Antradienis, 10 spalio, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosKaip abiturientams sekėsi laikyti egzaminus

Kaip abiturientams sekėsi laikyti egzaminus

Birželio 5-ąją startavusi šiųmetė brandos egzaminų sesija baigėsi, Varėnos rajono
savivaldybės administracijos Švietimo skyrius jau apibendrino rezultatus, o keli
aukščiausius balus už egzaminus gavę abiturientai su „Merkio kraštu“ pasidalino, ką ketina veikti po mokyklos…

Mažiausiai populiarios – chemija ir rusų kalba
Šiemet valstybinius brandos egzaminus laikė 107 rajono abiturientai, o mokyklinius – 34. Šiedu egzaminų tipai daugiausia skiriasi savo struktūra, tačiau aukštosiose mokyklose reikalaujama valstybinio brandos egzamino rezultato.

Valstybinį lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą mūsų rajone rinkosi 104, o matematikos egzaminą – 90 mokinių. Tradiciškai populiariausia užsienio kalba vis dar išlieka anglų, mat šio dalyko valstybinį egzaminą laikė 83 rajono abiturientai, tuo tarpu rusų – tik 4. Istorijos valstybinį brandos egzaminą pasirinko laikyti 65 moksleiviai, biologijos – 25, geografijos – 16, fizikos – 12, informacinių technologijų – 10, o štai chemijos valstybinį brandos egzaminą nusprendė laikyti vos 1 abiturientas. Varėnos rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus „Merkio kraštui“ pateiktais duomenimis, bent vieno valstybinio brandos egzamino šiemet neišlaikė maždaug 6 procentai mūsų rajono abiturientų, o labiausiai koją vėlgi kišo matematika.
Apžvelgę ir palyginę praėjusių ir šių metų valstybinių brandos egzaminų rezultatus, rajono Švietimo skyriaus specialistai teigė galintys pasidžiaugti, kad matematikos valstybinio brandos egzamino rezultatai šiemet vis dėlto kur kas geresni negu pernai. Taip pat lietuvių kalbos ir literatūros bei chemijos valstybinių brandos egzaminų įvertinimo vidurkis aukštesnis už Lietuvos. Šiemet visiems abiturientams buvo sėkmingas ir informacinių technologijų valstybinis brandos egzaminas.
„Šimtukininkų“ planai
Šiemet mūsų rajono abiturientų kraityje – net 6 šimtukai (pernai – 7). Aukščiausius – 100 balų – įvertinimus už anglų kalbos egzaminą gavo 4 Varėnos „Ąžuolo“ gimnazistės – Emilija Ketvirtytė, Paulina Jana Beleziūnaitė, Vesta Rudkelytė ir Meda Švedaitė, Valkininkų gimnazijoje – Danielius Vičkačka, o rusų kalbos egzaminą 100 balų išlaikė Merkinės Vinco Krėvės gimnazijos moksleivė Adriana Večkytė.
Puikius rezultatus pelnę „Merkio krašto“ kalbinti moksleiviai papasakojo, kaip jiems sekėsi įveikti egzaminų sesiją. Štai Varėnos „Ąžuolo“ gimnazistė M. Švedaitė išlaikė įgudusiųjų lygio (C1) tarptautinį anglų kalbos egzaminą, kurio rezultatas prilygintas valtybinio brandos egzamino šimtukui. Nors egzaminų sesiją lydėjo nerimas, mergina ruošėsi uoliai. „Teko paaukoti ir pramogas su draugais, ir dalį laisvalaikio, o būsimiems abiturientams noriu palinkėti, kad išlaikytų balansą ir nepamirštų, jog pertraukos ir laikas sau yra būtina, kad darbas būtų produktyvus, juk kas per daug – tas nesveika“, – kalbėjo gerus įvertinimus pelniusi mergina. Meda planuoja rinktis globalios rinkodaros studijų kryptį Vilniaus universitete, kuriame studijuoti svajoja nuo 7 klasės.
Tuo tarpu Merkinės Vinco Krėvės gimnazijos moksleivei A. Večkytei, kaip ji sakė, egzaminų sesija praėjo gana lengvai, o egzaminui, už kurį pelnė 100 balų įvertinimą, ruoštis praktiškai nė nereikėjo. „Kurį laiką gyvenau rusakalbių aplinkoje. Nesakyčiau, kad mane traukė ši kalba, tačiau mokėjau ją, ir tiek. Paaugusi pradėjau domėtis rusų literatūra. O kai pakliuvau į aplinką, kurioje rusų kalba nėra tokia populiari, atsirado motyvacija dar labiau ugdyti savo gebėjimus. Dalyvavau olimpiadose, turėjau nemažai praktikos, todėl egzaminas nebuvo labai sunkus. Jeigu kalbėsime apie kitus mokomuosius dalykus, tikrai teko įdėti pastangų, neužteko vien dalyvauti pamokose. Sunkiausia būdavo ruoštis matematikos egzaminui, kadangi tikslieji mokslai nėra lengvi“, – pasakojo Adriana, planuojanti studijuoti inžineriją bei gerinti miestų kelių būklę.


Valkininkų gimnazijos moksleivis D. Vičkačka taipogi laikė tarptautinį anglų kalbos egzaminą, kurio rezultatas prilyginamas šimtukui valstybiniame brandos egzamine. Vaikinas atskleidė, kad anglų kalbos jis išmoko ne pamokose, o žiūrėdamas televizorių bei naudodamasis kompiuteriu ir telefonu. „Manau, kad tarptautinis egzaminas yra daug sunkesnis už valstybinį, bet jam aš daug nesiruošiau – perklausiau kelis angliškus dialogus ir pasikartojau rašinių formas. Kitiems egzaminams – matematikos, lietuvių ir informatikos – ruošiausi daugiau. Maždaug savaitę prieš egzaminus beveik kasdien kartojausi ir sprendžiau ankstesnių metų egzaminų užduotis, tačiau labai persistengti irgi nenorėjau, nes žinojau, kad ten, kur ketinu studijuoti, labai gerų rezultatų nereiks“, – apie pasiruošimą egzaminams pasakojo Danielius, svarstantis Vilniaus universitete krimsti informatikos mokslus.


Evelina Kuliešė

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai