Penktadienis, 20 spalio, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosĮtūžusios žmonos sutuoktinį sulaikė policija, bet teismas nuteisė žmoną

Įtūžusios žmonos sutuoktinį sulaikė policija, bet teismas nuteisė žmoną

Savo vyrą smurtu tyčia apkaltinusi moteris Alytaus apylinkės teismo Varėnos rūmuose išgirdo griežtą nuosprendį – sulaukė ne tik baudos, bet ir arešto…

Girtų sutuoktinių konfliktas
Varėnos rajono policijos komisariato Reagavimo skyriaus patruliai gavo pranešimą apie konfliktą tarp sutuoktinių. Įvykio vieton atskubėjusiems pareigūnams moteris R. S. skundėsi smurtaujančiu sutuoktiniu.
Pasakodama pareigūnams savo istoriją moteris prisipažino, kad tądien buvo įkaušusi, mat su broliu išgėrė alaus. Netrukus į namus parėjo ir jos vyras, kuris irgi jau buvo girtas. Tada jiems trise begeriant atmosfera įkaito, mat nei iš šio, nei iš to vyras T. S. ėmė savo žmoną R. S. plūsti, o įsiplieskęs konfliktas tarp girtų sutuoktinių neva baigėsi ne tik apsižodžiavimu, bet ir spyriais.
Tuokart patikrinus abiejų sutuoktinių blaivumą, alkoholio matuoklis parodė vidutinį girtumą. Smurtu prieš žmoną apkaltintas vyras į alkotesterį pripūtė 1,83 promilės, o jo žmona – 2,23 promilės. Moteris svaidėsi kaltinimais, esą sutuoktinis spyręs jai į pilvą, tačiau medikų pagalbos atsisakė. Tuo tarpu vyriškis pareigūnus bandė įtikinti prieš savo žmoną nei rankos, nei kojos nepakėlęs. Vis dėlto pareigūnai dėl pareikštų įtarimų vis tiek paprašė vyro vykti kartu su jais.
Nepagrįsti kaltinimai kainavo laisvę
Ikiteisminį tyrimą atlikusi Varėnos rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus vyriausioji tyrėja Audronė Jarmalavičienė apklausė nukentėjusiąją R. S., išaiškinusi moteriai apie jos teises ir pareigas. Pareigūnė taip pat įspėjo liudytoją ir apie atsakomybę už melagingus parodymus bei apie galimybę neatsakinėti į kai kuriuos klausimus apie savo šeimos narius.
A. Jarmalavičienė surašė apklausos protokolą ir jį perskaitė, o R. S. žodžiu ir parašu patvirtino, kad jos duoti parodymai yra teisingi. O kai teisėsaugininkai suorganizavo sutuoktinių R. S. ir T. S. akistatą, šeimyninis konfliktas baigėsi gana netikėtai. Moteris staiga persigalvojo ir savo kaltinimus atsiėmė. Policiją ji sakė išsikvietusi, būdama supykusi ant vyro už tai, kad šis grįžo namo girtas, todėl nepagrįstai apkaltino savo vyrą smurtu.
Pareiškimą dėl vyro smurto policijai parašiusi žmona gana skaudžiai pasimokė, kad taip juokauti negalima. Alytaus apylinkės teismo Varėnos rūmai (teisėjas Dalis Žilionis) moterį pripažino padarius nesunkų nusikaltimą, o kadangi ši dar turėjo neišnykusį teistumą, teismas, atsižvelgęs į nustatytas aplinkybes, skyrė jai areštą 36 paroms Alytaus pataisos namuose ir 1883 eurų dydžio baudą.
Evelina Kuliešė

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai