Penktadienis, 6 spalio, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosKaip išspręsti „viso miesto problemą“?

Kaip išspręsti „viso miesto problemą“?

Marcinkonių g. 4 daugiabučio savininkų bendrijos „Rūta“ pirmininkas Benediktas
Balkūnas į „Merkio kraštą“ kreipiasi jau antrąkart su ta pačia bėda – pro namą
besidriekiančio asfaltuoto pėsčiųjų tako, kuriuo vaikšto kone pusė Varėnos, dalis nusėta skalda iš prie pat esančios vaikų žaidimo aikštelės, o tos skaldos niekas nenušluoja, tad, vos pašąla ar palyja, ten varėniškiams pereiti tampa tikru išbandymu…

„Gal naujoji seniūnė pasižiūrės atidžiau?“

Prieš porą metų rajono savivaldybė prie Varėnos Marcinkonių g. 4 daugiabučio namo pastatė vaikams žaidimų aikštelę, o jos pagrindą užpylė skalda. Mažieji miestelėnai dažnai susirenka ten pažaisti ir dūkdami į visas puses išbarsto tą skaldą – ypač daug smulkių aštrių akmenėlių pribyra ant čia pat besidriekiančio pėsčiųjų tako.

Nepatenkinti pėstieji dažnai kreipiasi į veiklųjį Marcinkonių g. 4 daugiabučio savininkų bendrijos „Rūta“ pirmininką Benediktą Balkūną, kad būtinai reikia tą taką nušluoti, mat vos spusteli rimtesnis šaltukas ar prasideda lietūs – taku sunku pereiti. O kasdien juo vaikšto daugybė varėniškių ne tik iš aplinkinių daugiabučių, bet ir iš Šilo gatvės, vežimėliais važinėja neįgalieji, mamos su vaikais.

„Kai kažkada kalbėjau su buvusiu Varėnos seniūnu Daliumi Lukminu, tai jis man tik pasakė, kad tai yra „viso miesto problema“. Gal naujoji seniūnė atidžiau į šitą bėdą pasižiūrės? Tie, kurie tvarko aplinką ir renka šiukšles, galbūt galėtų kartu ir tą išsibarsčiusią skaldą sutvarkyti. Gal būtų galima to pėsčiųjų tako bortelį paaukštinti, kad akmenėliai nesibarstytų?“ – svarstė B. Balkūnas, paprašęs „Merkio krašto“ pagalbos.

Žadėjo daryti, „kas įmanoma”

Su Varėnos seniūne Jolanta Monkevičiene susisiekti tąkart „Merkio kraštui“ nepavyko, tad pasikalbėjome su seniūnės pavaduotojais.

Išklausęs, kokia gi bėda prispaudė, Varėnos seniūno pavaduotojas Petras Keršys teigė per visą savo darbo laiką girdintis pirmą tokį prašymą, bet pažadėjo pasiaiškinti ir „daryti, kas įmanoma“. Neilgai trukus „Merkio kraštui“ P. Keršys pranešė, kad viešųjų darbų darbininkai takelį sutvarkė ir skaldą nušlavė.

Tą patį patvirtino ir kitas Varėnos seniūno pavaduotojas Sigitas Pangonis: „Galėjo likti keli akmenėliai, nes lauke pašalo. Bet kitaip nebus, nes takelis eina prie pat žaidimų aikštelės, tai ta skalda vis barstysis į šonus“.

Pašnekovas dar pridūrė, kad B. Balkūnas gali pats kreiptis į Varėnos seniūno pavaduotojus ir bendromis pastangomis ieškoti galimų išeičių – ar pėsčiųjų tako kraštą kilstelėti, ar dar ką padaryti. „Jeigu įmanoma, kodėl gi ne? Na, o blogiausiu atveju tvarkantys aplinką viešųjų darbų darbininkai kartkartėmis tą skaldą pašluos“, – patikino S. Pangonis.

Evelina Kuliešė

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai