Trečiadienis, 24 balandžio, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosKai vieni naktimis nori miegoti, o kiti – … skalbti

Kai vieni naktimis nori miegoti, o kiti – … skalbti

Pirmadienį į redakciją užsukusi mūsų skaitytoja varėniškė Albina pasiguodė negalinti išsimiegoti, nes gretimuose butuose gyvenančios kaimynės vidury nakties pasileidžia skalbimo mašinas, tad „Merkio kraštas“ pasidomėjo, kas gali sudrausminti tokius naktinėtojus…

Miega… balkone
Viename iš Varėnos Aušros gatvės daugiabučių gyvenanti senjorė ponia Albina (pavardė redakcijai žinoma) pasakojo jau kurį laiką negalinti deramai išsimiegoti, kadangi dvi šalimais gyvenančios jos kaimynės naktimis skalbyklėje plauna drabužius. Redakcijos interesantės manymu, kaimynės tokiu būdu greičiausiai taupo pinigus, mat yra pasirinkusios dviejų laiko zonų tarifą (dieninis tarifas didesnis, o naktinis – mažesnis).
„Nors naktimis labai šalta, esu priversta miegoti balkone, nes kitaip neįmanoma užmigti, visuose kambariuose girdisi skalbimo mašinų ūžesys, – guodėsi moteris. – Bandžiau su kaimynėmis gražiai kalbėtis, tikrai nenorėjau piktumų, bet jos mane tiesiog pavijo šalin ir taikiai susitarti nepavyko. Pasakykite, ką man daryti, kur kreiptis?“
Kratosi atsakomybės
Kaip „Merkio kraštui“ aiškino Varėnos rajono savivaldybės administracijos Teisės ir civilinės metrikacijos skyriaus vyriausiasis specialistas Vidmantas Kondrackis, gyventojų skundus dėl triukšmo nagrinėja Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC). „Bet pirmiausia reikėtų nustatyti triukšmo lygį. Tą turbūt galėtų padaryti policijos pareigūnai, kurie taip pat gali įspėti ar paskirti baudą. Nors, kiek žinau, policijos komisariatai triukšmo matuoklių neturi“, – komentavo policijos pareigūno patirties turintis V. Kondrackis.
Tuo tarpu NVSC Dokumentų valdymo ir konsultavimo skyriaus administratorė Ilona Klimienė „Merkio kraštui“ teigė, kad triukšmaujantys kaimynai – ne tik savivaldos ar policijos pareigūnų, bet ir seniūnijos bei daugiabučio administratoriaus rūpestis. „Jeigu triukšmą keltų įmonė, tik tuomet reikėtų bendrauti su mumis, – patikslino I. Klimienė. – Pavyzdžiui, įmonė yra įsikūrusi daugiabutyje, ir jos turimi įrenginiai skleidžia triukšmą ar kokias nors medžiagas. Dėl kaimynų keliamo triukšmo reikėtų kreiptis į savivaldybę. Daugiabučio pirmininkas arba seniūnas taip pat privalo reaguoti. Be to, už viešąją tvarką yra atsakinga policija“.
Siunčia į policiją
Rajono savivaldybės viešųjų ryšių specialistė Živilė Puidokaitienė „Merkio kraštą“ informavo, kad ponios Albinos atveju belieka kreiptis tik į policiją, mat savivaldybė triukšmo matavimo prietaisų irgi neturi ir jų turėti neprivalo.
Panašiai kalbėjo ir Varėnos seniūnė Jolanta Monkevičienė. „Seniūnija dirba iki 17 valandos, todėl, jeigu nakties metu yra triukšmaujama, reikia skambinti tarnybai, kuri tuo metu dirba, kitaip tariant, – policijai. Ji gali iškart užfiksuoti faktą, priešingai negu seniūnija“, – kalbėjo J. Monkevičienė.
Baudos nemažos
Varėnos rajono policijos komisariato viršininkas Saulius Dabravolskas užtikrino, kad policijos pareigūnai iš tiesų gali padėti triukšmaujančius kaimynus prigriebti. Jis poniai Albinai pasiūlė kreiptis bendruoju skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112. Komisariato viršininko teigimu, nors policininkai specialių triukšmo matuoklių neturi, užtenka vien to, kad atvykę jie girdėtų keliamą triukšmą. „Į vietą atvykę policijos pareigūnai įvertina, ar skleidžiamas triukšmas trikdo gyventojų rimtį“, – nurodė S. Dabravolskas.
Pernai po svarstymo Seimas pritarė Administracinių teisės pažeidimų kodekso pataisoms, pagal kurias už viešosios rimties trikdymą bus baudžiama griežčiau. Antai pagal Administracinių teisės pažeidimų kodekso 488 straipsnį „Viešosios rimties trikdymas“ triukšmą keliantys veiksmai gyvenamosiose patalpose vakaro (nuo 19 iki 22 valandos) ir nakties (nuo 22 valandos iki 7 valandos) metu gyventojams gali užtraukti baudą nuo 80 iki 200 eurų, nusižengus pakartotinai – nuo 200 iki 300 eurų.
Evelina Kuliešė

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai