Šeštadienis, 14 spalio, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaVisi StraipsniaiKaip išsirinkti hipoalerginį maistą šunims?

Kaip išsirinkti hipoalerginį maistą šunims?

Alergijos kankina ne tik žmones, bet taip pat ir gyvūnus. Jei pastebite, kad jūsų augintinis dažnai kasosi, ima slinkti jo kailis, ar parausta oda, galite įtarti, kad jūsų augintinis yra alergiškas tam tikroms pašaro sudėtinėms dalims. Tokiu atveju svarbu pasikonsultuoti su veterinaru, kuris galės patarti, koks hipalerginis maistas šunims tiktų būtent jūsų augintiniui.

Dažniausi alergenai

Šunims alergiją dažnai sukelia vištiena, jautiena arba įvairios grūdinės kultūros. Jei šuo yra šeriamas sausu maistu, deja, ne visada yra paprasta nustatyti, kokia sudėtinė dalis šuniui sukelia alergiją (ypatingai tada, jei ingredientų sąrašas yra labai ilgas ir nepakankamai aiškus).

Eliminuojanti dieta

Kai siekiama išsiaiškinti, kas augintiniui sukelia alergiją, veterinarai rekomenduoja išbandyti eliminuojančią dietą, kuomet iš mitybos raciono išbraukiami tie maisto produktai, kurie galimai sukelia alergiją. Pavyzdžiui, jei šuo buvo šeriamas žalia mėsa, kurios pagrindą sudarė jautiena, rekomenduojama išbandyti kalakutieną, arklieną ar kitą baltymo šaltinį, kuris alergiją sukelia gerokai rečiau.

Hipoalerginio maisto galimybės

Alergišką šunį galima šerti žalia mėsa, specialiais konservais arba sausu maistu. Svarbiausia – įsitikinti, kad šiame pašare nėra tokių sudėtinių dalių, kurios gali sukelti alergiją. Idealu, jei hipoalerginio pašaro sudėtyje esančių ingredientų kiekis yra ganėtinai trumpas, nes tuomet yra gerokai paprasčiau išsiaiškinti, koks produktas šuniui sukelia nemalonius simptomus. Nusiteikite, kad tinkamo hipoalerginio pašaro paieškos gali kiek užtrukti, tačiau kartu su veterinaru tikrai rasite geriausią sprendimą.

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai