Penktadienis, 6 spalio, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosKainų painiava Varėnos „Norfos“ parduotuvėje

Kainų painiava Varėnos „Norfos“ parduotuvėje

Praėjusį sekmadienį Varėnos Savanorių gatvėje esančiame „Norfos“ prekybos centre keletą maisto produktų nusipirkusi varėniškė (pavardė redakcijai žinoma) tik namie apsižiūrėjo, kad beveik visų jos pirkinių kainos, nurodytos tų prekių etiketėse, neatitinka nurodytų kasos čekyje…

Kainų marmalynė
Į redakciją varėniškė atsinešė ir kasos čekį, ir nuo pirktų maisto produktų pakuočių nuluptas etiketes kainoms palyginti.
Taigi ji balandžio 16 dieną, sekmadienį, Varėnos „Norfoje“ Savanorių gatvėje pirko keturias pakuotes maisto produktų: atšildytos argentininės jūrinės lydekos, šviežių viščiukų kepenėlių, atšaldytos smulkintos kiaulienos ir pusriebės varškės pakelį. Visi tie produktai, išskyrus varškę, buvo supakuoti tą pačią balandžio 16-ąją – taip nurodyta jų etiketėse.
Be to, šių produktų etiketėse buvo nurodyta, kad jūrinės lydekos 522 gramai (po 4, 63 euro už kg) kainuoja 2,42 euro, smulkintos kiaulienos 554 gramai (po 4,39 euro už kg) – 2,43 euro, o viščiukų kepenėlių 1,928 kilogramo (po 0,99 euro už kg) kaina – 1,91 euro. Tiesa, dar vienoje etiketėje virš sudėtų kepenėlių pakuočių, kaip sakė redakcijos interesantė, buvo pažymėta joms taikoma akcija, t. y. mažesnė kaina – 1,29 euro.
O štai kasos čekyje, kurį pirkėjai išdavė „Norfos“ parduotuvės kasininkė, nė viena iš visų trijų jos pirkinių kainų neatitiko užrašytų etiketėse ant pakuočių.

Tame kasos čekyje atspausdinta, kad tokio pat svorio tokia pati lydeka kainuoja 1,80 euro (etiketėje ant pakuotės, priminsime, – 2,42 euro), kiauliena – 2,04 euro (etiketėje – 2,43 euro), kepenėlės – 3,84 euro (etiketėje – 1,91 euro, o „akcijinė“ kaina – 1,29 euro).
Ir už visus tuos tris produktus kartu su varške varėniškė sumokėjo 8,43 euro, nors pagal pirkėjams skelbiamas jų kainas etiketėse turėjo sumokėti beveik visu euru mažiau, o su akcija kepenėlėms – net apie 1,5 euro mažiau.
Kodėl parduotuvė mulkina savo pirkėjus?
Kodėl visoje šalyje garsaus prekybos tinklo „Norfa“ parduotuvė Varėnoje mulkina pirkėjus, ant maisto produktų pakuočių nurodydama vienokias kainas, o kasos čekyje – visiškai kitokias, be to, – pirkėjų nenaudai, varėniškė pabandė išsiaiškinti pačioje parduotuvėje.
„Prekybos salėje bandžiau kreiptis į vyriausiąją kasininkę, bet ta ėjo ir nuėjo, o kita jaunutė kasininkė ėmė aiškinti, kad „mūsų svarstyklės tokios“ – tačiau tai juk ne mano bėda, – stebėjosi redakcijos interesantė. – Tuomet toji mergaitė pasiūlė atnešti mano nusipirktas prekes – jas, atseit, priims atgal ir atiduos pinigus. Betgi man tie produktai reikalingi, antraip kam juos būčiau pirkusi?!. Tada kasininkė paprašė palikti jai kasos čekį, bet tą padaryti atsisakiau. Galop grąžino man 1,80 euro už neva nepritaikytą nuolaidą kepenėlėms. Bet to savo pagrindinio klausimo dėl kainų nesutapimo produktų etiketėse ir kasos čekyje taip ir neišsiaiškinau…“
Moteris sakė nusivylusi, kad dabar, kai viskas, ypač maisto produktai, šitaip pabrango, parduotuvė savo pirkėjus dar ir apgaudinėja.
„Net monitorius „Norfoj“, rodantis kainas kasininkei „mušant“ kasos čekį, yra atsuktas ne į pirkėją, bet į kasininkę, ir pirkėjas tų kainų nemato, – pastebėjo redakcijos interesantė. – Buvo atvejis, kai pirkdama tris muiliukus, atseit, su akcija, kasoje sumokėjau už juos beveik triskart brangiau, tiesa, laiku apsižiūrėjau. Betgi daug pirkėjų net nepasižiūri į kasos čekį, todėl ir atėjau į redakciją – reikia perspėti žmones… Taip išeina, kad dabar jau niekuo nebegalima pasitikėti net čia, Varėnoje…“
Teigia, kad jokios apgavystės nebuvo, bet pirkėjų atsiprašo
Šį atvejį „Merkio kraštas“ paprašė pakomentuoti UAB „Norfos mažmena“, kuriai priklauso prekybos centras Varėnos Savanorių gatvėje, atstovo spaudai Dariaus Ryliškio.
„Norfos mažmenos“ atstovas sakė susisiekęs su parduotuvės Varėnoje direktoriumi ir išsiaiškinęs, kad „jokios tyčinės apgavystės nebuvo“.
„Tądien sutriko informacinė sistema produktų svėrimo skyriuje ir ant pakuočių buvo užklijuotos etiketės su didesne kaina nei turėjo būti, tuo tarpu kasoje „išmuštos“ teisingos kainos, – teigė D. Ryliškis. – Tad pirkėja už savo prekes sumokėjo tiek, kiek ir turėjo sumokėti, išskyrus kepenėles, kurioms akcija jau buvo pasibaigusi, tik darbuotoja laiku nenuėmė „akcijinės“ etiketės, nors turėjo greičiau nuimti. Dėl to pirkėjai ir buvo grąžinti pinigai – tie 1,80 euro. Atsiradus kainų painiavai, kurios neturėjo būti, suprantama, žmogus sutriko. Bet jokios apgavystės nebuvo, tai – klaidos, dėl kurių labai atsiprašome pirkėjų…“
Diana Zubavičienė

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai