Penktadienis, 9 vasario, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosJ. Šimelionienė nori kabineto ir valdiškos algos buvusioje darbovietėje

J. Šimelionienė nori kabineto ir valdiškos algos buvusioje darbovietėje

Asociacijos „Varėnos trečiojo amžiaus universitetas“ prezidentė, buvusi Varėnos švietimo centro direktorė Janina Šimelionienė prašo rajono valdžios Varėnos švietimo centre skirti dalį patalpų jos vadovaujamos asociacijos veiklai vykdyti ir „bent 0,5 etato“ (5 tūkst. 544 eurų metams) tą veiklą administruojančio darbuotojo darbo užmokesčiui, be to, turi užtarėjų rajono taryboje…

Asociacijos vadovės palaikymo komanda
Gruodžio 27 d. rajono tarybos posėdyje opozicinės Socialdemokratų frakcijos narė Daiva Tamulevičienė visos frakcijos vardu perskaitė pareiškimą merui, savivaldybės administracijos direktorei ir tarybos kolegoms su prašymu skirti patalpas ir finansavimą asociacijai „Varėnos trečiojo amžiaus universitetas“.

Šiame pareiškime D. Tamulevičienė atkreipia tarybos kolegų dėmesį, kad minėtoji „asociacija ne tik stengiasi sudaryti sąlygas vyresnio amžiaus žmonėms mokytis, tobulėti, bet ir jos dėka rajono švietimo įstaigos gavo inovatyvias ugdymo bei švietimo pagalbos priemones autizmo sutrikimų turintiems vaikams, padeda stiprinti švietimo įstaigų personalo kompetencijas, burti bendruomenes“, tuo prisidėdama „prie Varėnos rajono savivaldybės 2021-2023 metų strateginio veiklos plano“.
Be to, anot rajono tarybos narės, „pažymėtina“, kad net viena iš Varėnos švietimo centro funkcijų, nurodyta šio Centro nuostatų 21.1.7 punkte, yra padėti „vykdyti asociacijos „Varėnos trečiojo amžiaus universitetas“ veiklą“.
„Kadangi asociacija „Varėnos trečiojo amžiaus universitetas“ neturi savo patalpų ir veiklą vykdo savanorystės principu, prašau sudaryti galimybes šios asociacijos veiklos tęstinumui, patenkinant jos prašymą“, – taip baigiasi rajono tarybos Socialdemokratų frakcijos narės D. Tamulevičienės pasirašytas pareiškimas „Varėnos rajono savivaldybės Tarybos socialdemokratų frakcijos vardu“.
O ko gi konkrečiai prašo pati asociacija „Varėnos trečiojo amžiaus universitetas“ savo rašte, kurį pasirašė šios asociacijos valdybos pirmininkė Janina Šimelionienė (ir kuris, anot D. Tamulevičienės, jau buvo anksčiau išsiuntinėtas rajono tarybos nariams)? Ogi ji prašo mero bei rajono tarybos nei daug, nei mažai – „priimti sprendimą dėl dalies patalpų“ Varėnos švietimo centre, „reikalingų asociacijos veiklos administravimui bei pačiai veiklai vykdyti ir bent 0,5 etato (MMA 924 Eur x 12 mėn. : 2 = 5544 Eur) finansavimo veiklos administravimo darbuotojo darbo užmokesčio apmokėjimui skyrimo.“
Ir biudžetinės įstaigos, ir joje įkurtos asociacijos vadovė – ta pati
Į tokius viešumoje pasirodžiusius prašymus iškart sureagavo vienos kaimo bendruomenės pirmininkas.
„Mūsų kaimo bendruomenės teisinė forma taip pat yra asociacija, – kalbėjo į redakciją paskambinęs interesantas. – Visos kaimų bendruomenės, senjorų sveikatingumo klubas „Ropė“, „Bočiai“ ir panašiai yra asociacijos, ir tokių asociacijų Varėnos rajone yra daugybė. Visos jos veikia savanorystės principu ir pačios stengiasi užsidirbti pinigų, rašydamos projektus, prisidurdamos iš gyventojų pajamų mokesčio skiriamų procentų, bet neprašo nieko įdarbinti savivaldybės įstaigoje. Ir kuo čia išskirtinis „Varėnos trečiojo amžiaus universitetas“? Ir kaip Varėnos švietimo centro dokumentuose apskritai atsirado nuostata, kad net Centro funkcija yra padėti tai asociacijai vykdyti jos veiklą, o rajono tarybos socialdemokratai tuo suinteresuoti labiausiai?..“
„Merkio kraštas“ pasidomėjo, kaip būtų galima atsakyti į tuos klausimus.
Registrų centro viešai skelbiamais duomenimis, asociacija „Varėnos trečiojo amžiaus universitetas“ buvo įregistruota 2013 metų gegužės 15 dieną Varėnos J. Basanavičiaus g. 9, t. y. – savivaldybės įstaigoje Varėnos švietimo centre, kuriam tuo metu vadovavo J. Šimelionienė.
Be to, J. Šimelionienė, to paties Registrų centro duomenimis, tuo pačiu metu buvo įregistruota ir naujosios asociacijos „Varėnos trečiojo amžiaus universitetas“ vadove – prezidente.
Po beveik pusmečio, spalio 9 dieną, Varėnos švietimo centre direktorė J. Šimelionienė suorganizavo jos vadovaujamos asociacijos „Varėnos trečiojo amžiaus universitetas“ viešą atidarymą, kur kartu su kitais renginio svečiais dalyvavo ir tuometinis rajono meras Vidas Mikalauskas.
Švietimo centro naujajai funkcijai rajono taryba pritarė
Beje, Varėnos švietimo centro nuostatuose, kuriuos rajono tarybai tvirtinti pristatydavo pati šios savivaldybės įstaigos direktorė J. Šimelionienė, ne iš karto atsirado punktas su papildoma šio Centro funkcija – padėti vykdyti asociacijos „Varėnos trečiojo amžiaus universitetas“ veiklą.
Antai dar 2015 m. kovo 31 d. rajono tarybos sprendimu patvirtintuose Varėnos švietimo centro nuostatuose, kuriuos pasirašė direktorė J. Šimelionienė, minėtojo punkto apie pagalbą asociacijai nėra. O jau po metų, 2016 m. rugpjūčio 30 d., tuose vėlgi J. Šimelionienės pasirašytuose (ir Registrų centre įregistruotuose) nuostatuose, kuriuos patvirtino rajono taryba, tas punktas staiga atsirado (ir tebėra iki šiol).
Kokiu būdu – finansiškai, pasitelkus darbuotojus, ar kitaip – Varėnos švietimo centras tuomet vykdė savo naująją funkciją padėti to Centro direktorės vadovaujamai asociacijai, įregistruotai tame pačiame Varėnos švietimo centre, istorija nutyli. O iš Registrų centro ir iš pačios J. Šimelionienės pildytų viešų dokumentų žinoma tik tiek, kad nuo 2017 metų balandžio 10 dienos J. Šimelionienė jau nebevadovavo „Varėnos trečiojo amžiaus universitetui“, bet savo veiklos šioje asociacijoje nenutraukė – liko valdybos, arba kaip ji pati nurodė, „kolegialaus valdymo organo“ nare.
2020 metais J. Šimelionienė atsisakė ir Varėnos švietimo centro direktorės pareigų, perėjusi dirbti į Nacionalinę švietimo agentūrą Vilniuje metodininke. O jau išėjusią į pensiją J. Šimelionienę praėjusių metų vasarį asociacijos „Varėnos trečiojo amžiaus universitetas“ nariai vėl išsirinko šios asociacijos prezidente (Registrų centre įregistruota 2023 m. kovo 2 dieną).
Bet veiklioji senjorė visuomenine veikla neapsiribojo.
Apie asociacijos finansavimą nešnekėjo
Tų pačių praėjusių metų kovo 5-ąją J. Šimelionienė, būdama Socialdemokratų partijos narė, kartu su savo geru kaimynu, tos pačios partijos Varėnos skyriaus pirmininku Povilu Saulevičiumi ir skyriaus nariais bei kitais partijos deleguotais kandidatais sudalyvavo savivaldos rinkimuose į rajono tarybą, bet nebuvo išrinkta.
Užtat J. Šimelionienės bendražygiai iš to paties kandidatų sąrašo – Vidas Mikalauskas, Algis Miškinis, Angelė Malinovskienė, Martynas Katelynas, Daiva Tamulevičienė ir Povilas Saulevičius – į rajono tarybą pateko, dabar sudaro Socialdemokratų frakciją ir už savo veiklą taryboje gauna gana solidžius biudžetinius atlyginimus.
Tad kodėl nepasistengus, kad „savi“ bendrapartiečiai iš to paties rajono biudžeto irgi gautų bent jau po 5,5 tūkst. eurų per metus ir dalį patalpų Varėnos švietimo centre kaip asociacija „Varėnos trečiojo amžiaus universitetas“, juolab kad į Varėnos švietimo centro nuostatus įtraukta Neformalaus suaugusiųjų švietimo ir kvalifikacijos tobulinimo skyriaus funkcija – padėti šios asociacijos veiklai?
„Merkio kraštas“ ta proga pakalbino Varėnos švietimo centro direktoriaus pavaduotoją, kuruojantį būtent neformalųjį suaugusiųjų švietimą ir kvalifikacijos tobulinimą, rajono tarybos narį konservatorių Giedrių Samulevičių, kurio įsitikinimu, asociacijos „Varėnos trečiojo amžiaus universiteto“ senjorams, norintiems mokytis, tobulėti ar kitaip prasmingai leisti laisvalaikį, būtina padėti. Tačiau asociacijos finansavimo reikalą pašnekovas sakė paliksiantis spręsti Varėnos švietimo centro direktoriui Raimondui Žilinskui, nes jam pačiam į tai kištis šiuo atveju gal būtų netgi neetiška.
Tuo tarpu „Merkio krašto“ irgi pakalbinta rajono savivaldybės administracijos direktorė Vilma Miškinienė pakomentavo, kad visoms asociacijoms savivaldybė visuomet stengiasi padėti, skirdama patalpas jų veiklai „be problemų“.
„Varėnos trečiojo amžiaus universiteto“ nariai iki šiol rinkdavosi Varėnos švietimo centro pirmojo aukšto salikėje, kur gali ir toliau rinktis, – kalbėjo V. Miškinienė. – Bet dabar, kaip suprantu, asociacijos vadovė prašo kabinetuko tame Varėnos švietimo centre ir pusės etato už tos asociacijos veiklos administravimą… Atsakymo dar neturime“.
Diana Zubavičienė

P.S. parengus šį straipsnį spaudai, sužinojome, kad rajono savivaldybės raštiškas atsakymas asociacijos „Varėnos trečiojo amžiaus universitetas“ valdybos pirmininkei J. Šimelionienei jau yra mero Algio Kašėtos vardu ir vadinasi „Dėl patalpų ir finansavimo skyrimo asociacijai „Varėnos trečiojo amžiaus universitetas“.
Jame rašoma: „Atsakant į Jūsų raštą, atkreipiame dėmesį, kad Varėnos švietimo centro nuostatų, patvirtintų Varėnos rajono savivaldybės tarybos 2022 m. rugsėjo 27 d. sprendimu Nr. T-IX-1012, viena iš centro funkcijų, numatytų 21.1.7. punkte, – padeda vykdyti asociacijos „Varėnos trečiojo amžiaus universitetas“ veiklą. Informuojame, kad Varėnos švietimo centras ir toliau suteiks pagalbą, vykdant asociacijos veiklas.

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai