas jam išmokėtų atlyginimą už priverstinę pravaikštą, taip pat moralinę kompensaciją ir kitas išmokas, kurios gali siekti net apie 30 tūkst. eurų.
Skyrė baudą
Reikia pasakyti, kad V. Butkevičius iki šiol nedirba Druskininkų aplinkos apsaugos inspekcijoje, nes vis dar, regis, bylinėjasi, – tą „Merkio kraštui“ užvakar patvirtino pats šios inspekcijos viršininkas Evaldas Brusokas. O per tą laiką „bylininkas“ sugebėjo nusižengti aplinkos apsaugos reikalavimams, dėl ko tos pačios Druskininkų aplinkos apsaugos inspekcijos vyr. specialistas Valdas Kavaliauskas buvusiam (ir vėl gal būsiančiam) ilgamečiam kolegai V. Butkevičiui šių metų balandžio pabaigoje surašė administracinio nusižengimo protokolą.
Kaip rašoma tame administracinio nusižengimo protokole, aplinkosaugos pareigūnas V. Kavaliauskas, patikrinęs gautą pranešimą, nustatė, kad šių metų kovo 20 dieną priešpiet „pilietis Vytautas Butkevičius savo veiksmais leido nuvežti žemes, tris mašinas juodžemio“, iš keturių privačių sklypų Senojoje Varėnoje į kitam asmeniui priklausantį sklypą. O tas kitas asmuo paaiškinęs, kad tos trys mašinos juodžemio – V. Butkevičiaus iš jo nuosavo sklypo sugrąžinta skola.
Pagal Dirbtinių nepratekamų paviršinių vandens telkinių įrengimo ir naudojimo aprašo, patvirtinto aplinkos ir žemės ūkio ministrų įsakymu, reikalavimus, kaip rašoma protokole, „įrengiant ir (ar) tvarkant nepratekamą dirbtinį vandens telkinį (…), iškastas gruntas ir (arba) derlingasis dirvožemio sluoksnis negali būti parduodamas arba kitaip perleidžiamas kitiems asmenims“.
Tad „savo veiksmais pilietis Vytautas Butkevičius, perleisdamas dalį grunto kitam asmeniui, pažeidė minėtus reikalavimus“, – konstatavo aplinkos apsaugos pareigūnas V. Kavaliauskas, pagal Administracinių nusižengimų kodekso 235 str. „Ūkinės ar kitokios veiklos objektų statyba ir naudojimas pažeidžiant aplinkos apsaugos reikalavimus“ 1 dalį skyręs pažeidėjui minimalią 30 eurų dydžio baudą (maksimali – 140 eurų), kurią reikėjo sumokėti iki gegužės 27 dienos.
„Su įspūdingu lazerių ir fejerverkų šou“
Įdomu tai, kad administracinėn atsakomybėn patrauktas V. Butkevičius, kaip nurodoma protokole, dėl administracinio nusižengimo ar jo aplinkybių net nesiaiškino ir, kaip matyti, apskritai nesilaikė privalomos teisenos tvarkos, tad „protokolas surašytas administracinėn atsakomybėn traukiamam asmeniui nedalyvaujant“, o šis dokumentas su Druskininkų aplinkos apsaugos inspekcijos viršininko E. Brusoko pasirašytu lydraščiu nusiųstas V. Butkevičiui į namus.
Beje, „pilietis Vytautas Butkevičius“ nėra šiaip paprastas pilietis – jis yra 2018 metais IĮ Registrų centre įregistruotos asociacijos „Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytauto ainiai“ vadovas.
Šiai asociacijai, priskirtai namų ūkiams paslaugas teikiančių ne pelno institucijų kategorijai, kaip rodo IĮ Registrų centro duomenys, yra suteiktas „paramos gavėjo“ statusas, ir asociacija, pavyzdžiui, 2018, 2019, 2020 metais yra gavusi nuo 5 tūkst. iki 10 tūkst. eurų pajamų kasmet. Tiesa, po 2020 metų, t. y. po to, kai V. Butkevičius buvo atleistas iš Druskininkų aplinkos apsaugos inspekcijos vyr. specialisto pareigų, jokių pajamų jo vadovaujama asociacija (pagal to paties Registrų centro duomenis) jau nebegavo.
Tačiau V. Butkevičiaus vadovaujami „Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytauto ainiai“ tebegyvuoja, jo privačiame akmenų parke (į kurį jau nebepavyko atsigabenti valdiškų riedulių iš Matuizų) organizuodami visuomenei šventes, pavyzdžiui, Vasario 16-osios proga su vaišėmis, gyva muzika ir fejerverkais – apie tai rašo net respublikinė žiniasklaida.
Štai ir „Merkio krašte“ vasario 14 d. publikavome V. Butkevičiaus, kaip asociacijos vadovo, vardu užsakytą „Kvietimą“ rajono, „ypač Senosios Varėnos ir Perlojos kaimų gyventojams bei svečiams“ į renginį, skirtą paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo 105-osims metinėms jo akmenų parke su „įspūdingu lazerių ir fejerverkų šou“, o vasario 28-ąją – „Padėką“ visiems, kurie „prisidėjo ir padėjo paminėti“ tą renginį.
Pradingo iš akiračio
Tarp kita ko, už tą ilgą užsakytą „Padėką“ pirmajame laikraščio puslapyje ir dar už vieną užsakomąjį skelbimą „Dėkoju“ kovo 10 dienos „Merkio krašto“ laikraštyje „Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytauto ainis“ taip ir nesusimokėjo iki šiol, bendra jo skola UAB „Merkio kraštas“ siekia 312,15 euro.
Belieka tikėtis, kad skolą „Merkio krašto“ bendrovei asociacijos vadovas V. Butkevičius grąžins, kaip grąžino skolą – tris mašinas juodžemio – savo kaimynui, tik šįkart – ne juodžemiu ir gal be pareigūnų įsikišimo bei protokolų.
Informaciją apie asociacijos vadovo (šiuo atveju – viešojo asmens), taip pat – buvusio ir tikriausiai būsimojo aplinkosaugos pareigūno V. Butkevičiaus veiklą su juodžemiu, fejerverkais, baudomis, skolomis ir kitokią, neabejotinai turinčią reikšmės viešiesiems reikalams, Visuomenės informavimo įstatymo nuostatos leidžia skelbti be jo paties sutikimo. Vis dėlto „Merkio kraštas“ labai stengėsi pakalbinti V. Butkevičių ir suteikti jam viešą tribūną savo nuomonei pareikšti.
Taigi net 4 kartus (gegužės 26, 29 ir 30 dienomis) bandėme prisiskambinti V. Butkevičiui telefonu, norėdami paklausti, ar jis sutinka su aplinkosaugininko V. Kavaliausko jam paskirta nuobauda, ar nesutinka, ar apskundė tą sprendimą, ar sumokėjo baudą, ar tikrai grįš į darbą kaip žadėjo ir pan. Tačiau V. Butkevičius neatsiliepė.
Tuomet klausimus V. Butkevičiui nusiuntėme elektroniniu laišku net per tris mums žinomus el. paštus (į V. Butkevičiaus asmeninį, į rastą V. Kavaliausko surašytame protokole ir į asociacijos „Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytauto ainiai“). Bet jokio V. Butkevičiaus, nei kaip piliečio, nei kaip viešojo asmens, atsakymo „Merkio kraštas“ taip pat nesulaukė.
Apie V. Butkevičiaus požiūrį į jam skirtą nuobaudą sakė kol kas nežinąs ir jo buvęs (ir gal būsimas) viršininkas, Druskininkų aplinkos apsaugos inspekcijos vadovas E. Brusokas, tądien kaip tik buvęs ne darbe, bet „tėvadienyje“. O šios inspekcijos vyr. specialistas V. Kavaliauskas, galbūt galėjęs plačiau pakomentuoti situaciją, atostogauja.

Diana Zubavičienė

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai